Vysavač Zelmer

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

Vysavač Zelmer

#1 Příspěvek od niko231 »

Dostal jsem na stůl nefunkční vysavač Zelmer Aquawelt Plus (vodník), kde je regulace sání tlačítky +/- a Led signalizace. Po rozdělání jsem žasnul, motor je zapojený přímo na vypínač a na řídící desce není žádný triak , ani v motoru, ten má jen 2 vodičové připojení. Asi jej někdo přede mnou vylepšil. Ale nikde nevidím pozůstatky pro triaku a chladiči. Neměl jste někdo z Vás tento vysavač rozdělaný jak to tam má správně být?
Děkuji

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#2 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, triak je zapojený u motoru v chladící části aby na něj nešla voda a je připojený k základní desce dvěma vodiči + vede jeden drátek přímo do motoru :) takže celkem 3 vodiče do motoru

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Jenže autor píše, že je motor zapojený dvouma drátama přímo přes vypínač. Tak buď vysavač už někdo upgradoval zapojením "na prase" a nebo niko vůbec neví která bije. PS elektronika motoru není jen regulací ale hlavně softstartem. Takhle prvně shodí jistič, potom brzy upálí kontakty už tak chatrnýho vypínače a nakonec se urvou silentbloky, motor se protočí a namotá na sebe přívody.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#4 Příspěvek od JirkaCZ »

ahoj mi-ro, niko se ptal jak to tam má správně být tak jsem mu odpověděl, v čem vidíš problém? :) díky

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“