Color 428

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

Color 428

#1 Příspěvek od Lesnik »

Ahoj,
nesetkal jste se někdo s následující závadou, obraz mi náhodně poskakuje v horizontálním směru, ne celý, ale vždy jen několik řádků. Když měřím video na výstupu TDA4502 čili výstupu modulu S tak mi se tam objevují náhodné pulsy, které to způsobují. Vypadá to, že to leze z kanálového voliče, jelikož když pustím video přes scart, je vše O.K. Zkoušel jsem studeňáky ve voliči, ale podle projevu závady, to spíš bude něco jiného. Nemůžu s tím hnout. Napájení voliče , je O.K.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Sice bych začal kondíky a trimry kolem pinů 1, 2 a 28 TDAčka a pak nastavením zpožděného AVC pro tuner (pin 1 TDA), ale napřed si ujasníme pojmy, jo?
Kam uskakuje obraz, že můžeš odpočítat řádky? Doleva a doprava je nenapočítáš, jen svisle. A dost lidí si tu plete vertikál s horizontálem a svisle uskakující obraz neřeší ve vertikálu ale ve zdroji.

A taky si prohledej starší vlákna, jak praví Pravidla, C428 se tu už mockrát řešila a pár závad bylo typických stejně tak i pro celý dlouhý začátek řady C416.
Pak dej vědět.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Lesnik »

Ahoj, obraz poskakuje opravdu horizontálně čili vodorovně a opravdu jen pár řádků (počítáno svisle). Jsou to takové škubance jednou nahoře, podruhé uprostřed, nebo dole v obraze, čili náhodně umístěné. Mrknu do historie, ale zatím jsem nic moc nenašel.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

A jsou tam ty poruchy i v režimu TXT? Jakého charakteru (tvaru) jsou poruchy ve videosignálu? Napětí AVC je "čisté"? Přepínací napětí na vývodu 18 modulu S je také "čisté"?
edit: ...a ještě napětí na pinu 11 modulu S je v pořádku?

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#5 Příspěvek od Pesko »

Mal som tiež také niečo na C428. Pomohla výmena tuneru, ktorý som vybral z vraku iného C428.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Lesnik »

V režimu TXT je obraz O.K.. Změřil jsem napětí AVC které má zvlnění 0,1V a objevují se tam pulsy, které to způsobují, jelikož jsou ve fázi s pulsy ve videu. V tom AVC jsou to pulsy sinusového průběhu s amplitudou 0,4V při zapnutí, po chvíli chodu jsou přibližně poloviční a zvlnění také.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Do AVC se tyto pulzy mohou dostat z mnoha důvodů a vinu nemusí nést samotné AVC. Může to být třeba důsledek "ustřelování" PLL, nebo AFC, popř. jakákoliv jiná skoková změna amplitudy signálu v celé jeho cestě. Nejlepší by bylo nahradit (třeba provizorně) kanálový volič jiným.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“