Výběr 1/4" ráčny

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

Výběr 1/4" ráčny

#1 Příspěvek od Hydrawerk »

Ahoj, sháním nějakou kvalitní 1/4" ráčnu asi s páčkou. Jako první mě napadl model Expert E030605. https://www.naradi-vesely.cz/racna-s-pa ... directed=1
Doporučite mi ho? Nebo je vhodnější něco jinýho? Má cenu brát tuhletu Weru? https://www.naradi-vesely.cz/racna-1-4- ... directed=1
Co jsou zač ráčny od Narexu? Okukoval jsem je před půlrokem v Hornbachu a vypadaly nějak čínsky.
https://www.hornbach.cz/shop/RACNA-1-4- ... rtikl.html

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#3 Příspěvek od KUBO »

Ak chceš kvalitu, tak jedine v bazároch. Nejaký poctivý Narex, alebo Gedore.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#4 Příspěvek od Balt76 »

Od WERY mám léta celou golu Zyklop a není s ní nejmenší problém (je tam teda jenom ráčna 1/2"). Tam asi ta kvalita za ty peníze stojí. Mám od nich ještě sadu takovejch menších šroubováčků a taky drží.

Ještě zkus pohledat ráčnu od Fortumu. Od nich máme celou golu v práci (i s 1/4" ráčnou). Je v permanenci denně a zatím se jenom stratilo pár oříšků. Jinak ráčny drží. Ta, co jsem v rychlosti koukal, by se vešla snad do pětikila.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

Tiež doporuèujem FORTUM . Výborný pomer cena/kvalita .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Zdravím roky používám Gola sadu proteco s račnami 1/2, 1/4. Naprosto bez problémů.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#7 Příspěvek od Sandal »

Fortum doporučuju. Velice dobré nářadí. Dobrý jsou taky od Honiton.
Pokud chceš špičkový nářadí a obětuješ za tu ráčničku 12 až 15 stovek, kup Hazet :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Kdysi jsem koupil v OBI LUX s tím, že ji kdyžtak vyhodím, ale je překvapivě kvalitní. Mám akorát 3/8" a nepoužívám ji denně, ale působí opravdu kvalitně a robustně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Kupil som v GME sadu Pro'sKit SK-22301M. Made in Taiwan (nie China). Vyzera to prekvapivo kvalitne, na moje nenarocne pouzitie super.
Přílohy
pctdetail.733-079.1.jpg

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#10 Příspěvek od Sandal »

Záleží na co se ty ráčny používaj. Pokud na autech a těžký technice jako já, nevydrží skoro žádná. Měl jsem jednu velkou sadu z Lídlu a ty ráčny jsem popravil už všechny tři. Ořechy a nástavce maj hodně kvalitní, protože polygonickej klíč M12 vydržel utahnout hlavu u TDi :lol:

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od GeorgeB »

Já pro svou práci oceňuji černou ráčnu Vigor - poplastovanou. Nestane se mi,že si škrtnu živým napětím o kostru na autě :D
Dá se sehnat samotná,ale je poměrně drahá. Lepší je komplet gola sada v ceně asi 1000-1200kč.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#12 Příspěvek od Hydrawerk »

To bude kompozitová. Moc bych ji netrápil, ale plast může být pevný, když se to umí vyrobit.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

Koupil jsem tedy 1/4" ráčnu Expert E030605. Vyrobená na Taiwanu, takže by měla něco vydržet.
Přílohy
racna 001.jpg

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od GeorgeB »

Hydrawerk píše:To bude kompozitová. Moc bych ji netrápil, ale plast může být pevný, když se to umí vyrobit.
Není kompozitová. Je ocelová a poplastovaná.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“