PANASONIC VIERA TX-P42G20E se po chvíli provozu se rozpadne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#16 Příspěvek od Syron »

Já si taky myslím, že to nedělá CPU, ale ten procesor vlevo od chladiče. I deska kolem mi připadá nějaká nahnědlá. Foukal bych jen na ten obrazový procesor.A opatrně bych zjistil hřbetem prstů teplotu pouzder po zapnutí a případný rychlý nárůst teploty. Měl jsem podobný problém u Samsungu a pomohlo "přepájení", sundat, očistit a opět nakuličkovat procesor.

A hlavně: nemordovat tu desku, nezapínat zbytečně, než se procesor zničí úplně. A vždy hned po zapnutí chladit tím ventilátorem. Samozřejmě může být vadný samotný procesor. Ale rozhodně bych se nezabýval tím chladičem. Tak rychlý náběh poruchy nevypadá na špatné chlazení. a samotnou závadu sotva způsobuje ten hlavní IO s chladičem.

Já v takovýchto případechh místo ventilátoru používám vysavač. Hubici(trubku ) držím asi 5-10 mm od IO. Daleko přesněji se tím zjistí místo citlivé na teplotu. Ventilátor nebo foukání vzduchu jen v počáteřční fázi pro hrubé zjištění oblasti s teplotní závislostí. Pro jednotlivé malé součástky chladící sprej.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ec1045 »

Vadná DPS vyměněná a TV šlape jak má.
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

Co je to vadná DPS?

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ec1045 »

Deska Plošných Spojů … no jo svět je dnes tak zblbly z angličtiny, až to není pěkný (už jsem zaregistroval i názory že je češtinu třeba zakázat a zavést povinně američtinu) aneb tou vadnou DPS (oficiální název je A-BORD) je ta kterou jsem vyfotil a je o několik příspěvku výše.

Trochu mimo téma:

Nedávno firmu kde pracuji, koupili američani a už se netelefonuje ale cooluje ….. a učítě takových amerických sraček tak bude víc, do toho tam začali zavádět generální bordel tj. 5S a s nástěnkami se roztrhl pytel a ve víc jak 50% jsou na těch nástěnkach sprosťárny (američtina).
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Já vím, co je DPS a taky, co je to "A-BORD" v plazmě. Jen nevím, proč jsi nenapsal rovnou, že jsi tam dal celou funkční A board (tak se to správně píše). Jinak jsou tam i jiné desky (SS board, SN board, P board atd.) a všechny jsou na DPS. :wink:

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#21 Příspěvek od Heno »

Sa divím, že pán "s aluminiovým kličkem" investoval do druhej dosky...

Uživatelský avatar
Syron
Příspěvky: 662
Registrován: 20 říj 2016, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#22 Příspěvek od Syron »

5S jsem stihnul ještě před důchodem.u české firmy s majitelem čechoněmcem, kterého vyznymenal Zeman. Byl to starší pantáta, který měl rád své zaměstnance, vážil si jich skoro jako rovný s rovným. T. zn.velmi slušně a na nikoho se nepovyšoval. Pak to předal mladému. Ten se necchal nabulíkovat na 5S. a začalo peklo. Mimochodem ten systém "štíhlé výroby" nevymysleli Američani, ani Němci, ale šikmoočka. Vyhazovaly se úplně nové věci do črotu, prý pro nadbytečnost. Lidi taky.

Sorry za OT, ale když už se o tom píše, takjsem si dovolil.... Jednou ze zásad (pěti) byla např. jednotnost. Třeba nářadí museli mít všichni přesně stejné, stejně rozmístěné ve stejném šuplíku, jednotné oblečení, díly přesně stejně naskládané v univerzálních plastových typizovaných krabičkách. a další spousta pytlovin. No, prostě peklo. Byl jsem nakonec rád, že mě vyhodili.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Na to mám jednoduchý trik: Každého kdo překládá "lean manufacture" jako "štíhlá výroba" považuji za 🤐.
Většinou se trefím.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“