sušička AEG T75370AH3C - nesuší, nepíše chybu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#16 Příspěvek od Rostav »

Dveřní spínač umožňuje napájení elektrických součástí po zavření dvířek.Tento spínač se nachází nad dvířky a spíná se, když jsou dvířka zavřená, pomocí kolíku ve dvířkách. Blokovací mikrospínač dvířek (na obrázcích vpravo ) není použit u série 6 a 7.

Uživatelský avatar
ydev
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2020, 02:00

#17 Příspěvek od ydev »

Rostav píše:Dveřní spínač umožňuje napájení elektrických součástí po zavření dvířek.Tento spínač se nachází nad dvířky a spíná se, když jsou dvířka zavřená, pomocí kolíku ve dvířkách. Blokovací mikrospínač dvířek (na obrázcích vpravo ) není použit u série 6 a 7.
Ano je to tak. V mem pripade mikrospinac funguje. Jsem na ceste pro novou desku, pak bude pokracovani.

Uživatelský avatar
ydev
Příspěvky: 7
Registrován: 06 kvě 2020, 02:00

#18 Příspěvek od ydev »

Tak a opraveno, bohužel tím nejnečestnějsím způsobem :( Nová deska elektroniky. Ale dobré na tom je, že Elektrolux/AEG na svém eshopu má cenu 4500 a po zavolání do servisu jsem se dozvěděl cenu 2465,- . Servis je na Budějovické v Praze a desku měli, shodou okolností i moje žena potřebovala odvézt do Prahy :D .
Deska zapojena a funguje.

Po zapnutí a zavření dveří se nekoná žádné cvakání relátkem, takže chyba bude jinde než v relátkách. Ale po spuštění programu sušičky relé cvakne a sušička se rozjede.

Všem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od dufisek007 »

Zdravím všechny, zde, sušička se zapne ale nerozběhne se motor ani kompresor, na displeji nenapíše žádnou chybu, měl jsem to v servisu, prý je vadný motor, motor mám nový, ale nic se neděje, deska elektroniky je s freq.měničem, napětí je v pořádku, porovnával jsem s funkční sušičkou.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#20 Příspěvek od kodl1 »

Spust diagnostický program, viz YouTube.
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
dufisek007
Příspěvky: 35
Registrován: 30 lis 2011, 01:00

#21 Příspěvek od dufisek007 »

do sušičky jsem dal desku ze svojí, normálně funguje,....
na desce vyměněn IC Frq.měniče, zkontrolovány elyty, kondi M47/400V, vše OK
Diagnostický program mi nic neukázal, postupoval podle videa,vypadá to buď na praklou desku, nebo nejdou data do Frq, měniče, napětí na vstupu je......

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#22 Příspěvek od JirkaCZ »

vím, že ti to nepomůže ale řešil jsem to samé. na desce byly studeňáky, propájel jsem je, motor byl v pohodě a už se zdálo že je sušička v pohodě.

Nicméně pak jsem ji pár dní nezapl a po opětovném zapojení se to chovalo úplně stejně, zapneš ji ale nic se neděje, to jsem byl tak naštvanej a odvezl jsem ji do SD.

Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#23 Příspěvek od Rostav »

Bez použití diagnostiky bude oprava složitější a ne vždy možná. V 10 kroku diagnostiky je výpis chyb. Ty se při běžném provozu nemusí objevit na displeji.Pokud je chyba na desce frekvenčního měniče je možná i chyba v komunikaci mezi elektronikami. Náhodné měnění součástek je jako sázet sportku.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“