Staré ruské pojistky

NEKOMERČNÍ nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

Staré ruské pojistky

#1 Příspěvek od GeXeS »

Ahoj vespolek! Otec ve sklepě našel hromádku starých ruských pojistek, nejspíš z nějaké radiotechniky, ale nejsme si jistí. Má někdo tušení, z čeho to je a jestli má smysl to někde nabízet? Vystavil jsem to na Bazoši s neurčenou cenou, kdyby se to náhodou někomu hodilo, ale visí to tam už asi rok a nikdo zatím zájem neprojevil. Zas je mi to líto vyhazovat, škoda materiálu a energie...
Přílohy
_pojistky.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Záleží na tom, jaké mají rozměry (= jestli se vejdou do běžných pojistkových držáků).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od sis2 »

Co pamatuju z vojny, tak ruské pojistky nikdy nepasovaly do našich držáků - aspoň ve spojprostředcích bývaly buď o dost větší - a v novějších zařízeních naopak menší, ale keramické, ne skleněné...

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#4 Příspěvek od GeXeS »

No jo, to jsem měl uvést. Délka je 45 mm, šířku jsem neměřil. Pokud správně čtu, jsou na půl ampéru.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Délka 45 mm je mimo běžné rozměry.
Pak jedině koupit běžné držáky do desky a nastavit jim rozteč podle reálné délky.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Pravděpodobně pojistka 7x 45mm typ PK-45-0,5, uvádí se dovolené napětí 600V podle GOST. Možná je v tom trocha stříbra.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Mají stejný rozměr jako staré americké. Do starých přístrojů.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

GeXeS píše:...Vystavil jsem to na Bazoši s neurčenou cenou...
Tohle je tvuj problem. Drtiva vetsina lidi co tam neco nabizi za cenu "dohodou" jsou idioti, kteri si mysli ze maji doma poklad a neskutecne na nem zbohatnou. A drtiva vetsina potencionalnich nakupujicich to vi a na takove inzeraty vubec nereaguje.

Pokud to chces prodat, dej to na auko od koruny, pokud to nikdo nekoupi, tak to vyhod.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#9 Příspěvek od GeXeS »

termit256 píše:
GeXeS píše:...Vystavil jsem to na Bazoši s neurčenou cenou...
Tohle je tvuj problem. Drtiva vetsina lidi co tam neco nabizi za cenu "dohodou" jsou idioti, kteri si mysli ze maji doma poklad a neskutecne na nem zbohatnou. A drtiva vetsina potencionalnich nakupujicich to vi a na takove inzeraty vubec nereaguje.

Pokud to chces prodat, dej to na auko od koruny, pokud to nikdo nekoupi, tak to vyhod.
Tohle je na hlubokou filozofickou diskusi, která sem podle pravidel asi nepatří. Výtku uznávám, radou bych se i řídil, ale od zavedení EET na PayU a padesátihaléřového poplatku za vystavení jsem se s Aukrem rozloučil. Dřív jsem to dělával přesně takhle a ještě se radoval z toho, že vytvářím e-zásobník exotických součástek pro niché klientelu, ale Bazoš tuhle funkci bohužel nenabízí a o jiném fungujícím českém aukčním serveru nevím. Ostatně kdyby zájemce byl, nic by mu nebránilo mi napsat "Beru to po koruně za kus." - a já bych pochopil, že to holt lepší nebude a poslal mu to.
Proti idiotovi se ohrazuji. A nakupující mohou být tak maximálně potenciální.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Muzes se ohrazovat jak chces, ale na faktu ze na takove inzeraty nikdo nereaguje to nic nezmeni :-) Viz tva zkusenost.

Kdyz prece jen obcas na podobnou nabidku zkusim zavolat a slysim kecy typu "kolik by jste asi tak dal?", rostou mi hriby na hlave. Kolik asi muzu chtit dat, kdyz cokoliv kupuju? Co nejmin, prece! Ti magori mi pripadaji jak kdyby spadli z marsu. Nasledne se po sahodlouhem handrkovani dozvim bud skutecnou cenu za kterou danou vec dotycny proda, nebo neco ve stylu ze se mu to zda malo, ze nove to stoji tolik a tolik, ze to nekde videl nabizet za xxx a ze jeste zkusi pockat blize nespecifikovanou dobu na lepsi nabidku apod. V kazdem pripade 10 minut v prdeli, bez toho aniz bych cokoliv koupil.

Na aukru je ten poplatek jen za vystaveni, pokud se vec neproda a nabidka se automaticky obnovi, uz se neplati. Do asi 20 inzeratu mesicne se neplati vubec nic.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Hubert_79 »

Mám pocit, že aukce od koruny mají vystavení zdarma.
Jo, "cena dohodou" nebo "nabídněte" a k tomu pindy "rarita", "sběratel ocení" a podobně? Jdu dál, na tohle většinou nereaguji. A když, tak je to většinou o hvně. "Ale pane, to je naprostá rarita, támhle to stojí tisíce euro, pane, to musíte nabídnout víc" a tak. I když se mi stalo, že byla "cena dohodou", já tedy něco nabídl (spíš nižší cenu) a prodejce byl na větvi, jak skvěle prodal.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Habesan »

serviceman píše:Mají stejný rozměr jako staré americké. Do starých přístrojů.
Paradoxně by se možná líp prodaly do ameriky...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

GeXeS píše:No jo, to jsem měl uvést. Délka je 45 mm, šířku jsem neměřil. Pokud správně čtu, jsou na půl ampéru.
Všechny? Nebo jsou k mání i jiné hodnoty?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

A nemají americké pojistky 6x32mm náhodou?

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#15 Příspěvek od judeware »

Kdyz prece jen obcas na podobnou nabidku zkusim zavolat a slysim kecy typu "kolik by jste asi tak dal?", rostou mi hriby na hlave.
Vysvětlit neznalému, že věc skutečně nemá takovou hodnotu, v jakou onen prodávající věří, jest problém. :)
Co je staré, musí být logicky drahé, jako stoletý fonograf, no nééé? :? Jenže některých věcí bývala kvanta a nemohou tedy spadat mezi rarity, za které by dal člověk majlant. A to si na i v ní prodávající neuvědomují.

Ne, pane, ta karta skutečně nemá cenu mnoha set Kč, je to neEthernetová věc, dnes s nulovým významem. A za brouky na deskách bych dal max. 40Kč (za obě desky). Néééé, vždyť na mezinárodních webech se to vystavuje za xxx Tojro. Vezme to někdo jiný za podmínek, jaké jsem uvedl!
https://aukro.cz/karty-do-starych-pocit ... 6965545944
No a hádajte se s někým a mařte čas. :(

U těch předmětných pojistek je to podobné. Není to nic tak světoborného, aby se kvůli tomu muselo špelovat, za co že se to má střelit.

Odpovědět

Zpět na „Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů“