Co to je? (nález na poli u potoka)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#61 Příspěvek od xsc »

Ano, na sběrném dvoře se to stříhá. Ale u kontejneru to nedává smysl, přesto se tam takové věci nacházejí.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#62 Příspěvek od Osmdesat »

Ten kabel může také klidně odstřihnout bývalý majitel před vyhozením - šňůru si třeba schová jako náhradní díl.

Ale jinak si myslím, že ty kabely ustřihují kovosběrači. Jednou jsem objevil kovosběračovu skrýš - byla v ní igelitka plná flexo vidlic. Ty kolíky jsou snad ještě z mosazi, když se to vypálí, možná z toho pár kaček je.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Hubert_79 »

Hele, a kolik dostanou bezďáci za vychylovací cívky z televize? Dvacku?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#64 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Hele, a kolik dostanou bezďáci za vychylovací cívky z televize? Dvacku?
Pokud je měď po vypálení ohněm, tak dostanou maximálně třetinu ceny čistý.
Asi před třema rokama jsem uklízel ve skladu a bylo z toho asi tři kolečka voštěrů různých kabelů CY od 1,5 do 25-ky průřezu, co se tam nahromadily za cca 25 let. Dal jsem si s tím v zimě po večerech práci a vše jsem stáhnul z izolace. Byla to sice strašná jebačka ale za těch cca 40 kg čistý lesklý jsem dostal plnou cenu. Tenkrát bylo 120 za kilo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#65 Příspěvek od Sadra17 »

já ti nevim ale nový drát za 98,- a vypálenej za 86,- :lol: :lol: já už dráty nevyřezávám ale rovnou vypaluju, výhodou je že za dvě hodiny vypálíš klidně 30 kilo ale když loupeš tak uděláš tak 3 kila :lol: :lol: než se s tim X hodin srát tak radši obětuju pár korun ze zisku

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#66 Příspěvek od msar »

Z malé TV nebo monitoru se vytěží cca 0,3kg mědi z vychylovacích + demag. cívek, z Tesly color až 0,5kg. Výkupní ceny šly dost dolů, takže okolo 100Kč/kg.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#67 Příspěvek od Kvicala_r »

Vypalovat to můžou jen bezďáci a úchylové s minimálním citem pro prostředím. Nechal bych Tě to chvilku dýchat, ať se ti spraví krevní obraz ty kůže líná!
Spíš myslím, že to stříhání je právě z důvodu, aby to už nikdo lehce do sítě nepřipojil. Někde ale zase bazírovali na celistvosti přístroje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#68 Příspěvek od Celeron »

Sadra17 píše: já už dráty nevyřezávám ale rovnou vypaluju,
Tak vesele pokračuj a nejspíš spadneš do pěknýho pr useru. Co mi říkal místní kovošroťák, tak vypalování je už několik let zakázaný a měl by tě dokonce nabonzovat pokud přineseš vypálenou. Vypálenou ani nebere, protože ji nikde neudá. Jedinná možnost je kovošroťák co má drtič, tam se malý množství vypálený v čistý schová.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#69 Příspěvek od Osmdesat »

V podstatě bys podle současných zákonů neměl do sběrny žádnou cívku ani drátek z čehokoliv vykuchané přinést.
I pokud je televizor tvým majetkem, jakmile se pro tebe stává nepotřebným, stává se tím pádem odpadem. A jakožto soukromá osoba bez licence k nakládání s odpady nemáš právo tu TV kuchat. Máš to předat autorizované firmě nebo organizaci.
Tudíž sběrna by vůbec, při podezření, že to z něčeho je vykuchané, neměla ty dráty nebo cívky přijmout.
Praxe je samozřejmě jiná, protože by sběrny přišly o příjem, kdyby se měly striktně držet zákona.
Ale zákonný rámec tu už je a teď je jen na státu, jak ho v budoucnu začne vymáhat.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#70 Příspěvek od sinclair »

A soudě podle toho, s jakým svazáckým nadšením to tady vypisuješ, budeš tleskat vymáhání státu jako první, žejo?
Odkaz na ten zákon, jinak si budu myslet o tobě a tvém vůdci ještě horší věci, než už si myslím.
Mám třeba svářecí trafo. Je moje vlastní, zdědil jsem ho po tátovi.
Plechy si chci nechat, ale starej, bavlnou opředenej měděnej drát a pásovinu nechci a nepotřebuju. Po lehkém ožahnutí smotků drátu opalovací pistolí bavlna spadne a já pak čistě růžové smotky mědi zanesu do sběrny.
Tam bude pracovat nějakej nadšenej eurosvazák Osmdesat, co mě podle občanky a kamery ve sběrně okamžitě nabonzuje, že jsem to určitě z něčeho svého vykuchal a zbytek /plechy, cívky, šrouby/ jsem neodevzdal.
Jseš normální, nebo ze sebe takovýho óbrhňupa už chvíli jenom děláš?

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#71 Příspěvek od Sadra17 »

kovošroty jsou taková "šedá zona" tak tam hlídají z 90% jenom kradený věci 8-) a když už je eko kontrola tak se radši dopředu nahlásí

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#72 Příspěvek od rnbw »

Odpad je každá movitá vìc, které se osoba zbavuje nebo má úmysl nebo povinnost se jí zbavit a pøísluší do nìkteré ze skupin odpadù uvedených v pøíloze è. 1 k tomuto zákonu.
Ten televizor sa stava odpadom az v momente, ked som sa rozhodol ho vyhodit. Ked sa rozhodnem z neho vyhodit len plasty a vadnu obrazovku, tak su odpadom len tie. Plasty vyhodim do kontajnera na plasty, obrazovka je nebezpecny odpad, vychylovacky a demagnetizacnu cievku predam do zberu. Dosku si necham na suciastky. Odpadom sa stane az vtedy, ked ju budem chciet vyhodit.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#73 Příspěvek od sinclair »

Asi tak nějak.
Osmdesat na to má evidentně jinej názor.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#74 Příspěvek od ZVUK2000 »

sinclair píše: Osmdesat na to má evidentně jinej názor.

Ne nemá, onehdy jsem chtěl odvést plynový sporák do sběrny. Ve sběrně to odmítli že výkup domácích spotřebičů nebo jejich části nesmějí vykupovat a musím to odvést do sběrného dvora.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#75 Příspěvek od sinclair »

Já hlavně nechápu, proč by někdo soudný vozil plynový sporák do sběrny a proč se sypou hrušky do jablek.
Nějakou chvíli je řeč o mědi, konkrétním druhu barevného kovu, nemá to nic společného s tím, co je Osmdesat zač.
Plynový sporák, ale i lednička či TV, je soubor mnoha materiálů a do sběrny ho nepoveze vcelku ani vypitý bezďák.
I ten bezďák ví, že je to soubor mnoha materiálů a že to musí před prodejem nejprve sám roztřídit.
Na to je, kromě tupé ovcovitosti, taky potřebný určitý IQ.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“