Kávovar Philips Saeco Syntia

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

Kávovar Philips Saeco Syntia

#1 Příspěvek od Ferdinand »

Dobrý den,

zkouším zde štěstí pro úspěšné vyřešení problému s presem Philips Saeco syntia, protože mě zatím nenapadá na co se zaměřit. Na displeji se hlásí chyba 4, což znamená: "špatně vložená spařovací komora". Když ji nastavím do výchozí polohy a nechám hnací osu kávovaru narotovat do správné pozice tak, aby těleso zapadlo, tak se stejně objeví chyba 4.

Zajímavé je, že po spuštění, když je komora venku, tak se hnací osa točí do zblbnutí dokola.

Možná popsáno málo detailně, možná by to chtělo video... Počkám, jestli třeba někdo bude tušit a když, tak podám info, co bude třeba. Myslím, že je to někde v elektronice, protože mechanický na spařovací komoře chyba není.

Děkuji předem za případné rady, nápady a zdravím.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Spinace v prevodovce kontrolovals? Rozdelat, zkontrolovat a nastavit trn pohonu sparovacky do vychozi polohy.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#3 Příspěvek od Ferdinand »

Zatím ne. Čistil jsem spařovačku a sachoval zatím jen s ní. Tu mám ve výchozí poloze.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

Jinak doporucuji po letech vymenit tesneni horni pistnice pokud jiz nebylo meneno. Pro usnadneni hledani kod: 996530059406

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#5 Příspěvek od Ferdinand »

Koukal jsem na něj, je ještě měkké a vydřené není, tak ho asi ještě nechám. Teď hlavně potřebuji tu převodovku správně nastavit.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od NYKE »

(Zajímavé je, že po spuštìní, když je komora venku, tak se hnací osa toèí do zblbnutí dokola.)

Pokud máš spaøovaè mimo kávovar tak se ti nemùže kávovar rozjet.(není sepnut spínaè).Zkontroluj.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Elektronika hleda vychozi polohu prevodovky. Staci mit zasunute nadobky a zavrene dvirka.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#8 Příspěvek od Ferdinand »

Zkusil jsem spínače zmáčknout ručně a nejdříve se osa točila dokola a pak probíhalo spouštění a skončilo chybou 4. Když vložím těleso zpátky a pustím tak se začne osa točit - tzn. proběhne "komprese" na prázdno. Pak to skončí chybou 4 a motor se u toho dost zapotí. Když jde těleso do komprese, tak se nezastaví a má potřebu se točit dále, ale samozřejmě nepřepere těleso. Asi je tam ochrana, protože po chvíli se zastaví, ale to už dávno svítí chyba 4.

Dělá to na mě dojem, jako by ta hnací osa byla pootočená tak o 100°.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

sipka na tele hnaci hridele musi smerovat proti ose mensiho prevodoveho kola, to je vychozi stav. jinak muze kavovar dokonale zblbnout...mels to tak? polohu kola by mel hlidat jeden spinac a po obvodu kola s hrideli bys mel mit rantl ktery na jednom konci sjizdi jakoby dovnitr..
Přílohy
syntia_gear.jpg

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od rayx »

Ferdinand píše:Čistil jsem spařovačku a sachoval zatím jen s ní. Tu mám ve výchozí poloze.
Tady bude někde problém, zvlášť jestli to před čištěním a šachováním nedělalo 8-)

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#11 Příspěvek od Ferdinand »

Děkuji za obrázek. K tomuto jsem se ještě nepropracoval. Podívám se, v jaké to skončilo pozici a podám zprávu.

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#12 Příspěvek od Ferdinand »

Zdravím, tak jsem si pohrál s převodovkou. Nebyla v tom výchozím stavu. Když kola srovnám podle obrázku výše, tak to také nefunguje a chová se stejně. Když jsem ručně podržel spínače spařovačky a v určitý moment zmáčkl spínač pod převodovým kolem, tak se chyba neobjevila a přístroj se normálně připravoval.

On vždycky přejede polohu komprese tak o 3 zuby na převodovce i přestože je už seplý mikrospínač. Celé těleso se našponované a jakmile jej uvolním ven, tak vystřelí ven. Drážky v tělese už začínají být na začátku omačkané.

Je možné, že je chyba ve spínači? Přeci by to mělo zastavit i hned poté, co se mikrospínač sepne nebo ne? Motor se vesele pootočí klidně dál i když je těleso již na doraz v kompresi.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#13 Příspěvek od rayx »

A čím to celé začalo? Jak už jsem Tě citoval výše, psals, žes nejprve šachoval jen se spařovačkou, motor sis rozhodil až následně když si ručně odblokoval micro ... Takže Saeco před čištěním spařovačky fungovalo správně nebo ne?

Tohle sis snad ohlídal, když si zmínil, že ji máš ve výchozí poloze.
Přílohy
Saeco.jpg

Uživatelský avatar
Ferdinand
Příspěvky: 70
Registrován: 24 úno 2017, 01:00

#14 Příspěvek od Ferdinand »

Spařovačka je ve výchozí poloze. Převodovka také.

Před tou chybou předcházela delší odstávka, pak se to zblblo. Nikdo se v tom nikdy nevrtal, nečistil atd.

Předpokládám, že motor není servo a je řízen jen mikrospínačem resp. řídící jednotkou. Psal jsem jen, že jsem zkusil nasimulovat, že je vložena spařovačka, odpadní nádoba a jsou zavřená dvířka. Kávovar se spustil, ale převodové kolo bylo v nesmyslné poloze, do které nemůže spařovačka nikdy narotovat, protože to bylo cca 1/4 otáčky po kompresi.

Uživatelský avatar
rayx
Příspěvky: 339
Registrován: 26 zář 2014, 02:00

#15 Příspěvek od rayx »

Jaký to má přesně číslo? 8836/x, 8837/x či jiný?
Jinak to má samozřejmě hlídání vložení spařovačky, samotná krycí dvířka jsou hlidaná samostatně :wink: S vloženou spařovačkou by pohon neměl brát víc jak 300mA, jinak to hodí error, tohle by se nechalo v test modu ověřit ...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“