OTF 55B506 vypína a zhasína žeravenie

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

OTF 55B506 vypína a zhasína žeravenie

#1 Příspěvek od Mildon »

Nazdar chlapi! Chcel by som Vás požiadať o pomoc! Mám tu telku OTF 55B506 a ........1) nepravidelne vypína v rôznych časových intervaloch
2) niekedy zhasne žeravenie a zvuk beží ďalej

Vie mi niekto poradiť, kde môže byť problém???......Za vaše rady vopred ďakujem!!!

...s pozdravom Mildon

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:16, celkem upraveno 1 x.

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#3 Příspěvek od Pesko »

Pretoč TV alebo stačí iba chassis na bok, zober si dobrú lupu a prezri si spoje
pri VN trafe a na pätici obrazovky. Všetky podozrivé spoje prespajkuj.

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Robosand »

(niekedy zhasne žeravenie a zvuk beží ďalej)
Keď sa preruší žeravenie, tak sa obraz stráca pomaly. Skôr by som povedal, že náhle prestane fungovať RKS (budenie, studené spoje...). Niekedy ochrana zareaguje a vypne, niekedy zdroj beží ďalej a tým pádom máš zvuk...
Robo...

Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Mildon »

Nazdar chlapi!!!..........ďakujem za Vaše rady. Všetky spoje som prespájkoval. Zistil som, že anóda na obrazonke bola zle uchytená. Anódu som opravil. Ten telkáč ma privádza do zúfalstva!!! V zdrojovej časti to všetko dosť píska a vrčí!!! Nemôže byť náhodou zlé VN-trafo???
Závada stále pretrváva!!! Opäť vypína raz žeravenie a potom aj celý TV!!!.....hmmm :cry:

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#6 Příspěvek od Zipik »

Očividně tomu moc nerozumíš, dej to do servisu !! Je tam potřeba vyměnit hromádku elytů, proletovat kopu spojů .....

Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Mildon »

"Hromádku" elektrolitov som vymienal a kopec spojov prepájkoval ale vysledok stále rovnaký!!! Toto je závada vážne na dobré nervy! Vždy je lepšie keď niečo nejde úplne ako keď si to robí čo chce a nemôžem nájsť prioritu tohto problému. Opäť ďakujem za radu a asi to už zabalím! Moje nervy už dochádzajú.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Ale ty neodpovedaš,ako sa ta pyta Robosand,či ti ide zvuk dalej a či obraz odchadza pomaly,ked prestane žhavit?
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#9 Příspěvek od Carel »

Píšeš dost nesrozumitelně.Anodu jsi opravil,jak?Ta je v báni,spíše přívodu VN k anodě.kde je pérový konektor v gum.přísavce a kdyby nebyl kontakt pěkně by to sršelo a pak mohlo něco odejít v řádk.rozkladech i jinde.Ale jak radí,raději to dej tomu,kdo tomu rozumí líp.

Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

#10 Příspěvek od Mildon »

Obraz zhasne hneď!!! Vyzerá to, že to bude niekne v zdrojovej časti ale stále to nemožem nájsť!!!

Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

#11 Příspěvek od Mildon »

Pre Karla - presne ako píšeš ...prísavka na obrazovke dobre nedržala a kontakt sa len opieral. Ale nebola to tá pravá príčina. Je to stále to isté.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#12 Příspěvek od Carel »

Jak píše kondík,projdi příspěvky a tam najdeš nějaké postupy,na příklad test puls.zdroje se žárovkou,abys mohl postupovat dále k hledání závady.Ale jestli nemáš trpělivost,raději toho zanechej. :idea: nebezpečí úrazu,nebo přinejmenším odpálení něčeho dalšího :!:

Uživatelský avatar
Mildon
Příspěvky: 23
Registrován: 20 bře 2007, 01:00

#13 Příspěvek od Mildon »

Trpezáve táto zlivosť mám veľkú!!......inak by ten TV bol už v koši :wink: Myslím, že práve táto závada je pre mňa dobrá škola a test nervov.

Uživatelský avatar
army38
Příspěvky: 129
Registrován: 17 čer 2006, 02:00
Bydliště: Prievidza

OTF

#14 Příspěvek od army38 »

Pozri si článok od tornáda6 - CTV2129 je tam odpoveď na tvoj problém. Ak tomu nerozumieš, tak daj to do opravy - tam tomu určite rozumejú. Ušetríš si kopec nervov.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

OTF 55B506 vypíná

#15 Příspěvek od medabeda »

Zdravím všechny na Bastlírně.U tohoto TVP,který špatně nabíhal ze STBY,jsem povyměňoval ellyty v primáru imp.zdroje a teď najíždí ihned.Ale další vada je to,že v intervalech několik minut až desítek minut vypíná.Proletoval jsem studeňáky na horizontálu a v korekcích bez zlepšení.Vypadává buzení horizontálu z IC TDA 8376A.Napajecí napětí vpořádku,pro jistotu vyměněny ellyty na všech napajecích větvích.Povyměňoval jsem kondy okolo buzení horizontálu (C569,C503,C504),krystal nevysazuje,na sběrnicích napětí nepadá,tak už snad jen TDA8367A 2Y,i když jsem se tomu do poslední chvíle bránil.Má někdo jinou zkušenost?Nemá toto TDA někdo z vyřazené telky za rozumnou cenu?Předen díky.
Méda Béda.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“