Vyřazení auta z evidence

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od Kremik »

Netvrdim, že ho můžeš přímo rozprodat. Tuhle možnost mi řekli přímo na dopravce, když jsem něco podobného řešil. Asi 5 roků zpátky.

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#17 Příspěvek od Hrnous »

U nás se to řešilo i vývozem do zahraničí. Tedy zajít na úřad a vyplnit papíry na vývoz pro Abdula Mustafu z Uzbekistánu.. tím to hasne.. že to Mustafa nakonec vevyvezl z ČR a auto zmizelo už nikdo neřeší.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#18 Příspěvek od Sandal »

ronoda píše:Sandal*** myslíš tohle?
https://pribram.eu/files/post/100252/Žá ... rovozu.pdf
Ano, to je ta správná žádost.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#19 Příspěvek od ronoda »

Nepotřebuji novou hmotu (dovezené auto) napasovat na staré papíry.
Nové (ojeté) auto normálně koupím, přihlásím. To současné nechci dát do šrotu, kromě plechů :-( je ve velmi, velmi dobrém stavu a bylo do něj investováno. --- Zatím se snažím najít legální cestu, pokud mi to stát neumožní, přijde na řadu cesta nelegální. Přeci jenom je to můj majetek pořízený za moje řádně zdaněné peníze, tak je prostě můj!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#20 Příspěvek od EKKAR »

Ano, to je právě to, co legálně nejde - nechat si co má z odhlášenýho auta ještě nějakou cenu pro další použití případně prodej jinýmu potřebnýmu a zbytek dát do šrotu LEGÁLNĚ NELZE. K tomu mají oprávnění jedině šrotovací firmy. Jde pouze těmto posvěceným podnikavcům odevzdat (skoro) zadarmo celý auto, u kterýho ještě stát definuje podmínky, co všecko z něj při tom odevzdání nesmí chybět - například kola, motor s převodovkou, světla, akumulátor, podstatný části interiéru a karosérie ... V podstatě si legálně můžeš nechat akorát tak popelníček ... Ale samozřejmě existuje možnost se s takovou firmou dohodnout mimo zákony. Stejně jako vražda na tyranu není zločinem, tak ani ignorace zákonů naschvál postavenejch proti lidem by měla bejt braná jako pozitivum. A některý tihle recyklátoři jsou si toho velice dobře vědomí - dostat místo celýho auta na sešrotování sice jen kusy nevypadá zrovna vejdělečně, ale pokud ty kusy dostanou vytříděný podle materiálu, ani moc nedržkujou ... je to prostě jen a jen vo lidech.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

V TOMTO systemu , kde nyní dýcháš vzduch , tvé věci nejsou tvé . Nejhorší prozření po pár letech . Nájemné nedostaneš , nájemníka nevypudíš ! Nechceš cikána , dostaneš se k soudu a budeš novokomunisticky potrestán , máme co jsme chtěli .

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#22 Příspěvek od voitano »

Taky si myslím, že nejschůdnější cesta je ho dát do depozitu a šmytec, pokud ho sám aktivně nepřihlásíš zpět , tak tam zůstane, případně ho sami zruší, jako se to udělalo nedávno.
Jo, je to na jednu stranu sviňárna , na druhou stranu to banda rozebrala a problémové plasty jen tak pohodili.

Stejné to je ve šrotu, kde oficiálně kovy automob. povahy (autoplechy) by neměli vykupovat. Stejné je to i s elektroodpadem, kde to nechápu vůbec. Nejde mi o měď a běžné barevné kovy, kde se obvykle jedná o kradené věci, ale o pozlacené elektrosoučástky a jiné drahé kovy.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#23 Příspěvek od kutilmil »

V ČR sa za ten depozit neplatí? U nás je možné vozidlo vyradiť najviac na 20 rokov. Vyradenie vozidla (čiže uloženie značiek do depozitu) v lehote 10 až 20 rokov je spoplatnené sumou 350 eur.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

https://autoroad.cz/zajimavosti/89208-p ... -to-obnasi
Na úřadě vás pak čeká jen vyplnit formulář "Žádost o zápis změn údajů v registru vozidel" a zaplatit poplatek 100 korun. Pokud se po 12 měsících rozhodnete požádat ještě o prodloužení dočasného vyřazení, bude vás to stát 50 korun, ovšem poté už budete mít od depozitu klid a vůz může být "dočasně" vyřazen tak dlouho, jak dlouho budete chtít. Nebo dokud si politici nevymyslí další čištění registrů.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:Ano, to je právě to, co legálně nejde - nechat si co má z odhlášenýho auta ještě nějakou cenu pro další použití případně prodej jinýmu potřebnýmu a zbytek dát do šrotu LEGÁLNĚ NELZE. K tomu mají oprávnění jedině šrotovací firmy. Jde pouze těmto posvěceným podnikavcům odevzdat (skoro) zadarmo celý auto, u kterýho ještě stát definuje podmínky, co všecko z něj při tom odevzdání nesmí chybět - například kola, motor s převodovkou, světla, akumulátor, podstatný části interiéru a karosérie ... V podstatě si legálně můžeš nechat akorát tak popelníček ... Ale samozřejmě existuje možnost se s takovou firmou dohodnout mimo zákony. Stejně jako vražda na tyranu není zločinem, tak ani ignorace zákonů naschvál postavenejch proti lidem by měla bejt braná jako pozitivum. A některý tihle recyklátoři jsou si toho velice dobře vědomí - dostat místo celýho auta na sešrotování sice jen kusy nevypadá zrovna vejdělečně, ale pokud ty kusy dostanou vytříděný podle materiálu, ani moc nedržkujou ... je to prostě jen a jen vo lidech.
Tak tak, mě se podařilo domluvit, že sem si minimálně třetinu věcí včetně komplet kabelových svazků nechal a firma odtáhla zbytek a vydala papír. Očesat tu drobotinu pro ně bylo výrazně míň práce a přece jenom ocel ze Saaba je ocel ze Saaba :D

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#26 Příspěvek od dvorak »

Před časem jsem prodával starého Kadetta a po asi 2 letech jsem se podíval na "kontrola tachometru" dle VIN, zda je ještě v provozu a k mému překvapení jsem ho vůbec nenašel. Zašel jsem na dopravku a ani tam již nebyl v evidenci. Což mne zaráží, pokud by byl sešrotován, musela by o tom snad být zmínka. Ale vůbec nic.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Hele já nyní dávám feldu 1,6ku do šrotu . Koupil jsem ji bez papírů z polopřevodu . Taky ji tam dodám oholenou a i když ví , že papíry nejsou , tak ji na panváglu odvezou . Třeba právě proto , že ji někomu doma nechají a vezmou si od něj jen VIN . Ale mi je to šumák , mám ji odstrojenou pro svoji v provozu .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“