TV-PRAKTYK

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
wiktor

TV-PRAKTYK

#1 Příspěvek od wiktor »

nemeli jste uz nekdo nahodou nakou zkusenost toudle znackou televize
znama ji zakoupila asi pred tejdnem v okey martu v praze je to 55cm
a kdyz na televizy naskoci naky titulky tak to vypada jako kdyby si nekdo hral s magnetama nacistotu barev misto aby byly pismena tech titulku krasne bily tak lezou ven barvy nejvic k horni strane pismen takze to vypada jako kdyby ty barvy vubec tam kde tu televizy vyrobily nesladily.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: TV-PRAKTYK

#2 Příspěvek od PetrK »

Jestli jsou v obraze beravne fleky (napriklad tam co rikas ze jsou titulky je jinak obraz OK?, treba kdyz tam nejaka postava strci ruku nezmneni se ji barva ze ji bude mit treba fialovou a pod?), pak by bylo potreba TV alespon na pul hodiny vypnout síťovým vypínačem a pak znovu zapnout. Měla by se tak provést demagnetizace obrazovky a mělo by to být OK.

Další možností jsou z výroby špatně nastavené konvergence obrazovky, viděl bys to ideálně pokud bys zapojil na TV například mříže z generátoru. Je to těžké takhle podle popisu, chtělo by to vidět. V každém případě pokud nepomůže demagnetizace, nic jiného s tím neuděláš, pak je nejlépe to reklamovat, vždyť je to čerstvě v záruce.
**** Petr ****

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

Občanský zákoník

#3 Příspěvek od Hill »

Občanský zákoník umožňuje reklamovat zboží, prodejce je povinen zjednat nápravu, lze nakonec i zrušit kupní smlouvu. Okamžitá výměna, běžná v Evropě a lhůta pro vyřízení reklamace (povinně co nejkratší, jen u nás se běžně využívá plných 30 dnů a ještě se to beztrestně korespondencí prodlužuje, čímž jsme v Evropě unikátem) poněkud otravují život, nicméně tato závada musela být patrná už na prodejně.
Až budete kupovat další televizor, uberte si barvu. Jakýkoliv nesouběh konvergencí (ruské pojmenování se mi líbilo víc: svěděnije) v černobílém obrazu ruší daleko víc a je vidět i bez titulků nebo teletextu.

komu není rady, tomu není vzájemné hospodářské pomoci!
Naposledy upravil(a) Hill dne 11 zář 2005, 12:54, celkem upraveno 1 x.

wiktor

#4 Příspěvek od wiktor »

to jsem mel na mysli ze ta televize ma z vyroby spatne nastavenou barevnou cistotu jenomze lidi jsou nepoucitelni jajsem ji rikal at si koupi
znackovou jenomze kdyz chce usetrit a to neni poprvy co koupila neco z tohoto ok martu a nesloto to uz byly dve veze ropadstar co necetli cd tedka ta televize spolu s tou televizy tam jeste koupila dvdcko tak jsem zvedavej co jeste udela to dvdcko.

wiktor

#5 Příspěvek od wiktor »

tak jak jsem si myslel ze to je televizy ze ty titulky nejsou bily ale nahore nad nima vylejza barva tak jsem zjistil ze televize bude v poradku protoze jsem zjistil ze ty tytulky jsou akorat rozjety kdyz se clovek kouka
dvdcko tak obraz je takovej jako kdyz si nekdo hral s tema magnetama
od titulku nahoru litajbarvy hlane modra televize je spojena s tim dvdckem scart cabelem je to naky levny ddvdcko asi za 1600kc MEDION.

Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 424
Registrován: 19 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-MO

#6 Příspěvek od Frenky »

CHtělo by to asi trochu snížit nastavení kontrastu,určitě bude na maximum.
Dnes ty TV v obchodech se předvádějí pěkně nakrmené,aby byl pěkný
obraz..otázka je co tomu říkají obrazovky.

Uživatelský avatar
kimi
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2005, 01:00
Bydliště: OLOMOUCKÝ KRAJ

#7 Příspěvek od kimi »

Ať to jde vrátit.Stála určitě pár korun ,a v okay prodávájí šmejdy,tak ať si to spraví sami.

wiktor

#8 Příspěvek od wiktor »

uplne souhlasim s kimi a nekdy jsou tam tak blby prodavaci jako kdyby byly z pomocny skoly.

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#9 Příspěvek od pit »

wiktor píše:uplne souhlasim s kimi a nekdy jsou tam tak blby prodavaci jako kdyby byly z pomocny skoly.
jojo jsou to TUPOUNI :toilet:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“