Zásuvka v kufru

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Zásuvka v kufru

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj všem nevíte někdo,kde je ve Fabii 1.- r.v.2006 , v kufru připravený kablík na zásuvku ? Měl by tam být schovaný pod tapecírunkem,ale nechci rozebírat celý kufr.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Mám zásuvku v kombíku origo na pravé straně kufru.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Bacha, to umístění zásuvky v kufru se během výroby měnilo. Dvojkový fábule a roomstery ji mají obráceně, v levý části kufru nad podběhem. U jedničkový fábule ročníku 2006 bych si nebyl jistej, jestli už nemá v sobě kabeláž upravenou pro náběh výroby další generace, protože to byl zrovna ten přelomovej ročník. Záleží na konkrétním datu výroby.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#4 Příspěvek od passion »

Či tam je netuším, ale ak je, hľadaj červenožltý plus a hnedý kostra. Oba prierezu 1,5mm2. Alebo pozri či máš kábel od poistky č.51. Poistka je len pre danú zásuvku vzadu v kufri. Origo modrá 15A.
Přílohy
poisFabia.jpg

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#5 Příspěvek od Eleman »

Krakis píše:...kde je ve Fabii 1.- r.v.2006 , v kufru připravený kablík na zásuvku ? Měl by tam být schovaný pod tapecírunkem,ale nechci rozebírat celý kufr.
Mám vážné obavy, že nic takového nebude. Ve Fabiích už se žádné přípravy nedělaly (pokud to nebylo přímo na přání). Každá verze výbavy měla svoji kabeláž, nic navíc.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#6 Příspěvek od Krakis »

Mám zásuvku v kombíku origo na pravé straně kufru.

A je to Fabia 1. ?

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od passion »

Krakis - ozaj a máš combi, alebo sedan? Lebo hatchback zásuvku ani kábel nemá.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#8 Příspěvek od Krakis »

Mám hatchback , ale vím , že se kabeláž připravovala už v roce 2006 , kdyby si někdo objednal nadstandartní výbavu.Já tam mám třeba elektrické topení,které ti zabírá hned,než se ohřeje motor.To vidíš i z toho,co je tam prázdných pojistek.Když jsem otevíral palubku nebo střední sloupek,tak je tam spousta kabelů,ukončených jen konektorem.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od passion »

Nejdem sa hádať, ale moje skúsenosti hovoria, že FI hatchback vzadu zásuvku nemal v žiadnej výbave, ani v nejakej doplnkovej. Ale ako píšem, do kolena si skrz to vŕtať nedám. Veď pozri miesto pre poistku 51, či je tam niečo pripojené. Asi to bude najjednoduchšia cesta, ako si to overiť. Lebo hatchbacky to nemajú okáblované už rovno od + svorky 30a pod prístrojovkou k poistke 51. V kombíkoch a sedanoch je prívod k poistke červený a vývod od poistky k zástrčke červenožltý. Oba 1,5mm2
PTC sa dávalo k nafťákom podľa klimatického pásma, pre ktorú krajinu bolo auto určené.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#10 Příspěvek od Krakis »

Promiň,nechci se hádat,já vím,že tam nemám zásuvku v základní výbavě.Já jen vím,že je tam někde je kablík ukončený konektorem.Pojistky i barvy vodičů jsem si našel,č.51 je prázdné-žádná pojistka.Stáhnul jsem si několik knížek i servisních manuálů,ale nikde není umístnění toho káble.Prostě si tam chci udělat zásuvku (tu už mám),ale nechci rozebírat celý kufr.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Mirda píše:Mám zásuvku v kombíku origo na pravé straně kufru.
britskej vývozní model naopak, volant taky :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#12 Příspěvek od Mirda »

Krakis píše:Mám zásuvku v kombíku origo na pravé straně kufru.

A je to Fabia 1. ?
Ano Fabia 1 2007, dotažená z Rakous.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Mirda píše:
Krakis píše:Mám zásuvku v kombíku origo na pravé straně kufru.

A je to Fabia 1. ?
Ano Fabia 1 2007, dotažená z Rakous.
Nemůže to bejt 2007 - protože to už se první generace nevyráběla. Poslední kusy se vyrobily v prosinci 2006, doprodávaly se ještě během I.Q. 2007 - protože od března už na lince běžela výroba II.generace. Datum prodeje a první registrace/uvedení do provozu NEMUSÍ bejt stejný, jako datum výroby. Jediný co to může bejt s letopočtem "2007", je "modelovej ročník". Doporučuju vložit VINko auta sem, je to funkční dekodér údajů zakódovanejch do VIN auta. Na stejným webu funguje i dekodér výbavy - to jsou ty 3-znakový kódy na první stránce servisky nebo na štítku vylepeným pod rezervu na dně kufru, který určujou přesnou verzi vejbavy každýho auta. MŮŽE se tam najít i přídavná zásuvka 12V v kufru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#14 Příspěvek od witt »

Krakis píše:Promiň,nechci se hádat,já vím,že tam nemám zásuvku v základní výbavě.Já jen vím,že je tam někde je kablík ukončený konektorem.Pojistky i barvy vodičů jsem si našel,č.51 je prázdné-žádná pojistka.Stáhnul jsem si několik knížek i servisních manuálů,ale nikde není umístnění toho káble.Prostě si tam chci udělat zásuvku (tu už mám),ale nechci rozebírat celý kufr.
Tak jestli ho najdeš, tak to sem pak napiš. Ty kabelové svazky se dělají více méně namíru dané výbavě a málokdy tam je cokoliv navíc. A ještě ke všemu v takto "pokročilém" ročníku 2006, kdy naopak spousta věcí zmizela. To spíš u prvních ročníku před FL.

Pokud vedou dráty k dané pozici na pojistce, tak to ještě neznamená, že vedou i k danému "spotřebiči". Nejsem si jistý jestli kabelový svazek pro zadní část vozu není samostaný (napojuje se ke svazku palubky) - už si to nepamatuju, ale dá se to zjistit z Etky, případně schématu zapojení (byla by tam svorkovnice). Mimojiné ve schématech orientační polohy svorkovnic uvedené jsou.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Nakoniec to aj tak bude musiet rozobrat. Najprv jednu stranu, potom druhu. Kabel tam nebude, takze este pol auta, aby ho mohol natiahnut od poistiek.

Neviem ako u Fabie, ale u mna v Mazde je vybrat plastove oblozenie kufra zalezitost tak na 10 minut.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“