výškový reproduktor

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

výškový reproduktor

#1 Příspěvek od bart1 »

Dokáže mi nìkdo vysvìtlit jaký je rozdíl mezi piezo výškovým reproduktorem (tøeba co prodává PS elektronik) a tìmi co tøeba dìlá TVM? Chci si postavit nìjaký reprobedny do kuchynì, takže to nemusí bejt žádne high end za tisíce. Ale zase na druhou stranu to zabere pøece jenom nìjakej èas a vyrobyt chrchlátko se mi taky nechce. :P
Dále mám dotaz zda-li nìkdo nenarazil na stránky na postavení RDS dekoderu nejlépe i s frekvenèní syntézou. Prosím neposílejte typy na Amat. radio.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Co sa tyka vyskovych reproduktorov, tak "piezo vyskovy reproduktor" funguje na principe mechanickej deformacie monokrystalu od el.napatia (aj naopak). Cast "tych od TVM" su magnetodynamicke, kde mechanicky pohyb membrany vznika v dosledku posobenia el.mag.pola cievky reproduktora proti mag.polu permanentneho magnetu. Ich konstrukcia ma dosledky na parametre - tie najdes v katalogu, ale obecne plati, ze piezo repr. maju vlastny rez.kmitocet hodne vysoko a kvalitne 2-pasmove sustavy s nimi asi nespravis, 3-pasmove ano, s mag.dyn. nieje problem aj pri 2-pasmovych, rez.kmitocet maju spravidla okolo 1.5-2kHz. Na tvojom mieste by som vsak asi obehal predajne, Hi-fi bazare a pod, zohnal by si kvalitnu techniku za rozumne ceny

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#3 Příspěvek od denis15 »

Pokud chceš bedny do kuchyně tak se těm piezo vyhni. Dají se sehnat i kaloténové repro noname za 80Kč a jsou stokrát lepší. Mají je třeba v Hadexu a nebo v Tipa-obojí mají stránky na netu-hadexx má slušný výběr levných repro, pokud ti nejde o Hifi. :D

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od bart1 »

Díky za rady a typy.

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#5 Příspěvek od StandaT »

pieza(v cenové relaci do 1 000Kč) jedině do odpaďáku... :!:

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#6 Příspěvek od toom »

K tomu RDS dekoderu je neco tady :arrow: http://ulegan.de/rds/picrds.htm
.Taky o tom premyslim

Uživatelský avatar
bart1
Příspěvky: 132
Registrován: 12 črc 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od bart1 »

Jo ten jsem zkoušel. Má nìkolik nevýhod - teda alespoò pro mne.
1. Pokud není signál tak se na displeji neobjeví tøeba NO RDS, ale nìjaký keci co je to za verzi - takže zabudovat to do výrobku nic moc.
2. Má radiotext, ale ten bìhá dosti rychle - což je problém s odezvou LCD dispeje.
3. Urèitì by to šlo upravit, ale není k dispozici zdroják - mít ho, tak by to bylo souper.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#8 Příspěvek od toom »

A co si tak o nej zkusit napsat :?: :?: :?:

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“