Nejefektivnější DC/DC měnič z 4V na 1,5V

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#16 Příspěvek od fero_b »

ja pouzivam Kinex https://shop.kinexmeasuring.com/sk/posuvne-meradla-c24/ a baterky vydrzia dost dlho. Vypne sa pri necinnosti sama..

Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#17 Příspěvek od microlan »

Jednomu kamarádovi jsem takovou šupleru spravil, byl tam promaštěný keramický kondenzátor se svodem jako kráva

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem si myslel, že když si pořídím digitální šupleru, tak na tu klasickou ani nesáhnu. Byl to velký omyl...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Každá má svoje špecifiká .

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#20 Příspěvek od samec »

Ja som si tú digitálnu kúpil len preto, že bola v Lidli za pár drobných. Ale asi som vychytal dobrý kus, lebo už ju mám roky a síce ju používam len veľmi zriedka ale stále ide. Teda práve na ňu pozerám a už bliká, že má slabu batériu. Ale ide na veľkú CR2030. A má aj výrobný štítok: Powerfix Profi, model Z22855, version 11/2010, Milomex Ltd., ... Bedfordshire, UK. Takže to asi bude naozaj čosi lepšie. Aha, ale na krbici píšu vyrobené v Číne. Tak nič. :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Malý OT - mně digitální šupléra přinesla jedno - dokonalý pochopení toho, jak si mou inteligenci představoval můj bejvalej nadřízenej. Když jsem v roce 2018 od něj dostal na služební mail výzvu k předložení digitální šupléry, kterou jsem údajně nedal na danej rok fabrickýmu metrologovi ouředně zkontrolovat a polepit samolepkou osvědčující ji jako kontrolovaný měřidlo pro práci v systému ISO 9000, divil jsem se jak Ester Ledecká, jakou že to šupléru bych to měl předkládat, když jsem žádnou nevyfasoval? A ke všemu ještě digitální? Zved jsem telefon, zavolal vedoucímu a ten mě zfleku sprdnul jak malýho fakana na 3 doby, že tu šupléru dostanu zaplatit, jestli jsem ji ztratil nebo jinak znehodnotil a že ji mám okamžitě aportovat na metrologickej kumbál ke kontrole. Hnul mi žlučí řádsky, takže jsem počkal až se bude muset nadechnout a prsknul po něm větu "To by mě teda zajímalo, jakou šupléru bych měl platit, když jsem já nikdy v týhle fabrice nikdy šupléru nevyfasoval a digitální už vůbec ne!" Zalapal po dechu nad mou drzostí a vynadal mi, že on má před sebou moji kartu, kde jsem mu převzetí podepsal, takže budu cvakat a basta. Tak jsem se sebral, šel přes půl fabriky k němu na kancl, aby mi tu kartu ukázal - a EJHLE! Šupléra Mitutoyo 150mm tam sice napsaná byla, ale jako datum předání byl napsanej den, kdy já jsem tutově ve fabrice bejt nemoh, jelikož jsem si byl betonově jistej, že v udaným datu jsem si válel šunky v nejmenovaným 4**** hotelu v Hurgádě - a v kolonce pro podpis sice nějaká linka byla, ale byla to dolní nožička iniciály mýho příjmení, přetažená z řádku předchozího - skutečnej podpis chyběl ... Tak jsem ho akorát vyfakoval a popřál mu hodně zdaru s hledáním viníka ztráty šupléry, kterou on mi sice napsal na kartu, ale kterou já jsem v danej den určitě nikdy převzít nemoh - leda bych se dokázal rozdělit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#22 Příspěvek od PeteBurns »

Samec, tu z Lidlu mam aj ja a funguje perfektne dodnes, takze s tou kvalitou to ocividne nebolo az take zle :) V porovnani s mechanickou som na tom presne naopak, nerad by som menil naspat :D

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#23 Příspěvek od dobrman »

taky mám už dlouho tu z Lidlu, používám ji občas, ale baterie je furt původní.
Přílohy
uplera.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od Darthy »

Tak k přeměření jsem se už nedostal, ale když nad tím přemýšlím, výměna už dvou baterií nejspíš značí, že nebude něco v pořádku... Radost mi neděláte, ale pro tu jsem si sem nepřišel, že... Stále mi přijde ovšem levnější úprava stávající na malou Li-Ion, než kupovat novou za další prachy...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#25 Příspěvek od BOBOBO »

Máš kolení pro příště , koupit na netu a kompletně vyzkoušet , změřit atd .

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#26 Příspěvek od JoDiK »

Darthy píše:TStále mi přijde ovšem levnější úprava stávající na malou Li-Ion, než kupovat novou za další prachy...
Tohle jsi nepřehlédl?
microlan píše:Jednomu kamarádovi jsem takovou šupleru spravil, byl tam promaštěný keramický kondenzátor se svodem jako kráva

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od Darthy »

Nepřehlédl : ) jak budu mít doma součástky na ten regulátor, tak to ještě projdu, nicméně i pokud tam chybu najdu, pořád to vyzkouším s Li-Ionkou.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od Darthy »

Dostal jsem se konečně k tomu zkontrolovat obvod a znovu změřit proud, nakonec jsem se dost sekl při meření - šuplera bere 25µA zapnutá a 22µA když je vypnutá... Tak jsem si řekl, že nemá cenu tam rvát Li-Ion, když žere i "vypnutá". Původně jsem chtěl udělat bistabilní KO na tlačítko na vyp/zap, ale když jsem si uvědomil, že bych ho stejně musel napájet a řešit další obvody i s tím stabilizátorem...udělal jsem nejjednodušší věc co mě napadla...nacpal jsem tam přepínač, na odpojení od zdroje. Vyřešeno, takhle vydrží věčnost. :lol:
Přílohy
složená.jpg
spínač.jpg
spínač_uvnitř.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#29 Příspěvek od rnbw »

Ano, to je najlepsie riesenie.
Ja meram malo, takze bateriu vzdy po merani vyberiem.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#30 Příspěvek od masar »

Darthy píše:nakonec jsem se dost sekl při meření - šuplera bere 25µA zapnutá a 22µA když je vypnutá...
hmm, tak seknout se z 2,3mA na 23uA je dost fatální a hlavně vypovídající.
Tím spínačem jsi to odčinil jen trošku. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“