Main BN41-01660 Flash-restart TV Samsung UExxD55xx.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Heno »

Som zvedavý či ti TV nabehne s prazdnou alebo ako tomu mam rozumet? Ak si to tak predstavujes, tak si ma asi nepochopil a vysledok bude hanba. A mozno mas už daku ok stiahnutú alebo tie origos fidlatka... ale o tom si nic nehovoril.

Uživatelský avatar
ELDOM
Příspěvky: 39
Registrován: 26 zář 2006, 02:00

#17 Příspěvek od ELDOM »

Zdravim.Po vymene NAND mi tv zacal fungovat,ale po cca 20tom zapnuti sa problem zopakoval.Zacal sa zasa restartovat.Precital som tu vela prispevkov,ale takyto problem som tu nikde nenasiel.Samozrejme zdroj a napajanie pre NAND som premeral a je v poriadku.Skusil som zasa vymenu NAND/od toho isteho dodavatela od ktoreho som ich pouzil uz asi 10,ale tv stale restartuje.Nestalo sa to uz niekomu?Lebo mam tu na stole zasa taky isty tv,/ktory sa restartuje/tak by som chcel vediet naco sa zamerat pred vymenov NAND.Dakujem za kazdu radu.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Na výměnu za správnou NAND s akceptovatelnou kvalitou. Mám stejnou zkušenost, že pokud se použije šmejdovní čip může to udělat.
Co jsi v tom měl za verzi sw? Po výměněn NAND jsi udělal update sw?
Nebo v tom poslední verze (mám dojem 27) už byla?

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#19 Příspěvek od Heno »

Je potrebne si ujasniť, či ledka na tv bliká po každom reštarte znova.
Ak nie chyba bude inde.
Ak ano, potom sa mohlo stat, že buďto nejaký odpor na zbernici okolo NAND si odtrhol alebo bol prasknutý a teraz už je prerušený alebo spoj medzi nohou nand a tou zbernicou niekde chýba alebo nejakým spôsobom došlo k poškodeniu obsahu eeprom, čo je ale dost zriedkavé ak do toho nikto nerýpal (mam na mysli alchymistický zásah "eeprom reset").
A prasknutá gulka či spoj pod cpu býva na týchto MB tiež zriedkavá ak samozrejme bol cpu dobre chladený a doska sa neohýbala v jeho mieste.
O chladení treba si ujasnit, že niektoré nemajú na cpu chladič a chladí sa gumou odspodu a niektoré chladič nalepené na cpu majú.

Ak teda niekto nahodí mb do tv kde medzi plechom panelu a mb nie je chladiaca guma a neuvedomí si, že cpu chladič nemá nalepený, tak potom po nejakých hodinkách pozerania cpu ide do psej...
To isté ak je guma špinavá alebo suchá, takže tepelný kontakt medzi doskou a plechom je zlý...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“