starý cín - identifikace použití

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#31 Příspěvek od rudolf02 »

No, nejsem si jist, jestli zde z toho není zbytečný humbuk.
Od táty jsem měl v začátcích různý cín, i podobný tomu co píšeš (právě jsem se byl podívat, ještě kousek mám) a právě o tom mi táta říkal, že je lepší než ten trubičkový. Používal jsem ho s eumetolem (abych měl dobrou přilnavost na hůře očištěné konce drátků), pak umyl (lihem?) a lakoval acetonem (?) s rozpuštěnou kalafunou a polystyrenem. Pájel trafopájkou.
Tuším, že ho používal MEZ, velkovýrobce elektromotorů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

No , pokud se použije uemetol , je všechno složení pájky potom nepodstatné ... :o

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ec1045 »

Pokut se nepletu tak Kovohutě Příbram ti dodají pájku v podobě, jakou si budeš přát pokut se budeme bavit o pájce bez tavidla tak je to od drátu přes tyčky, nuggety až po cihly s váhou několik Kg. Pokut máš pájecí vlnu tak do ní cpát drát je trochu na :wand: takže podle potřeby tam dodáváš pájku v něčem trochu pohodlnějším a bude to nejspíš v podobě nuggetů nebo tyčí.

Takže složení v těch trojhranných tyčích klidně může být úplně stejné co je v jedničce drátu na 1Kg cívce určené na pájení mikroelektroniky. Pokut se ví, odkud pochází ty tyče tak by se dalo odhrnout použití a z toho připadne složení. Jinak pokut nemáš možnost zjistit složení tak aspoň něco zjistíš pomoci Achimedovy metody tj. minimálně se ti zúží výběr. Pokut se ti povede určit i teplotu tání tak by šlo i odhadnou, zda jde o slitinu Sn/Pb nebo je tam i ještě další kov(y).
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#34 Příspěvek od ferdislav »

Ja byl taky vcera ve sberne (brnknul jsem tam a mistni kluk mi to slibil zadara testnout, maji to na vnitrni potrebu spis, pri prodeji na trideni)
Takovym tim pristrojem mi zjistili, ze je tam 55cin 45olovo
Jeste jsem mel s sebou kontakty ze starickeho stykace, velkeho, nosny material byl asi 90zelezo a pak asi sest ruznych kovu (coz nas oba prekvapilo, mysleli sme ze je to z medi plus neco)
Kontakty byli 89stribra

Vykupni cena tiho cinu je 150 za kilo
Je potreba vyhledat specialku na barevne kovy, na netu se najdou bez problemu
Jedtli to u vas nekdo vykupuje za par korun a umi to pak roztridit, tak si hezky namasti kapsu

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Však právě , dej nám adresu , já si tam zavolám , za to mi to stojí .

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#36 Příspěvek od ferdislav »

Jj i ty kovohute a jine prodejce jsem si pak projel, je to bezne slozeni a neni to nijak zasadni tech nekolik procent +-
Zminuje se i cistota materialu, ale na nejake pocinovani plochy, vodicu do svorky, zkusebni kousky a tak, se to pouzit bat nebudu, jako kluk jsem si odtavoval z klempirskeho trojhranku a neresil jsem nic ;)
Aspon jsem se zase neco zajimaveho dozvedel, diky vsem!

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#37 Příspěvek od ferdislav »

Volal jsem na kovy. Cz
Tel 722 086 304
Pta se na mnozstvi a slozeni a hned mi rekl cenu

Odpovědět

Zpět na „Poradna“