"Nová" stará Opera 12.18

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

"Nová" stará Opera 12.18

#1 Příspěvek od PotPalo »

Kto ešte používate prehliadač Opera 12.17 (napríklad ja, až do dnes), tak tu je verzia 12.18. Má novšie certifikáty, takže idú na nej stránky, ktoré na 12.17 nezobrazí, lebo chyba zo servera (40) bla bla bla. Podľa dátumov na ftp je z 15-Feb-2016. Pokiaľ to tu už niekde je, tak neviem, ale ja som ju našiel až teraz. (Inak samozrejme používam aj verziu 36.)

http://get.geo.opera.com/ftp/pub/opera/win/1218/int/
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#2 Příspěvek od Milan_F »

Docela pozdě s křížkem po funuse. Starý Opeře dochází už na některých stránkách dech a nezobrazuje korektně. Nová Opera je na jedno brdo jako ostatní prohlížeče. Trochu vybočuje Vivaldi od původních tvůrců staré Opery. Škoda jí...má některý funkce o kterých nové prohlížeče nemají ani zdání. Používám jí od verze 8.cosi...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Po skončení Opery u v.12.17 jsem hledal vhodnou náhradu a po vyzkoušení Vivaldiho a Mypalu jsem nakonec "zakotvil" u prohlížeče Palemoon (odklonil se od Firefoxu a stále se udržuje "IN") a zatím jsem s ním spokojen a úspěšně odrážím snahy MS Edge a pana Chromého.
:wink:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od PotPalo »

Ja stále bežím na starej Opere. Používam gestá myšou, a tiež niektoré užitočné prekliky (držím pravé tlačítko, stlačím ľavé = späť, takto sa veľmi rýchlo vrátim aj o niekoľko stránok. Funguje aj opačne.).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

PotPalo píše:(držím pravé tlačítko, stlačím ľavé = späť, takto sa veľmi rýchlo vrátim aj o niekoľko stránok. Funguje aj opačne.).
Existují myši, které mají tlačítka "zpět" a "vpřed" na sobě a není na to potřeba takováto akrobacie :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PotPalo »

Ale dáš pokoj?! Myslím že tri tlačítka sú na bežnú myš až-až. :D Nejaké ďalšie na boku, to sa buď zle stláča, alebo naopak stláča omylom. Mal som takú, išla preč.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

Hubert_79 píše:... není na to potřeba takováto akrobacie
Je to návyková věc. Jakmile se je jednou naučíš, už se jich nezbavíš a civíš, když je prohlížeč neumí. :evil:
Stará Opera ve své době předběhla ostatní prohlížeče o sto délek.... I dnes za ní většina pokulhává. :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hubert_79 »

Ale jo, já vám to neberu. Myš s tlačítky pro palec mám a je to silně návyková věc :lol: Taky to funguje všude, i třeba v TC.
Čili slovy klasika, záleží na vkusu toho kterého soudruha.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Habesan »

Existují klávesnice, které mají Backspace.
(A když už bych si chtěl zahrát na akrobata, tak můžu podržet Alt a mačkat šipku vlevo.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od PotPalo »

Na notebooku mám klávesy "stránka späť" a "stránka vpred" hneď nad šípkami vľavo a vpravo. Už som veľa krát pri písaní a úprave textu nechtiac na ne ťukol (teda stránka späť), a stránka aj s rozpísaným textom sa mi stratila. Po návrate cez stránka vpred bol napísaný text fuč. Geniálne vymyslené umiestnenie kláves.

Ale keď rýchlo surfujem myšou a druhá ruka je kdesi čosi fuč, a navyše je tma a na klávesnicu nieje vidno, tak tou myšou je to fakt najrýchlejšie.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#11 Příspěvek od GeXeS »

Abychom se trochu vrátili on-topic:
Já jsem Operu používal dlouhé roky, je to opravdu návykový kus softwaru... a poté, co už to na mnoha webech fakt nešlo, jsem přešel na Vivaldi. A musím říct, že je to to nejlepší, co mě potkalo.

Odpovědět

Zpět na „Software“