Dražice TO 10 IN/UP připojení na vodu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#31 Příspěvek od MiraSt »

kutilmil píše:aby sa v prípade zovretia bojleru nedostala vodná para do rozvodu studenej vody. Spravidla je polyetylenový a nevydržal by to.....

PS: Miro taký vodomer nepoznám čo by mal v sebe integrovanú spätnú klapku. To si si vymyslel že?
To se snad nemůže nikdy stát aby se boiler vyvařil tak aby se pára dostala až na přívod studené vody! Ježííš... Takhle neuvažujme. To je už katastrofa. Navíc by se asi spálila topná vložka.
To, že můj vodoměr má zpětnou klapku usuzuju z toho, že pojistný přestane ukapávat pokud někde odpustím studenou vodu. V pojistném nemám historicky zpětný ventil. Odstranil jsem ho protože mi vznikaly rázy při zastavení teplé vody.
Pro dříve narozené připomenu příběh bomby v podobě boileru který při výbuchu pobořil půlku paneláku protože trefil jeden nosný sloup základu. Stalo se to asi před třiceti léty v Třinci - Lyžbicích. Opravuji. Našel jsem to na netu a jednalo se o Louny.
Přílohy
Louny.jpg
Naposledy upravil(a) MiraSt dne 25 kvě 2020, 20:24, celkem upraveno 1 x.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

No vidiš že môže zovreť aj tak že by sa eventualne para mohla dostať do prívodu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od robo »

kutilmil: nechci být nezdvořilí ale: V návodu na výrobek se píše o dvou režimech a to Otevřený (průtokový) systém a Uzavřený (tlakový) systém. O beztlakovém režimu zmínka není.
Takže přehodit hadice a odpojit pojistný ventil a mělo by to fungovat? nebyl jsem u toho ale tvrdil mě že ani obráceně to nefungovalo. Pak leda ta vod. baterka , je nevhodný typ.
Přílohy
ohřívač vody.jpg

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#34 Příspěvek od MiraSt »

Obrázek vlevo nahoře je pro tebe správný. Se vším o čem tam píšou.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#35 Příspěvek od kutilmil »

V obrázku nalavo hore je tlačová chyba. V zátvorke má byť slovo beztlakový. Poistný ventil môžeš ale nemusíš vymontovať. Stačí ak na batérií prehodíš hadice. Naschál píšem na batérií aby si náhodou niečo nepoplietol.

Ešte to upresním. Takej batérií aká sa používa pri tomto type ohrievača sa hovorí prietoková. Možno preto to takto nevhodne napísali. Možno malo byť v zátvorke: beztlakový s prietokovou batériou. V každom prípade sa ale nejedná o prietokový ohrev. Prietokový ohrev je taký, že bojler nemá zásobu vody ale ohrieva sa len tá voda ktorá práve preteká cez ohrievač. Ty to máš ináč. V bojleri je 5, 10 litrov vody podla typu a stále sa udržuje na nastavenej teplote. Prietokový ohrev by nemal zásobu a ohrev by sa spustil len na dobu kedy by si mal otvorený kohútik na teplú vodu.

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#36 Příspěvek od vicious »

robo: áno, prehodiť hadice buď na batérii alebo na ohrievači a bude to OK, poišťák sa tam teoreticky môže nechať, ale jeho inštalácia v tomto prípade nemá zmysel a ani účinok. Určite napíšte, ako sa to správa po prehodení, neexistuje, aby tam potom netiekla teplá voda. Minimálne, pri opätovnom napúšťaní ohrievača otvorením ventilu teplej vody bude z výtoku unikať vzduch (až kým sa ohrievač nenaplní) a už to je signál, že je to OK.

EDIT: ak máte pochybnosť o správnej funkcii batérie, tak počas "rozborky" pri odpojených hadiciach skúste a) otvoriť ventil studenej vody - voda bude vytekať iba z výtoku, ventil zavrite b) otvorte ventil teplej vody - voda bude vytekať iba z hadice vpravo (alebo ak odpojíte hadice na batérii, tak otvoru vpravo).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“