Philips CDR 770, 880 - rekordéry - neví někdo kde opravit?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#16 Příspěvek od VASEK_W »

A co takhle ještě zkusit namazat olejíčkem tu lesklou tyčku, která vede vozíček. Dost častá závada přehrávačů, když vyschne a začne "lepit" původní vazelína :-(.

Vašek

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#17 Příspěvek od sinclair »

No asi tak - pokud má CD rekordér, co má v běžném popisu práce pálit CD-R a CD-RW, problém s čtením LISOVANÝCH disků, tak už netřeba dál diskutovat.
Rozebírání "na součástky", které mmch. nejsou až zase tak kvalitní, jak si mnozí představují /furt jde o masovou prvovýrobu/ - tak to rozebírání může přijít na řadu snad až v momentu, kdy se nikde jinde v Evropě neobjeví např. za 2-3 stovky tentýž aparát, ale např. se spáleným primárem, ulomeným šuplíkem apod.

Sám jsem právě tímto způsobem, přišel k opravdu výborným strojům se dvěma DAC, Philipsům CD-610.
Můj kus měl vadné trafo a současně na Bazoši prodával člověk za 200,- tentýž stroj, ale údajně s vadnou optikou.
Resp. myslel si, že má vadnou optiku.. Nakonec jsem tedy musel koupit ještě jeden ze Slovenska, který už doopravdy vadnou optiku měl a navíc byl zřejmě i napaden nějakým kutimilem.
Tak se během dějin stalo, že ze tří kusů mám dva plně funkční CD-610 a zbytek toho třetího "na součástky". :D

Uživatelský avatar
JiriNov
Příspěvky: 38
Registrován: 10 dub 2020, 02:00

#18 Příspěvek od JiriNov »

[quote="sinclair"]Rozebírání "na součástky", které mmch. nejsou až zase tak kvalitní, jak si mnozí představují /furt jde o masovou prvovýrobu/ - tak to rozebírání může přijít na řadu snad až v momentu, kdy se nikde jinde v Evropě neobjeví např. za 2-3 stovky tentýž aparát..

Bohužel, pomalu mě tyto stroje stály to co nový "Tascam CD-RW900MKII" (myslím tím včetně různých testovacích CDR , nákupu dalšího z řady 880, kvůli přednímu panelu atd. :) Jak říkám, ještě počkám. Jinak je jedna německá firma , poskytující i záruku na tytp Philips stroje, ale cena kolem 7-8000Kč, to už je fakt lepší ten čínskej TASCAM :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#19 Příspěvek od sinclair »

A tak to jo. Já myslel, že jsi k tomu přišel nějak "po haluzi" jako já, za pár stovek a proto, že původní majitelé ani netušili, co vlastně mají/chtějí vyhodit.
Férově přiznávám, že v tom Pioneeru PDR-609 jsem už před lety preventivně přeosazoval jeho spínaný zdroj + všecky bločky po všech napájecích cestách. Byly to obyčejné, spotřebácké 85°C a 105°C a s původními, kdybych je tam nechal, by ten strojek byl už dneska mrtvý.
Udělal jsem to mmj. i proto, že je zásadní rozdíl, hlavně v čitelnosti vypáleného CD-R v jiných strojích a čitelnosti po 10 letech - mezi pálením v počítačové mechanice a pálením reálnou rychlostí ve stolním rekordéru.
Ty šuntové elyty ve spínaném zdroji, to je samozřejmě záměr výrobců. Oni rozhodně nestojí o to, aby zákazníkovi ten výrobek fungoval 20 let, ale jen max. 7-8. Prachy se musejí točit a skláři musejí mít co žrát :D
Elektrolytům ve spínaných zdrojích, třeba i ve vyšších třídách výrobků, je dobré apriorně nevěřit.
Po určitém nájezdu, ještě před vypuknutím prvních potíží, je dobře je komplet celé přeosadit - o jednu až dvě třídy lepším materiálem, než byl použit v prvovýrobě.
Tento, na první pohled málo ekonomický přístup, se mi odměnil naprostou spolehlivostí a nejenom v audiotechnice.
Na audio-cestě si Pioneer v podobných strojích ale dává tradičně záležet. Všude jsou tyrkysově modré Nichicon Alpha a zelené Nichicon Muse, některé v bipolárním provedení.
Používal je ve vyšších třídách i Akai a Rotel. Jsou po stránce kapacit a hlavně svodu nesmrtelné /i proto jsou tak velké/.
Kvůli jejich mizivému svodu je tohle -krom značkových polovodičů a svitků- jedna z mála pasivních součástek, co se fakt vyplatí "vytěžit" na jiné podobné audio-účely.
Jen je třeba dávat pozor, neboť není Nichicon jako Nichicon. I on dělá "základní" třídu, např. srovnatelnou s Nippony SMG/KMG, kterou se ani nevyplatí z desky tahat. Stojí to korunu..

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“