Magneťák Condor ako zberateľský kus?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#76 Příspěvek od elektrosvit »

To by mě taky zajímalo. I Šilelis bere odhadem 600 - 700 mA, stejně jako ten odkazovaný Videoton. Na 8 buřtů nevím nevím...

Osmdesat: Mně se párkrát zasekla, asi z důvodu celkového opotřebení. Naučil jsem se tomu předcházet lehkým stisknutím tlačítka, a až po roztočení tlačítko domáčknu a funkce se zařadí. Nespolehlivost byla vytýkána i v testu SKR701 v AR. Motorky byly buď japonské, nebo VEM bezkartáčové.
Naposledy upravil(a) elektrosvit dne 04 kvě 2020, 21:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od Hubert_79 »

To bys na ty buřty nedokoukal ani celé zprávy v 8:50.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#78 Příspěvek od konosuke »

čb Videoton 31cm s interními baterkami existoval, možná nešlo o buřta R20
ale nějakej spešl hybrid, i to je možné...až najdu odkaz zašlu
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#79 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jeden SKR701 mi kdysi náhodně při spuštění přehrávání přeškubával kazety. Desetkrát to člověk zapnul a v pohodě a na pojedenácté ji to zničilo. Mechanika žádnou evidentní závadu neměla. Od té doby to nechci ani vidět.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#80 Příspěvek od elektrosvit »

Mně se opakovaně zasekl vozík s hlavami v mezipoloze a nešlo nic dělat. Jen násilně otevřít dvířka, vytáhnout kazetu a nehtem přizvednout výstupek poblíž přítlačné kladky. Mechanika se pak vrátila do výchozí polohy a po opětovném zapnutí normálně fungovala. A taky se často při zapnutí záznamu nepřepnul přepínač snímání/záznam. Rádio ovšem funguje výborně.
Proto jsem se ptal, jestli i originál od Toshiby je stejně nespolehlivý.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#81 Příspěvek od ok1hga »

kokun píše:Ani tento (o úhlopř. pouhých 16cm !!!) není na vestavěné "buřty", ale připojuje se k auto-aku :wink:
elektrosvit píše:To by mě taky zajímalo. I Šilelis bere odhadem 600 - 700 mA, stejně jako ten odkazovaný Videoton. Na 8 buřtů nevím nevím....
. . . já ho mám ještě schovaný . . . a 100% funkční uhl. 14 cm . . .
používal jsem ho na chaloupce koncem 90-tých let . . .
měl jsem v něm koupených 10 kusů Nicd článků 2200 mAh, které se při provozu přes adaptér dobíjely . . .
TV vydrželo hrát asi 3 hodiny (odběr cca 700 mA) a pokud hrálo jen rádio, tak i týden.
Přílohy
IMG_20200504_221207.jpg
IMG_20200504_221005.jpg
IMG_20200504_220327.jpg
IMG_20200504_220246.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#82 Příspěvek od sinclair »

Osmdesat:
Všemina později taky, v rámci práce v hotelovém NC a u bazénu s D. Čmolíkem a J.V. Navrátilem, později asi 5 let o víkendech sám. Často se tam po kalbě přespávalo.
Ale nejvíc tady na naší přehradě, když ještě člověk neměl bobky do toho vkročit, voda nebyla jak brčál, nesmrděla, při pohledu na některý holky mi ještě stálo péro a smažák s hranclama stál ve Vyhlídce nad brouzdalištěm 11,-Kčs...:D

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#83 Příspěvek od Monogatari »

elektrosvit píše:Mně se opakovaně zasekl vozík s hlavami v mezipoloze a nešlo nic dělat.
Můj RFT SKR 720 tohle dělal když měl vytahaný řemínky. Stačilo dírou ve schránce na baterky otočit setrvákem a nemusely se rvát dvířka. No aspoň už vim proč jsou některý kazeťáky bez dvířek :twisted:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#84 Příspěvek od konosuke »

SKR 701 byl odstrašujícím příkladem projekční demence, výtvarného nevkusu, neváhám nazvat průmyslovou sabotáži. víc servisu než hraní, řečeno dost spisovně. produkt Stern RFT (DDR).
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#85 Příspěvek od elektrosvit »

Monogatari píše:No aspoň už vim proč jsou některý kazeťáky bez dvířek :twisted:
Tolik síly, aby se ulomila dvířka, potřeba nebylo. :) Když jsem jej měl před lety rozebraný, řemínky se zdály OK. Teď jsem jej chtěl zkusit a nejde vůbec. Mechanika po dlouhé době nepoužívání asi úplně zatuhla.

Uživatelský avatar
martin-f
Příspěvky: 285
Registrován: 09 lis 2015, 01:00
Bydliště: Liptovský Mikuláš

#86 Příspěvek od martin-f »

Natrafil som na Condora v tmavošedej farbe, ale borec chce za neho 160 €, čo je v prepočte cca 4400 Kč. Myslíte že sa to oplatí za tie prachy zorať? Na jednej strane bežné strieborné Condory idú na aukre po 1500-2700 Kč (55-100€), na druhej strane 160 € sa mi zdá furt hodne, na tretej strane šedý som v archíve aukra našiel za 6100 Kč (221 €), takže za 160 to vypadá ešte furt dobre. Myslíte že sa to oplatí za tie prachy? Je fakt že neni klasický strieborný. Týchto šedých je relatívne málo a z farebných variácií mi príde ako najkrajší.

Obrázek

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#87 Příspěvek od konosuke »

Ne nevyplatí. nech ho vyhladovět a pak snad volačo sundá z ceny.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
martin-f
Příspěvky: 285
Registrován: 09 lis 2015, 01:00
Bydliště: Liptovský Mikuláš

#88 Příspěvek od martin-f »

Myslím že tak jednoduché to nebude. Aj keď písal som chlapovi, či by malinko zlavil. Tak uvidíme či sa aspoň ozve. Na Slovensku sú všeobecne vyššie ceny a on sa vždy niekto nájde kto to kúpi. Je tomu cca 2 týždne, čo som videl červený za 250 € (6900 Kč). Vravím si, kámo, toto budeš dlho predávať. Hoši, ten magič za pár dní zmizol. Fakt som si vravel ktorý cvok to kúpil.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#89 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:Ne nevyplatí. nech ho vyhladovět a pak snad volačo sundá z ceny.
Ne, nesundá. Koupí to někdo jiný.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#90 Příspěvek od konosuke »

pošli za ňom kámoša až to nije nápadné
tuna origoš filipes a kukni na tu cenu (a barvu)
https://aukro.cz/philips-d-8614-vzor-pr ... 6956561808
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“