DVD Orava 551 asi studeny spoj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
creativko
Příspěvky: 72
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: SK

DVD Orava 551 asi studeny spoj

#1 Příspěvek od creativko »

Takmer rok a pol mi Orava551 isla bezproblemov, ale potom sa to zacalo.

1. zasekavanie prehravania = servis - vymena TLD. (neviem co to je) asi mesiac isel prehravac OK
2. opat sekanie prehravania = servis - nieco vraj vymenili (nevedeli mi povedat co) zase asi mesiac OK
3. potom ak nacital DVD tak islo. Ale casto ani DVD nenacital a vypisalo Bad Disk. Tak som len vysuval disk a zasuval a vysuval a az som toho mal dost tak = servis - vymenili optiku (ale asi len vycistili).
4. Ani potom vsak prehravac nesiel uspokojivo a Bad Disk sa vyskytoval zase casom castejsie a castejsie a tak ho ani nie po mesiaci cakal zase servis. Napadlo ma vsak prehravac otvorit a vsetky komponenty si poznacit. Servis mi po 4 tyzdnoch DVD vratil s vysledkom "Ziadna chyba sa nenasla, vyskusane, vsetko OK"
Prehravac som doma pripojil a naozaj isiel. Parkrat sice vypadne obraz na TV a obcas sa zastavi obraz, ale jemne poklepkanie po prehravaci a ide dalej.
Koho by vsak bavilo kazdu polhodinu az hodinu vstavat k DVD a klepkat po nom. Zase som ho otvoril (aj zvedavost mi nedala :) ). Nasiel som prasknuty kontakt na SCART a jeho premostenie kablikom (asi im to spadlo) ale pajkovane to bolo velmi neodborne tak som to opravil (obraz uz nevypadava. A moja prehliadka zistila, ze bola zase (alebo konecne) vymenena optika. Lenze klepkat alebo postlacat treba nadalej.
Moj usudok je taky, ze asi je niekde studeny spoj alebo nieco podobne. Servisu to uz dalej posielat nechcem (uz ma to nebavi) a aj tato zavada sa tazko dokazuje. Prehravac sa stale rozbehne, nacita disk a prehrava. Chystam sa to cele rozobrat a ked sa to nepodari tak kupim novy prehravac.
Takze sa vas chcem popytat. Akoby som mal postupovat pri hladani chyby? Viem ze studenak treba hladat a hladat, ale mozno poznate nejaku fintu? Aky postup doporucujete? Dakujem za rady. (snad vas neunavi dlhe citanie)

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od xxxe »

Vyzkoušej fénem ohřívat plošňák a snad najdeš místo kde to začne blbnout.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Ak to je este v zaruke, daj to do servisu s tym, ze to nechces opravit, ale len potvrdit zavadu. A potom do predajne vratit.

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#4 Příspěvek od Zipik »

Pokud je to v záruce, tak reklamuj do zblbnutí, jinak už máš nárok na vrácení grošů, nebo výměnu !!

Může tam být vadný třeba prokov PS !!

A až Ti vrátí groše, kup si něco pořádného !! - né Oravu !!!

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “