VCR PHILIPS VR 171-vypnutý modulátor

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

VCR PHILIPS VR 171-vypnutý modulátor

#1 Příspěvek od SIDTIM »

Nazdárek, přátelé! Poradíte mi, jak u tohoto videa zapnout modulátor? Díky!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Von de u tohodle videa vypnout? Pokud ano tak jedině v menu ale mám pocit že to uměly jiný složitější typy.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Filipsové to řešili nějakým stisknutím některých tlačítek a pak zapnutím krámu, či tak nějak...... Mám jeden krám od nich a takhle to tam chodí. Jenže tohle heblo nemá stejné tlačítka na panelu jako moje a už to neplatí. :( Ten zákazník je hračička a fanatický čtenář Sterea a videa a tam asi vyčetl, jak strašně a zásadně mu bude modulátor rušit, když jej nechá ON při propojení AV. Pokud někdo má návod k tomuhle krámu, asi to tam vyčte a pokud se podělí o zkušenost, budu jen rád. Nerad bych mačkal všechny kombinace a zničil čelní panel VCR :hool:

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

No kombinace tlačítek po dvou sice nic moc ale když vezmeš že je třeba některý podržet 2sec a některý 2x za sebou vyjde ti několik milionů kombinací ale do vánoc by jsi to mohl najít :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#5 Příspěvek od SIDTIM »

...a toto je jedním z mnoha důvodů, proč nemusím Filips... :opravar: Všichni ostaní výrobci tvoří své krámy tak, že intuitivně nastavíš cokoli. Filips je ovšem Vyjímka.. Pardón, omlouvám se asi i mnoha několika příznivcům této marky.. Ostatní už by bylo na obsáhlou diskuzi, ale to raději ne, určitě mají větší tým právníků, než vývojářů a technologů.. :brutalbox:

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od DELONG »

Musíš vybrať videokazetu z videorekordéra.To je podmienka nesmie tam byť! Potom videorekordér vypneš do stavu "STANDBY" a na diaľkovom ovládači (alebo tlačítkom na videorekordéri ak je ním vybavený) budeš držať tlačítko "SYSTEM" niekoľko sekúnd až sa na displeji objaví frekvencia modulátora napríklad "G591" (ten prislúcha kanálu 36).Viderekordér teraz vysiela pomocný obraz na tomto kanáli.Tlačítkom plus /mínus zmeníš kanál.Tlačítkom "SELECT"na dialkovom ovládači si zmeníš G alebo K.Potvrdíš to tlačítkom "OK" a je to.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Díky, teď nemám ten krám v dosahu, odpoledne vyzkouším. Rozumím tomu tak, že mohu tímto postupem nastavit kmitočet modulátoru a normu zvuku. Jen by tam ještě měla být volba MODULATOR ON/OFF. Mám Philips vyšší řady a u toho to je. Bohužel (jak již výše bylo popsáno) vstup do menu nelze aplikovat stejně i na diskutovaném přístroji. :opravar:

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

Zdravim Ta, u mna to na VR 110 fungovalo nasledovne: pri VCR v rezime "stand by" bolo potrebne stlacit tlacidlo stop na DO a sucasne drzat stlacene tlacidlo "stop eject" priamo na VCR (pripadne opacne poradie, uz si presne nepamatam). Po urcitom case cca. 5 sekund zacal VCR vysielat uz spominany skusobny obrazec a na display sa objavili parametre modulatora (frekvencia, norma a bolo mozno v jednej polozke modulator zapnut alebo vypnut).
Vela zdaru.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#9 Příspěvek od SIDTIM »

Díky, odpol. vyzkouším, pak se podělím o zkušenost. Zatím hezký den, tady sněží a je zima, že by vlastní robu nevyhnal, natož psa... :brakelamp:

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

DELONG píše:Musíš vybrať videokazetu z videorekordéra.To je podmienka nesmie tam byť! Potom videorekordér vypneš do stavu "STANDBY" a na diaľkovom ovládači (alebo tlačítkom na videorekordéri ak je ním vybavený) budeš držať tlačítko "SYSTEM" niekoľko sekúnd až sa na displeji objaví frekvencia modulátora napríklad "G591" (ten prislúcha kanálu 36).Viderekordér teraz vysiela pomocný obraz na tomto kanáli.Tlačítkom plus /mínus zmeníš kanál.Tlačítkom "SELECT"na dialkovom ovládači si zmeníš G alebo K.Potvrdíš to tlačítkom "OK" a je to.
Delong, díky! Učinil jsem podle Tvé rady, jen změna modulátoru na jinou hodnotu jej nastartovala. Jiná možnost on/off nebyla. Díky, hezký den! :)

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#11 Příspěvek od DELONG »

Neni zač hlavne že ti to chodí.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “