PC se samo zapíná...

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#16 Příspěvek od Spiral »

Případně odpoj periferie (lan, usb ...) a vyloučíme pachatele.

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#17 Příspěvek od vaanja »

termit256 píše:Proste to vsechno v BIOSu vypni a neres jestli sahal nebo nesahal. Mohla ti to zapnout nejaka aktualizace nebo buhvico.
u mna sa od isteho dna zacal zapinat intel nuc, pravdepodobne sused kupil nejake univerzal dialkove alebo take, na ktore reaguje infrared port v pocitaci...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od workhard »

Máte mezi bytama luxfery?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#19 Příspěvek od vaanja »

workhard píše:Máte mezi bytama luxfery?
to nie, ale predpokladam ze externe ir cidla k logitech harmony zabezpecili takut zvysenu citlivost.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#20 Příspěvek od vladodyno »

Príkazový riadok: powercfg -lastwake

Uživatelský avatar
vaanja
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2011, 01:00
Bydliště: Topoľčany

#21 Příspěvek od vaanja »

vladodyno píše:Príkazový riadok: powercfg -lastwake
v linuxe nieco taketo nenajdem?

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#22 Příspěvek od dvorak »

Také jsem měl tento problém, počítač se sám zapínal uprostřed noci. Vyřešil jsem to jednoduše tím, že jsem po "normálním" vypnutí ještě navíc vypnul vzadu hlavní vypinač a byl klid. Novější PC již bohužel tento vypinač nemají.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

Ale mají. Je to věc jen zdroje.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hape »

Taky mně potrápil můj PC s Win10 64bit.
Někdy začátkem roku se mi začal samovolně probouzet do několika minut po každém uvedení do režimu spánku. Po různých pokusech tomu zabránit, jsem našel řešení v nějaké diskusi, ale už si nevzpomínám kde byla a nedaří se mi jí teď najít. Detaily řešení už si taky nevybavím, tak jen co si pamatuji:
Šlo o to v Prohlížeči událostí zjistit co PC probouzí. To se mi podařilo, a byla to naplánovaná úloha v Plánovači úloh. Podle jména úlohy jsem hledáním na webu našel návod jak dál pokračovat, protože úloha se nechtěla nechat snadno odstranit, nebo jakýmkoli způsobem ovlivnit. K tomu jsem totiž neměl dostatečné oprávnění, i když mám administrátorský účet. K ovlivnění úlohy byl potřeba účet tzv. superuživatele (nebo tak nějak), a k němu jsem neměl přístup. Vůbec jsem nevěděl že ve Windows něco takového je. Podle návodu byl potřeba k získání práv superuživatele program NSudo | System Administratin Toolkit a jeho prostřednictvím spustit Plánovač úloh (asi), pak už šla úloha ovlivnit. Už si ale nepamatuji, jestli sem úlohu odstranil, nebo jí jenom upravil podmínky.
Úloha musela vzniknout nejspíš vlivem nějaké aktualizace OS, protože já si nejsem vědom, že bych něco takového na PC prováděl.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#25 Příspěvek od Achab »

Hape píše:K ovlivnění úlohy byl potřeba účet tzv. superuživatele (nebo tak nějak)...
Vyšší oprávnění než správce má skrytý účet SYSTEM. Ale za 3 roky používání Win10 jsem žádný problém s napájením nezaznamenal. Po instalaci bylo dokonce povolené probuzení pouze tlačítkem napájení, ale to může být dané konkrétním BIOSem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“