Caste rusenie a zmena signalu u Tesly Progresson 447

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

Caste rusenie a zmena signalu u Tesly Progresson 447

#1 Příspěvek od Split »

Ked mi dali opravit toto radio tak som ani nevedel co je s nim zle.Pustil som ho,naladil stanicu a po minute sa zacal obcas stracat signal,proste sam od seba sa preladil na inu stanicu alebo cas od casu ako keby nejaka vlna presla antenou take chvilkove rusenie.Tipujem ze bud je to blbym otacacim koleckom alebo starym ladiacim prvkom(varikapom alebo kapacitnym potenciometrom).Riesili ste uz nejaky takyto problem?
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Podívej se na stabilizaci ladicího napětí pro FM vstupní jednotku - bude tam v (_,_) nějaký elyt, dost možná i stabilizátor, jestli se nemýlím, býval tam MAA550 - zkus ho omrknout, jestli se nepřehřívá, dávávalo se na něj takové chladicí křidélko. Ty elyty TESLA bývají dost velký problém, rády vysychají a pak i když zvenku vypadají normálně, elektricky jsou na 3,14ču...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hop
Příspěvky: 84
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Zl

progresson

#3 Příspěvek od hop »

Měř stabilitu ladícího napětí-občas bývá vadný některý blokovací keramický kond v okolí varikapů/svody/.

Uživatelský avatar
pavels
Příspěvky: 150
Registrován: 30 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od pavels »

zdravim vsechny.Mam na stole toto radio.Nejde mi naladit zadna stanice v pasmu VK1,VK2.Je slyset jen praskani,sem tam jako by zapraska naka stanice,je to jako kdychych hle rychle preladoval.zadna stanice se nanaladi ani tynejsilnejsi.ostani rozsahy funguji normalne.Zpocatku zlobily vsechny rozsahy,vymenou vybehaneho potenciometru rp7,byl problem vyresen krom toho VKV.na stabilizatoru MAA550 mam 32,5v,zkousel jsem i jiny stabilizatory vsechny v rozmezi.31-32v napajeni NL1 mam 10,7v.mosto 9v.podle servisniho manualu napeti na svabu se mi lisi na3mam 1,2v na a4 0,7v na 16-10,7V na 17-0,7elity se zdaj ok..Uz nevim co s tim.Chtel bych ho zacharnit.dekuji strasne moc za pripadny rady.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“