Trafa

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

Trafa

#1 Příspěvek od nxn »

Dostal jsem od souseda kupu transformátorá vykuchanejch z elektronkových rádií....rád bych začal dělal zapojení s elektronkama....ale vždy by mě chybí trafo teď jich mám spoustu ale vůbec nevím co jsou zač....nemáte někdo nějakej katalog transformátorů (asi Testa) trafa maj označení např 1PN....atd. na netu nic neni...
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od proel64 »

Katalog siet.transformatorov pouzivanych v elektron.pristrojoch tesla myslim nikdy neexistoval,proste zober merak,pomeraj a pouzi podla potreby...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Výstupní transformátory měly sice parametry určené elektronkou, pro kterou byly určené, ale většinou si je výrobci zesilovačů nechávali navrhovat individuálně typ od typu - a pak vyráběli nebo nechávali vyrábět přesně označený typ svým vlastním kódováním. Navíc se velmi podobně dělalala i oddělovací a vazební trafa - měla menší rozměry. Jednotná klasifikace pak obsahovala desítky nejrůznějších typů, které se lišily mnohdy jen tvarem upevňovací armatury...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Kaca »

Je to asi měsíc, tak jsem náhodou narazil na tento seznam někde na elektro, ale už nevím kde, ale vím že existuje. Zkus hledat.

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#5 Příspěvek od vybihal »

U neznámých síťových tr. stačí přimotat závity podle vzorce:

Np = 40xU/Qfe

Np - závity prim. (v tomto případě přimotané závity).
U - napětí na které je připojíme.
Qfe - průřez jádra.
40 - konstanta pro prim, pro sek používám 44.
_________________
připojíme na napětí a změříme napětí na dalších vinutích.
zatížení zjistíme:
průměr drátu = 0,67x (druhá odmocnina) z proudu.
VyBiSu

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“