DIGIAIR modry

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

DIGIAIR modry

#1 Příspěvek od pavels »

Dobry den.Koupil jsem si pred pul rokem tento merici pristroj http://www.eltasat.cz/zbozi/929-digiair Pisou u nej ze meri digitální pozemni signál.Dneska jsem se konecne dosatl do mista kde digitální pozemni chodi,jenze merak mi poradeukazuje jen analogovy vysilani.Znamena tro ze je to jen podvod obchodniku??Je mozne to jeste vratit i po takyv dobe??nebo neco delam spatne.DEKUJI VSEM

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Z návodu jsem nějak nevyluštil, jak se na něm pozná rozdíl mezi analogovým a digitálním signálem. Úroveň v příslušném kanálu ale ukazuje, ne?

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#3 Příspěvek od pavels »

No v navodu sem hledal taky,i v origos anglickom nic se o tom nepise,u toho cervenyho je v navodu jeste jedna polozka v menu analog digital.Jo ukazuje signal,jenze u nas se chyta zrovna 25K z jinyho vysilace(analog) ukazuje na 25K to je frekvence 503,25 Mhz a pozemni mi jede na 506Mhz z Cukraku.Ja vim ze to nemeri presne frekvenci.ale kdyz dam ten 25K a nejvetsi signal mam naopak smeru prijimaneho multi plexu a smerem k multiplexu to ukazuje nebo spis neukazuje nic.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Tak na to ti nezbude, než vzít set-top-box, televizi, a najít anténě místo, kde bude schovaná před přímým signálem analogového vysílání. Jinak se o příjem digitálu budeš snažit marně, příjem bude nespolehlivý.
Vyzkoušeno na několika místech Jičína na K46: hned vedle na K45 je tu signál vysílače Litický Chlum. A stačí na kousání a čtverečkování obrazu (místy i bez anténního zesilovače), dokud se nenajde pro anténu místo, kde analog tomu digitálu nevadí. Jen Hyundai DVBT900 si s tím věděl docela rady: chodil s anténou umístěnou ještě tam, kde jiné dva známých značek si ani neškrtly. Zase neumí kloudně češtinu, no...

Uživatelský avatar
lobcob
Příspěvky: 100
Registrován: 23 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od lobcob »

:arrow: Docela by mě to také zajímalo, jak uvádí autor tohoto příspěvku PAVELS, mám také modrý DIGIAR, a nepřišel jsem na to, jak ten digitální signál nějak naměřit na tom měřáku. No, asi jsme malonko naletěli. :cry:
příjemný den
PEPA

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#6 Příspěvek od kysmen »

měl sem digiair asi měsíc, a můžu říct, že je se stím moc rozumně pracovat nedá. Baterie asi na 10-15 minut provozu (aspon ten můj kus), nemožnost provozu z ext. napájení (bez úprav) a nabíjení asi 20 hodin
další problém je že přepnout v menu jazyk nejde, musí se to flashnout, a ja sem měl bohužel s německým firmwarem a ten mi moc nechutná
Ale na druhou stranu je to malinkatý, umí to posílat +5 nebo +12 pro napájení, škoda jen že si švédi nepohráli s tím napájením a firmwarem. I ten displej by mohl být větší.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od pavels »

Ahoj.to vsechno co pises je pravda.Ja sem si koupil k nemu jeste malou uzavrenou olovenou batercicku 12v,1,3Ah.a udela sem si stabilazator na 8v.Takze uz napajeni neni problem nehca se s nim primo napajet i zesilovace atd.nabijel jsem ji celkem asi 3x co to mam.Ten analog se s tim meri celkem dobre(lepsei nez tahat tv nebo na sebe hejkat)na mi potreby staci,skoda jen ze s digitalem asi vyrobce nebo spis prodejci lzou!!!!!!Ja ten digital ted merim spis nemerim,vim ze ho u nas v okli chitim jen z prahy no a kdyz chytim analog z prahy(37k tak uz vim ze chytim i digita),je to krovacky,ale zatim sem se vzdycky dopracoval k vysledku.

Uživatelský avatar
bubo10
Příspěvky: 113
Registrován: 12 dub 2005, 02:00

#8 Příspěvek od bubo10 »

Já ho mám už 3 roky a až na ty baterie a nepodsvícení displaye jsem spokjen. Digtál to měří jenom úrovní a to jěště zkresleně díky rozložení spektra. Je pravda, že se kolikrát objeví na STB signál nižší kvality i když měřák leží na 11dB.
Analogy to ale také měří od oka. Nový červený je přesný,ale taky o 3 litry dražší. Hlavně když jsem kupoval tenhle, jinej nebyl. Nejblíže 40 tis. Teď bych šel do jiného - nvím značku, ale vypadá jako ručka osciloskop -bez obrazovky s velkým displayem a spoustou funkcí - MER,BER, identifikace kanálu a pod.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#9 Příspěvek od kysmen »

ale stojí 60 bez daně :( myslim prodig5

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“