Dobíjení - magneto 6V

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

Dobíjení - magneto 6V

#1 Příspěvek od Freedy »

Zdravím
měl bych prosbu, mám pionýra kde je namontováno magnetový zapalování od vape, chtěl bych tam přidat ještě baterii jako jsem dával u klasickýho zapalování, kde jsem ale napájecí cívku oddělil od kostry a dal jí na usměrňovač, tady to bohužel nejde, proto se chci zeptat bude možné to udělat tak jak jsem nakreslil v plánku, nebo se to bude mlátit, děkuji.
Přílohy
Zapalování.png

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

Chtělo by to to dobíjení regulovat. Existují na to ztrátový regulátory ale často odcházej.Pincka někde z kopce jednou vosolíš a je ámen jak s regulátorem, tak s baterií.
Jednoduše řečeno, tyhle alternátory se nadaj rozumě regulovat.
Hele zkus to jak si to namaloval, při nejhoršim přijdeš o baterku :lol:

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Freedy »

regulátor tam počítám dát ještě před diodu a to takový jako se dával u babetty kvůli přepětí nebo postavim něco takovýho.
Přílohy
omezovac-1.png
52002.jpeg

Uživatelský avatar
marostv
Příspěvky: 430
Registrován: 13 říj 2006, 02:00
Bydliště: BARDEJOV
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od marostv »

Ja mám na babete 6V 6Ah olovený aku pre napájanie smeroviek a spravený tento regulátor funguje to výborne.Prve som skúšal len cez jednu diódu ale batéria sa varila. Zapojenie je obvod dobíjania zo simsona.
Přílohy
aa.png

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Freedy »

Děkuji za schéma zkusím ho postavit.

Uživatelský avatar
Freedy
Příspěvky: 231
Registrován: 27 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Freedy »

Postavil jsem regulátor podle schéma, ale teď mi to reguluje napětí na 3,5V, něco dělám špatně nebo to bude chtít upravit schéma. Vyzkoušel jsem toto zapojení na normální klasický zapalování u pionýra a funguje a udržuje cca 7,5V, ale jakmile ho dám na vape napětí je nízké těch 3,5V. Poradí někdo co s tím?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“