Zná někdo olej Aviaticon Unique ?

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Zná někdo olej Aviaticon Unique ?

#1 Příspěvek od dvorak »

Náhodou jsem narazil na olej Aviaticon Unique 5W-40 a překvapila mne velmi nízká cena - 4 litrové balení se dá koupit za pouhých 369 Kč !
Zde je popis :

Olej Aviaticon Unique je vyráběn a dovážen Německou firmou FINKE.

AVIATICON UNIQUE SL SAE 5W/40 - syntetický motorový olej nejvyšší kvality. Splňuje specifikace: API SN/CF, ACEA A3/B4, MB 226.5 229.3, VW 502.00 505.00, BMW LL 01, RENAULT RN 0700 0710, OPEL GM-LL-B-025, PORSCHE A40, PSA B71 2296.

Motorový olej Aviaticon Unique SL 5W-40 je vhodný pro dieselové a benzínové motory. Olej je založen na technologii syntézy HC, takže je vhodný pro všechny podmínky. Díky výrazně lepší kvalitě dosahuje olej lepší ochranu proti opotřebení a lepší čistotu motoru i při prodloužených intervalech výměny oleje. Díky extrémně nízké viskozitě v kombinaci s bezpečnou vysokoteplotní viskozitou je zajištěn dobrý potenciál úspory paliva. Motorový olej má vynikající čistící a dispergační výkon, nabízí vysokou střihovou stabilitu a vynikající ochranu proti opotřebení a proti korozi. MADE IN GERMANY

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#2 Příspěvek od jogo9 »

Tak ako mlieko, aj oleje sa skladajú z rôznych zložiek -alebo v rámci šetrenia neskladajú.. A všetky sú "hnedé" -ako aj všetky mlieka biele.. A na každom mlieku je to isté -ako budeme po vypití pekní a svieži..
"Neznačkový" olej by som do niečoho, na čom mi záleží, nenalial. Aj ten "značkový" kupujem len na overených miestach -afér o prebalovaní -aj tých najznačkovejších, bolo viac.. Je dobré dodržať viskozitu určenú pre motor výrobcom -vo vývoji sa s motorom určite vyhrali dosť..

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#4 Příspěvek od Davidsev »

Znám, mám ho v autě. Kupodivu auto jede :o :D
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ja davam do VZV M6AD za 25Kc/l a taky jede :-)

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“