Předzes. pro elekret. mikrofon.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Předzes. pro elekret. mikrofon.

#1 Příspěvek od robo »

Mam FM transmitter. Osazen BA1404. Potreboval bych pripojit mikrofon a mit neco jak stenici. Potrebuji prenos tv zvuku. A na bedne neni vystup na sluchatka. A zatim to bohuzel udelat nemohu. Hledam nejakou konstrukci, nejlepe stavebnici nejakeho zesilovace pro mikrofon. Vystup toho zesiku by mel byt v urovni vystupu zvuk. karty Sound Blaster. Dikec.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od mira2830 »

a nebylo by lepsi zbastlit ten vystup?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

A to je takový problém jít na Sběrný dvůr, tam otevřít nějakou čs. telku tak odhadem z 80. let minulého století a vykuchat si z ní oddělovací trafíčko i s DIN konektorem pro výstup na externí magnetofon/sluchátka? Měly to snad (skoro) všechny typy s koncovým zesilovačem s MBA810, to bylo nějakých televizí! A kdyby bylo nejhůř, písni - nějaké určitě ještě v kutlochu suším pro strýčka Příhodu...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Udelat to nemohu ponevac tv neni moje. A prirovnani s vystupem zvuk. karty soudblaster je kvuli prirovnani k napet. vystupu. Kdyz k tomu dodelam jednostup. zesilovac pro micrak tak by to mohlo stacit. Lepsi by byla ale konstrukce s nap. napr. 3V a rozmerove o neco mensi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Ty chceš nahrávat z TVP přes mikrofon? To jsme vzdali už v šedesátých letech, když jsme si empiricky potvrdili, že tudy cesta nevede a ti zkušení praktici mají pravdu: ruchy z okolí, dozvuk místnosti, šum koncového zesilovače TVP, zkreslení reproduktorem i zesilovačem, rušení rozklady TVP, závislost na nastavené hlasitosti zvuku TVP. K tomu ještě nevíš, jak výrobce kompenzoval v zesilovači špatné vlastnosti reproduktoru...
Opravdu to je jediná možnost? Nemá TVP aspoň sluchátkový výstup?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Kdyz by tam byl sluchatkovy vystup tak jsem za vodou. Ja trotl. Tak jsem hledal sluchatkovy vystup az jsem prehledl vzadu scart. Ted jen doufam ze tam je i out. ne jenom in. Tim se to zjednodusuje. TV je Beko. A povaluje se mi tady cast magnetofonu. Presneji zesilovac se sluchatkovym vystupem. A je to asi s nejakyho volkmena. Napajeni je 3V. Ja vedel ze se to bude hodit. :D :D Problem vyresen
Doufam

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“