hilti DAG 125-s

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paycz
Příspěvky: 282
Registrován: 13 říj 2014, 02:00

hilti DAG 125-s

#1 Příspěvek od paycz »

Ahoj do rukou se mi dostala uhlová bruska Hilti. Zjistil jsem vadný přívodní kabel + modul soft-start. trošku mě zaráží zapojení toho modulu.. byl by někdo ochotný mě vyzkoušet přiblížit vnitřní zapojení ? Dále mě zaráží proč je do modulu soft-start přivedená fáze před vypínačem a za ním viz schéma... jedná se o nějakou kontrolu průběhu fáze nebo nějaký fázový posun ?
Přílohy
109700645_619889735616857_8241337699631166810_n.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

paycz píše:Ahoj do rukou se mi dostala uhlová bruska Hilti. Zjistil jsem vadný přívodní kabel + modul soft-start. trošku mě zaráží zapojení toho modulu.. byl by někdo ochotný mě vyzkoušet přiblížit vnitřní zapojení ? Dále mě zaráží proč je do modulu soft-start přivedená fáze před vypínačem a za ním viz schéma... jedná se o nějakou kontrolu průběhu fáze nebo nějaký fázový posun ?
Zdar
jen zhruba - vevnitř bude nejspíš pomalu otevíraný triak. A ta fáze je tam proto, aby při spínači zajištěném mechanicky v ploze zapnuto a při výpadku napětí se po návratu napětí bruska nerozběhla. Musí se vypnout a znovu zapnout.

Uživatelský avatar
paycz
Příspěvky: 282
Registrován: 13 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od paycz »

Jardo děkuji zrovna tohle mě nenapadlo ač je to logické z důvodu bezpečnosti.. bohužel originál Hilti jsem nikde nenašel.. modul je zalitý takže neopravitelný. Jak moc bylo rizikové tento soft start vyřadit?

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#4 Příspěvek od jardafiala »

paycz píše:Jardo děkuji zrovna tohle mě nenapadlo ač je to logické z důvodu bezpečnosti.. bohužel originál Hilti jsem nikde nenašel.. modul je zalitý takže neopravitelný. Jak moc bylo rizikové tento soft start vyřadit?
Mudul je tam kvůli proudovému nárazu při zapínání, pokud zapnutí udrží jistič taxe nic nestane. Akorát to nebude blbovzdorné takže když to strčíš se zajištěným vypínačem do zásuvky taxe to rozběhne. Tahle je malá tak by vyhazovat jistič neměla. Kdybych hodně hledal tak bych mohl najít modul PROTOOL ale má jiné rozměry a asi by se nevešel....

Uživatelský avatar
paycz
Příspěvky: 282
Registrován: 13 říj 2014, 02:00

#5 Příspěvek od paycz »

jardafiala píše:
paycz píše:Jardo děkuji zrovna tohle mě nenapadlo ač je to logické z důvodu bezpečnosti.. bohužel originál Hilti jsem nikde nenašel.. modul je zalitý takže neopravitelný. Jak moc bylo rizikové tento soft start vyřadit?
Mudul je tam kvůli proudovému nárazu při zapínání, pokud zapnutí udrží jistič taxe nic nestane. Akorát to nebude blbovzdorné takže když to strčíš se zajištěným vypínačem do zásuvky taxe to rozběhne. Tahle je malá tak by vyhazovat jistič neměla. Kdybych hodně hledal tak bych mohl najít modul PROTOOL ale má jiné rozměry a asi by se nevešel....
¨
Po delším hledání jsem našel modul pro bosch, který je stejný jako hilti. děkuji za ochotu

kdyby někdo hledal označení modulu: Speed governor GWS14-125CIT

https://www.aliexpress.com/item/4000040 ... web201603_

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Nakadah »

V práci máme několik kusů těhle brusek. U několika už ty softstarty odešly. Hilti ty moduly vůbec neprodává, nabízí jedině novou flexu. Šmikli jsme to zkušebně u jedné brusky pryč a spojili uvnitř natvrdo. Flexa jede vesele dál. Krom tohodle krámu jinak flexe nic není, prostě kurvítko.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#7 Příspěvek od jardafiala »

Nakadah píše:V práci máme několik kusů těhle brusek. U několika už ty softstarty odešly. Hilti ty moduly vůbec neprodává, nabízí jedině novou flexu. Šmikli jsme to zkušebně u jedné brusky pryč a spojili uvnitř natvrdo. Flexa jede vesele dál. Krom tohodle krámu jinak flexe nic není, prostě kurvítko.
Správně slova kladeš, tak malá bruska jistič nevyrazí jaxem napsal výš. A funkce proti nechtěnému rozběhu po výpadku napětí je pro normálního člověka k h...u, to je pro blbce. Ovšem stále platí, že dokonalá ochrana proti blbcům je nemožná neboť blbci jsou úžasně vynalézaví.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“