Prodám DPS k GPS modulům u-blox

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Prodám DPS k GPS modulům u-blox

#1 Příspěvek od forbidden »

Prodám čtyři DPS k GPS modulům od u-bloxu. Po tom, co mi od žluťáka došel padělek, jsem se naštval a naroutoval si vlastní a GPS modul koupil originál. Na rozdíl, od toho žlutýho krámu, toto funguje. Používám to s NEO-8Q, ale je šance, že to bude fungovat i se starší verzí NEO-7, nebo i NEO-6. Musí se prostudovat datasheet, jestli sedí vývody. Mám to jen na otestování, do zařízení pak půjde jen modul samotnej, ale klidně se to dá vestavět i takto. Minimální počet DPS na výrobu je 5, takže mi čtyři zbyly, prodám jen za náklady, 80,-/kus.
Přílohy
DPS
DPS
DPS
DPS
schéma
schéma

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#2 Příspěvek od Zmije »

Je tato konstrukce určená pro GSPDO (krystalový oscilátor korigovaný GPS signálem)?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Mám to v plánu, proto jsem timepulse vyvedl na SMA. Sice nevím, jestli to má nějakej vliv, ale pro jistotu. To zavedu do fázovýho komparátoru a výstupem pak budu řídit oscilátor. Tato destička je ale spíš na pokusy, abych věděl, jak se ten GPS chová a jak se ovládá.

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#4 Příspěvek od Zmije »

Tady diskutují o vhodnosti GPS přijímačů pro GPSDO a doporučují spíš LEA-xT než NEO kvůli jitteru.

https://www.eevblog.com/forum/beginners ... psdo-ocxo/

tady zase NEO používá
http://radio.ok1cjb.cz/08_mereni/12_GPS-1.html

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Já jsem narazil asi na tři konstrukce 10 MHz normálu a všechny používaly zrovna u-blox. Byly už starší a používaly ty NEO-6 a NEO-7. Bavil jsem se i s jedním autorem, protože mě zajímalo, proč do fázovýho komparátoru neposílá rovnou 10 MHz, když to ty moduly podle datasheetu umí. On mi říkal, že je ten 10 MHz právě "nějakej špatnej". Proto tam posílá jen 1 MHz a výstup z oscilátoru pak musí taky dělit deseti. No já si říkal, že zkusím koupit novej modul NEO-8 a testnout to. Naneštěstí i tento má těch 10 MHz přímo nepoužitelných. Ještě jsem si s tím nestihl moc pohrát, ale zkusím třeba 2,5 MHz a výstup z OCXO dělit čtyřma. Uvidíme, proto to mám zatím takto samostatně, než budu navrhovat finální desku se vším.
Budu se inspirovat touto konstrukcí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Můžeš prosím napsat jak jsi dopadl?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Zatím nijak, chvíli času jsem měl letos v únoru, tak jsem udělal pokusný zapojení pro testování děličky a fázovýho závěsu. Moje OCXO má AC sinusovej výstup, proto tam mám ještě zesilovač a "tvarovač" na obdélník. Chtěl jsem otestovat různý IO jako děličku a jako fázovej komparátor. Proto je to tam dablovaný. Zatím jsem ale zjistil jen to, že se mi to nezavěsí ani po delší době, furt to courá. 7490 nemá na výstupu střídu 50 %, ale i když nastavím výstup z GPS modulu na stejnou střídu, tak se nezavěsí. Musím to vyzkoušet s tou 74HC390 a uvidíme.
Poslední dobou nic nestíhám, moc práce, tak jsou všechny nedůležitý projekty odsunutý na potom...
Přílohy
IMG_8921.JPG
IMG_8919.JPG
OCXO PLL test.gif
OCXO PLL test
(42.51 KiB) Staženo 33 x

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“