Vkládání zajímavých obrázků II.

Tady si vyzkoušejte tvorbu témat a použití bbkódů, tagů, upload fotek

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#706 Příspěvek od Hubert_79 »

O té T2, co jsem potkal, jsem našel toto:
https://tram.mobilnitabla.cz/vuz/6003
Bratislavská:
Druhá prototypová tramvaj ev. č. 6002 byla již v roce 1956 kvůli zkouškám předána na úzkorozchodnou tramvajovou síť do Liberce, jednalo se o první tramvaj typu T nasazenou na úzkorozchodnou trať. O rok později byl vůz převezen do Bratislavy. Tam jezdil v pravidelném provozu do roku 1977, kdy byl předán pražskému Muzeu MHD. Rekonstrukce tramvaje se dlouho vlekla, do původního stavu byl vůz uveden až v roce 1999. Zajímavostí je, že ve všech městech jezdil s původním pražským evidenčním číslem 6002.
V Bratislavě také jednu historickou máte - č.215, jedna je i v Košicích.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#707 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše: Tato je odkoupená z Liberce
Huberte, v Liberci byly co si pamatuju tramvaje s úzkým rozchodem (asi metr), tam asi jezdilo něco jinýho.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#708 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#709 Příspěvek od Hubert_79 »

Liberec se předělával (v 90. letech) na klasický rozchod, úzká snad zůstala jen linka do Jablonce. Pamatuju si ty "tříkolejný" tratě. A v Ostravě měli klasiku rozchod, tak to jezdilo v Liberci na klasice.
A fakt jo:
Z důvodu nedostatku tramvají zakoupil Dopravní podnik města Liberce v polovině 90. let osm ojetých vozů Tatra T2R z Ostravy. Liberec se tak stal poslední městem na světě, kde byla typová řada T2 provozována v běžném denním provozu.
To imhd.sk je zajímavá stránka! Díky :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#710 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Huberte, v Liberci byly co si pamatuju tramvaje s úzkým rozchodem (asi metr), tam asi jezdilo něco jinýho.
Ty tramvaje byly navrženy tak, aby tam šlo dát podvozky s normálním i úzkým rozchodem. Kromě Liberce má 1000mm i Bratislava a taky tam T2/T3/T6 normálně jezdily/jezdí.
V Liberci je část kolejí tříkolejná pořád, právě proto, že linka do Jablonce zůstala na úzkém rozchodu. https://mapy.cz/s/dekuzokucu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#711 Příspěvek od Celeron »

Aha, T2 se dělaly na všechny tři rozchody. Já jsem po plyšáku do vnitřního Liberce už nejezdil ale za bolševika tam byl dvojkolej úzkorozchod. Divný je, že to po městě předělali na trojkolej a nechali úzkorozchod do Jablonce. Tady do Jablonce trojkolej končí: https://mapy.cz/zakladni?x=15.0756518&y ... itch=0.314 Zajímavý, že tam není směrová výměna.
Někdy kolem roku 1995 trať, co je souběžná se silnicí do Jablonce celou rekonstruovali. Jezdil jsem kolem do Jablotronu když byl ještě malej. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#712 Příspěvek od xsc »

Divný to je, je to nejspíš další z hloupých rozhodnutí typu ušetříme... Jeden čas se Liberec s Jabloncem ani pořádně nemohly dohodnout, jak tu linku platit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#713 Příspěvek od Hubert_79 »

Kdo byl malej? Ty, nebo Jablotron :lol:
Podle mě tam ta tříkolej končí, poněvadž je v plánu (otázkou, jak dlouhodobém) to udělat na normální rozchod až do Jablonce.
Jinak kromě tramvaje měly Liberec i Jablonec MHD každé město svoje. Za komoušů měl Liberec dopravní podnik a v Jablonci tehdy MHD provozovalo tehdejší n. p. ČSAD Ústí nad Labem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#714 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Kdo byl malej? Ty, nebo Jablotron :lol:
Nauč se číst: Jezdil jsem kolem do Jablotronu když byl ještě malej.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#715 Příspěvek od Hubert_79 »

Dyť jó :)
Jinak ten šéf Jablotronu u mě má plus. Skoupil v Jizerkách (kam jsme jezdili na podnikovou chatu, naši poprvé někdy 1972 a naposledy asi 2010) louky a nechal je být. Čímž zapříčinil, že je nikdo nezastaví barákama. Což je fajn.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#716 Příspěvek od FHonza »

Dnes také jezdí. Tahle konkrétně je původně Ostravská, poté Liberecká.
Přílohy
6004.jpg
(243.76 KiB) Staženo 21 x

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#717 Příspěvek od Hubert_79 »

Řekl bych, že až znovu DP zavede linku 23, tak tam budou tyto tramvaje "doma". Těším se!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#718 Příspěvek od FHonza »

Podle informací, co jsem získal z muzea, budou T2 jezdit jenom příležitostně. Nebudou v pravidelném provozu. Na lince dva teď jezdí "na zdravotní vyjížďce" staré střešovické dámy. Prý jim velmi škodí dlouhodobé stání.
Jízda v tramvaji s palcovým zrychlovačem má svoje kouzlo, neplánovaně jsem jel až na konečnou a zpět :)

A kdo se chce ještě projet T6, tak má poslední příležitost. Postupně jsou stahovány s provozu. A nedávno začal poslední kurz pro nové řidiče, kde se ještě T6 "učí".

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#719 Příspěvek od rnbw »

U nas nedavno este jazdili T3 so zrychlovacom. Ale uz su asi vyradene a ostali len modernizovane.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#720 Příspěvek od xsc »

V Praze jsou na lince 23 pořád. Oficiálně je to "nostalgická linka" pro turisty, fakticky tramvaje vytažené z kopřiv, protože není s čím jezdit..

Zamčeno

Zpět na „Na vyzkoušení“