Jak dostat fotky z Huawei (odděleno)

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#16 Příspěvek od Spiral »

AZK401
Zdravím, používám bluetooth, na velké objemy dat to není, ale na přenos
jedné fotky to je rychlejší než připojit kabel, zkuste - možná by to řešilo situaci.

Uživatelský avatar
Darthy
Příspěvky: 187
Registrován: 15 led 2008, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od Darthy »

Občas bývá také problém s ovladači pod Windows, ovladače buď nejsou rozpoznány, nebo jsou automaticky nainstalovány ovladače které nejsou určené k přenosu... Často se mi tohle stávalo na Win8. Bylo třeba ve správci zařízení ručně přeinstalovat ovladač. Tzn kliknout pravým, aktualizovat ovladač, nainstalovat ručně a najít ovladač v seznamu ovladačů jako MTP USB Android.
Další příčinou bývá kabel, který pokud není originální, občas neumí přeno, ale pouze nabíjet. To lze snadno vyloučit, pokud kabel funguje na jiném PC.

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Mikras »

Další možnost je, poslat si fotky z telefonu třeba na nějaké úložiště, na nějž je přístup z PC, na kterém píšeš příspěvky (samozřejmě mluvím o pár fotkách...). A nebo jsem si chtěl jednou uložit nějaký odkaz z netu s obrázkem a tak jsem to udělal tak, že jsem si v Messengeru našel sám sebe a přidal do přátel. Pak jsem si to sám sobě poslal. Na Messenger se dá z PC taky připojit a tak jsem to měl hned i v PC :-D

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od Karel286 »

masar píše: Hlavně to jde i bez kabelu...
Chápu, že to jde i jinak. Zde to ale bylo napsáno tak, že když se mi telefon nespojí kabelem s PC, tak za to může Číňan. Nechci se jich zastávat, ale za toto opravdu nemůžou…:)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Odemčeš telefon a v okamžiku připojení kabelu do telefonu když máš kabel v PC, vybereš ve zprávě, co Ti v telefonu vyskočí, přenos souborů a jedeš. Když si tej zprávy nevšimneš, telefon se jen nabijí.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od masar »

>Karel286> Souhlasím. Chtěl jsem to tím posunout "vpřed" k původnímu tématu. :wink:

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#22 Příspěvek od AZK401 »

Kluci děkuju, ale všechno (pro mně) dostupné už jsem zkoušel. Kromě vydání tónu po zasunutí (co mi to připomíná?) se oba přístroje tváří, jako že ten druhý neexistuje. Mám stolní PC, bez BT. Když si chci odeslat fotky na e-mail, tak to po mně chce heslo k účtu!!!

Myslel jsem, že existuje něco jako "Plug and Play" a pětadvacet let to fungovalo. Nikdy jsem k žádné tiskárně, novému monitoru, bezdrátové myši, D/A převodníkům a třem předchozím telefonům žádné ovladače neinstaloval. Win to všechno zkously a zprovoznily. Maximálně se občas musil restartovat počítač, nebo nezapomenout to připojit do vypnutého počítače a pak ho teprve zapnout.

Ale jinak sebekriticky přiznávám, že většinu závad způsobuje to rozhraní mezi křeslem a klávesnicí.

Uživatelský avatar
AZK401
Příspěvky: 141
Registrován: 21 dub 2011, 02:00
Bydliště: Praha 4

#23 Příspěvek od AZK401 »

Podržte se!!! Bylo to kabelem. Když jsem tam dal origoš, tak se to čaplo! A nebo je to tím, že je bílý a předchozí byl černý 8O .

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Některý USB kabely jsou jen "nabíjecí". Už jsem se s nima taky setkal. když je ustřihneš, jsou jen dvojžilový - mají zapojeny jen napájecí vývody, datový chybí. U mikro USB (uUSB) a podobných se to blbě měří - lepší je zkusit kabel na jiném zařízení - mně na mobil, který má uUSB pasuje jakýkoliv káblík, co byl přibalen k MP3 přehrávači s uUSB.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“