Německý výrobce vstupních dílů UKW

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ADUS46
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

Německý výrobce vstupních dílů UKW

#1 Příspěvek od ADUS46 »

Dobrý den,upozorňuji,že mi je 78 let.V šedesátých letech jsem v Praze přijímal- yagi antena + otáčedlo,vyrobené z inkurantu,německá stihačka,elektrická hřídel atd,rakouské a německé UKW stanice.Přijímač jsem si vyrobil sám,mf jsem dostal od známého,bylo to elektronkové monstrum,elektronky americké značení.Byla to krásná doba,naše stanice v pásmu OIRT a CCIR krásně volné.Vstupní díl mi přivezl známý,jezdil se šífem do Hamburku.Vstupní díl,laděný klasickým čtyřnásobným vzduchovým kondensátorem,zkrátka nádhera za cca 45 DM.Výrobce vstupních dílů je tenkrát dodával známým firmám jako Saba atd.A teď nevíte náhodou jak se výrobce vstupních dílů jmenoval.Já už si cca 40 let na to nemohu vzpomenout.Děkuji za případné vzpomínky.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Nešlo náhodou o Rundfunk und Fernmelde Technik ? Se zkratkou RFT?
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#4 Příspěvek od sinclair »

Třeba vstupní jednotky Görler?
Ta firma prodávala přes Conrad i kompletní stavebnice FM tunerů s jejich jednotkou, předem oživenými MF /myslím, že s uA702/ a stereodekodéry i s ručkovými indikátory.
Jednu takovou stavebnici si z práce matně pamatuju. Byla poskládaná doslova na prkénku, na kusu překližky z těch modulů, jen trafo bylo z nějaké československé spotřebky. Ve stavebnici byl i modul zdroje.
Celý den to na dílně hrálo O3, přes čtyři Z moduly Dukla přibité k tomu prkénku a ani se to na noc nevypínalo.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

V šedesátých letech byla v Německu oblíbená některá z jednotek Görler, J.K., z Berlína, laděných trojitým nebo čtyřnásobným otočným kondenzátorem. Z nich pak ještě nějaký čas vycházely tunery Rema z NDR.
Někteří naši amatéři je kopírovali s použitím podobného triálu z TV tuneru pro II. TV program HOPT nebo kvartálu z jednotek KT92J, jestli si ta označení dobře pamatuji.

Ale vlastní ladicí jednotky dělal Grundig, Löwe-Opta, Blaupunkt, Telefunken, Braun a další.

Uživatelský avatar
ADUS46
Příspěvky: 135
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od ADUS46 »

Pánové díky moc, byla to jednotka Gorler.Bohužel jsem to rádio někomu dal.Ještě jednou díky.Hill má opět jako vždy správnou odpověď.To samé Sinclair.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“