Hledá se expert na registry

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Hledá se expert na registry

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj,chytřejší,tak jsem si blbec v SW Advanced System Care nejnovější verze neprozřetelně nastavil max.ochranu a od té doby mi některé programy neukládají na disk.Zřejmě kvůli zvýšenému ,,zabezpečení''.Akorát to zřejmě vymazalo položky v registru,protože jsem ve vlastnostech disku nastavil všude (administrátor,user,system)úplné řízení,takže tím to není.Některé programy jsem i přeinstaloval,v domění , že se v registru znova objeví,ale ani to nepomohlo.Zkoušel jsem i změnit disk na stahování a v těch programech v nastavení složky (a disku) pro stahování.Prostě to není v přístupu k disku,ani to nejde znovu vytvořit v registru přeinstalací těch programů.Můj laický názor je,že by bylo zapotřebí vytvořit ručně v registru ty položky k těm programům,které odmítají ukládat cokoli na disk,což neumím a proto se do registru nehrabu.Nejde jen o stahovací program,ale třeba i o tiskárnu a scaner.Jinak mám Win 10 Home /64bit v.1709.Díky za všechny rady.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

To jako že např. ve Wordu dáš uložit soubor na C: a on se neuloží? Uložil by se na jiný disk (třeba flashdisk)? Nevím, zdali se najde někdo, kdo bude schopen zrekonstruovat registry. A samozřejmě nejrychlejší je čistá instalace.

PF

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#3 Příspěvek od bdn »

Jednou za čas se vyplatí použít program Clonezilla a udělat zálohu celého oddílu C:. Kdykoliv dojde k havárii windows, pak stačí půlhodinka na obnovu se vším všudy.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#4 Příspěvek od Victronix »

Než se s tím trápit, tak přeinstalovat systém.
Abych neměl moc práce s přeinstalací tak používám virtualbox.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
Mikras
Příspěvky: 471
Registrován: 04 zář 2019, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Mikras »

A nepomohl by nějaký bod obnovení před touto událostí?

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#6 Příspěvek od judeware »

Pro podobné "překlepy laických uživatelů" zakládám vždy separátní logický oddíl ("bez práv"). Nevidím důvod, proč by program nemohl do složky "D:\XXX" (fikce) zapisovat. Od Windows 7 vím jen o preventivních omezeních na "kořenové cestě" C:\. Ale i to je řešitelné (např. obecně využitelná složka C:\DATA). V ideálním případě neukládat do MS posvěcených předdefinovaných míst typu C:\Users\Novák\Dokumenty apod.

Obskurní pitomosti typu Advanced System Care a CCčistič používá jen duševní masochista (typicky postpubertál do čtyřiceti). :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Nainstaluj upgrade W10 na poslední verzi, třeba se to spraví. A hlavně odinstaluj tu hovadinu, která to způsobila.

Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

#8 Příspěvek od Krakis »

Obskurní pitomosti typu Advanced System Care a CCčistič používá jen duševní masochista (typicky postpubertál do čtyřiceti).

A co používáš ty ?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Nic z těhle utilit jsem nikdy nepotřeboval.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od workhard »

Není to potřeba, to uznávám, ale zase když to po občasném spuštění smaže z disku 2 giga kokotin, tak v pohodě.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od pocitujlasku »

workhard: to iste ti urobi aj cistenie priamo vo wimdows. premazes temp, bordel co ostal po win update a mas par gb volne
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“