Dražice TO 10 IN/UP připojení na vodu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Dražice TO 10 IN/UP připojení na vodu.

#1 Příspěvek od robo »

Pěkný podvečer, byl zakoupen kotel TO 10 IN/UP který má sloužit jako tlakový zásobník vody. Připevněn nad baterii pro průtokový ohřívač. Ze zdi nad umývadlem leze jen přívod studené vody. Potřeboval bych baterii viz link ale pro tlakové zásobníky vody. Existuje vůbec něco takového? Představa je aby byla baterie co nejblíže zdi že vodovod. baterie bude mít vývod vody nahoru pro kotel, neovlivněna uzavíracím kohoutem studené vody a přívod pro vodu teplou bude nad kohoutem pro teplou vodu. Co jsem našel vodovodní baterie tak jak na obrázku z linku jsou pro beztlaké průtokové zásobníky což se mě pro můj záměr nehodí. Děkuji.

Baterie: https://www.pro-topeni.cz/eshop-nizkotl ... bicek.html

Návod na kotel
https://www.dzd.cz/component/phocadownl ... to-5-10-15
Naposledy upravil(a) robo dne 24 kvě 2020, 21:32, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »

Z akého dôvodu sa ti nehodí batéria pre beztlakové ohrievače?
Môžeš ju použiť aj v tomto prípade, potom aj ten odkazovaný ohrievač bude pracovať v beztlakovom režime. EDIT: čím odpadne nutnosť použitia pretlakového ventilu. Ešte otázka, bude slúžiť pre viac odberných miest?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Jen jedno odběrné místo. Co si pamatuji z mládí tak ty průtokové 5 litr zásobníky z NDR tak aby tekla trochu teplá tak to byl slabý průtok vody, když jsem chtěl víc tak to bylo zase studený. Tak proto jako tlakový zásobník. Přišel jsem k tomu kdy to měl majitel na zdi. propojené s baterkou asi pro průtokáč. Propojené pancéřkou na baterii. Teplá netekla a pancířka od studené byla teplá. Prý i prohodil na baterii vývody ze zásobníku a taky to neteklo. Vodo instalo není můj šálek čaje tak prosím zkušené o poposunutí jak na to.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#4 Příspěvek od vicious »

Neviem, či taká požadovaná batéria bude dostupná, ak vôbec. Neviem, aký sortiment majú vaši výrobcovia, Slovarm dodáva iba pre beztlakové ohrievače.
Osobne by som to zapojil v beztlakovom režime, pritom sa nemusí použiť tryska, ktorá škrtí prietok cez batériu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Pokud pojedeš v tlakovém režimu potřebuješ stálý přívod tlakové vody do bojleru osazen zpětnou klapkou a přetlakovým ventilem.... to ti jen baterie nesplní
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#6 Příspěvek od kutilmil »

Ten ohrievač čo si poslal link nemôžeš zapojiť ako tlakový. On to nevydrží. Aj označenie o tom hovorí. BTO - bez tlakový ohrievač. Výstup teplej vody sa nesmie nikdy uzavreť!!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#7 Příspěvek od kutilmil »

Ja ti nerozumiem. Ak chceš používať tlakový ohrievač vody s beztlakovou batériou tak to kludne môžeš. Tam nie je žiadny problém. Len ten ohrievač musí byť namontovaný v správnej polohe. Buď hore vývodmi alebo dole vývodmi. Podľa typu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

kutilmil: jo on dal návod k beztlakovému a píše že si koupil TO tedy tlakový....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Moje chyba, moje chyba. Špatný link na návod.
https://www.dzd.cz/component/phocadownl ... to-5-10-15

Link opraven i v prvním příspěvku. Jo a ještě nějaké foto jak to měl zapojený.
Přílohy
IMG-b6bae08f2fe48c23fdcb2f2f570f2c0d-V.jpg
IMG-8fc6d3a70adcff4d7b8a4e7eaf8691b1-V.jpg
IMG-7872713c7218ab6557d81ae1b2c8eb80-V.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#10 Příspěvek od MiraSt »

Podle obrázku a nápisu na boileru to je typ UP takže nad umývadlo. (Doufejme, že to tak je!) Tlakový boiler se dá použít jako beztlakový (přepadový). Studená voda z baterie musí vstupovat do boileru trubkou s modrou návlečkou.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

Ja ale nechápem otázku. Načo sa vlastne pýtaš?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Tady je zásadní , zda potřebuješ mít tu teplou vodu tlakovou . Pokud ne , použij tu baterii na beztlaký ohřívač . zapojíš bez přemýšlení . Samotnou baterii namontuješ na přívod a bez zapojení trubek pootevřeš baterii pro teplou vodu . Z otvoru , kterým vystříkne voda zapojíš hadici do modrého vývodu ohřívače a ke spojení zbydou další dva otvory .
A jinak ti to tam píší :
citace-U tohoto systému připojení musíte použít beztlakovou směšovací baterii.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Ta baterie na obrázku by mohla být beztlaková. Voda mu z teplého kohoutu netekla a hadice pro studenou byla teplá a to mě zaráží. A na té studené má nahoře u kotle připojený pojistný ventil jestli to má tak být.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#14 Příspěvek od MiraSt »

Taky tomu nějak nerozumím. I kdyby to na vodu zapojil obráceně tak by voda tekla. Takové baterie se snad ani na tlakovou vodu nedělají. Jinak pod tím boilerem to není pojistný ventil ale normální uzavírací kohout.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Ano, je to pojistný ventil. Uzavírací kohout vypadá i funguje jinak a hlavně měl by být na přívodní hadici někde v šachtě. Aspoň podle fotky tak vypadá, uzavírací ventil má buď páčku na stranu nebo motýlka a hodil by se i na teplou vodu kvůli servisu a montáži. Jen u toho pojistného ventilu by měla být napojena hadička do odpadu, jinak by to stříkalo po zdi. Zvláště, pokud bys chtěl z nějakého důvodu tu vodu vypouštět. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“