NC 430

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Petr98_2010
Příspěvky: 33
Registrován: 11 kvě 2010, 02:00

NC 430

#1 Příspěvek od Petr98_2010 »

Dobrý večer,
prosím o vysvětlení.
Mám v gramofonu NC 430 motor z Boru označený 312 a nechodí.
Ten motor má hřídelku průměru 3 mm. Náhradní motor mám SMR 300-100 s hřídelí průměru 2mm.Znamená to že existují dvě různé řemeničky nebo je v tom jiný fígl ?

Dík za pomoc.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#2 Příspěvek od Osmdesat »

Ano, existují dvě řemenice. Určité modely šasí měly totiž podtalíř menšího průměru. Motor samotný ale má otáčky stejné.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#3 Příspěvek od jardafiala »

Petr98_2010 píše:Mám v gramofonu NC 430 motor z Boru označený 312 a nechodí. Ten motor má hřídelku průměru 3 mm. Náhradní motor mám SMR 300-100 s hřídelí průměru 2mm.Znamená to že existují dvě různé řemeničky nebo je v tom jiný fígl ?
Zdar
koukni sem http://www.soucastka.cz/inshop/scripts/ ... ?q=motorek tady jsou motorky s oběma průměry hřídelek.
A řemenička musí být stejná jen s jiným průměrem díry. To asi platí pro označení kde je SMR300..., staré motorky SMZ375R měly víc (tedy 375) ot/min. Řemenice pro NC a NZC 420,421,430 jsou všechny stejné, jiný (menší) subtalíř měla šasi HC16 a podobná.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

pokud bys sehnal dárce orgánů jmenovitě gramo Lenco L-435 nebo G710A tak můžeš cokoliv mechanického použít, je tam vloženo šásko Tesla HC43 stejné jak tvoje
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#5 Příspěvek od judeware »

Pokud bych našel G710, resp. přístroj, který bych oslovoval stejně jako jednu z milovaných píseckých kolegyň (Lenko), rozhodně bych ho nevyužil jen jako dárce orgánů. To je totiž barbarství! Nalezence tohoto typu je povinnost renovovat, inženýre (zatáčka fix!).

Tazatelův problém vyřeší příslušný díl, viz rady výše.

Ani nevím, že jsou v nich motory dvojího druhu. Mám totiž NC430 jen jeden. :oops:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

povinnosti občana ČR je:
1. sedět doma
2. nosit roušku na hubě
3. ANO volit Babiše
nevím proč tomu říkáš barbarství když ze dvou vraků postavím jeden funkční aparát ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od sis2 »

Promiň - ale proč to zasíráš pitomostma?
Petr se ptal na konkrétní problém u gramofonu...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

promiň ale já jsem odpověděl - korektně. provokaci začal někdo jiný - čti celé vlákno. ahoj.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Kono, uklidni se, Judeware to myslí tak, že je škoda likvidovat litovelský gramce, když je možný je zrepasovat a poslat znovu do služby - a měl by to dělat každej kdo může podobně jako by žádnej aspoň trošku svéprávnej majitel byť i vraku nějakýho historičtějšího auta vůbec neměl uvažovat o jeho odeslání do lázní Siemens-martinskejch, ale měl by mu dopřát když už ne vlastní rukou, tak prodejem schopný osobě možnost renovace do provozuschopnýho stavu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“