China Schneider Electric ?

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

China Schneider Electric ?

#1 Příspěvek od Killroy »

Čínský chránič s velice podobným názvem. Obrázek je sice stažený z netu, nicméně dnes jsem jeden přesně stejný demontoval jako nefunkční a nakopl.. Byl součástí muzikantského psa 400V na 6x230V od Thomanna.

Nikdy jsem ho v prodeji neviděl. Ani na Ali, kde je podobnýho instalačnícho šrotu spousta.
Přílohy
china_snajdr.jpg

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#2 Příspěvek od sinclair »

Aha! Další SOMY? :D
Už se nemůžu dočkat, až to tady místní bijci budou hájit jako "cenově výhodnou alternativu" :D
Nepřestává mě překvapovat, kam až ten árijský obchodník ještě klesne.
Už jsem od uvedené firmy viděl víc prasáren. T-Ampy a T-Boxy jsou už legenda.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#3 Příspěvek od dj_Paul »

V práci se mi válí v šuplíku indukční čidlo OHMDON. Na první pohled si to spletete s čidlem OMRON. Jo a bylo dodáno se soustruhem celkem známého výrobce.

A jako perlička, na druhém konci je použit jako konektor ten nejshitovější 3.5mm stereojack

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Jejich drzost docela závratně roste.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

:-)
Přílohy
ajt.jpg

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#6 Příspěvek od Hill »

Rychle zapomínáme, že se na tržnicích prodávaly věže a televize SOMY, autorádia PAIONEAR a Ferarri, kecky ABIBAS, multimetry FUKE a mnoho dalších "značek".
Nedivím se ničemu.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Brácha někdy v 90tých letech vypochodoval s teplákami zn. Raabok.
Až jsem ho na to upozornil, tak si rychle běžel pro nějaké jiné.
Do té doby si totiž myslel, že tam je Reebok.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

A o čem vypovídá ta úzkostlivá snaha vlastnit a předvádět se jen se "značkovými" výrobky? :wink:
Miloslav Šimek píše:"Jsem fotbalista-amatér. Mám hrát v kopačkách značky Puma, nebo Adidas? Břetislav Břeh, Zábřeh.
Milý Břehu ze Zábřehu. Kopej bos a pobírej peníze za reklamu od firmy vyrábějící masti na kuří oka."

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#9 Příspěvek od bu2520 »

jeden můj známý ještě za sociku, měl dělaný zesilovač a krásně vygravírovaný čelní panel kde místo treble bylo trable. Prý to gravírovala baba bez znalosti angličtiny. Ale dělal jsem i poradce překladateli který překládal manuály k autorádiím a neměl elektrotechnické znalosti a to byly kolikrát perly. Tak se nedivím, že z nějaké kantonštiny může vzniknou technická blbost. A kdyby jen těch novotvarů. Např pro napájení vyhýbku pro napájení po kabelu POE jako injector a extractor.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Dodnes jsou tací, komu není čeština na panelu dost dobrá, a, ačkoli vyrobili jen jediný exemplář pro sebe, snaží se být světoví. Však také počítají v palcích a teplotu ve Fahrenheitech.
Jenomže tady jde o bezpečnost osob, zvířat či věcí, tady má značkový chránič jednoznačně přednost a místo. Méně rizika i za tu vyšší cenu stojí. Obecně to platí pro jakoukoli techniku.
O to víc, když ten pajc s graficky podobně pojednaným potiskem nedělá to, co má.
Tím, co znamená značka výrobku při jeho nákupu pro jakou část populace, se zabývaly průzkumy několika agentur a univerzit. Jak se obvykle neshodnou, tak v tomto panuje naopak shoda všeobecná: celkem bezvýznamné procento zákazníků skutečně umí ocenit výhody značky (kvalitu, trvanlivost, stálobarevnost, záruku a zákaznický servis). O něco víc je těch, kdo to kupují jen proto, aby byli IN a vydrželi v nějaké společnosti, nejvíc je však těch, kdo se do té společenské vrstvy chtějí dostat, a kupují značku, protože je drahá. Ale to se týkalo oblečení a módních doplňků. A samozřejmě aut.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Teraz sa to tyka iPhonov.

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#12 Příspěvek od makak »

Michal22 píše:Brácha někdy v 90tých letech vypochodoval s teplákami zn. Raabok.
Až jsem ho na to upozornil, tak si rychle běžel pro nějaké jiné.
Do té doby si totiž myslel, že tam je Reebok.
Poměrně dlouho lidé vyráběli a nosili tepláky proto, aby jim nebyla zima. Od té doby, co je hlavním účelem ukazovat písmenka, která by tam vůbec nemusela být, jde všechno tak nějak do kopru. Zejména když za těch pár písmenek je potřeba připlatit dvojnásobek toho, co by stály jinak identické tepláky bez písmenek.

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#13 Příspěvek od Osmdesat »

Homer Simpson: „Koukni na ty levné spotřebiče světoznámých značek!“
Bart Simpson: „Nebuď naivka. To jsou jen podřadné kopie”
Homer Simpson: „Tss. Přece snad poznám originál Panaphonic. A podívej, tady mají Magnetbox a Sorny.”

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Hubert_79 »

rnbw píše:Teraz sa to tyka iPhonov.
Jo, znal jsem takového. Musel mít nejnovější iPhone, macBook, oblečení jedině značkové (v triku bez značky by snad nešel ani s košem), zapalovač zippo za asi dva litry a podobně. A BMW. Všechno na splátky.
Půlku měsíce jezdil s trvale svítícím hladovým okem tankovat za stovku a doma byl o takové té levné cole (dvoulitrovka za 5,- Kč) a chlebu.
Takoví lidé jsou spíš k politování.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Mek7 »

Ten bindows je dobry :D
zaradil som to do mojej zbierky obrazkov cinskych smejdov, to su kolkokrat tiez perly (budem rad za dalsie).
Osobne so skomoleninami znaciek skusenosti nemam, mam pocit, ze uz ich je vsade menej, nez napr. v 90tych rokoch.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“