Dálkové ovládání-mechanické autíčko.

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

Dálkové ovládání-mechanické autíčko.

#1 Příspěvek od MiraSt »

Zdravím vás. Mám ještě ze svého dětství (cca35 let) model mercedesu (piáno) s dálkovým ovládáním na bowdenu. Určo pamatujete. Plastová krabička do ruky, volant, tlačítko na klaksón, páčka vpřed a vzad a vevnitř plochá baterka. No a ten drát v bowdenu je urvaný. Už jsem se to kdysi pokoušel opravit pomoci struny na kytaru, ale už si nepamatuju proč mi to nešlo. A když tady jeden kolega v jiném vlákně poptává vlasec tak jsem si na to vzpoměl, že by stálo za to to nějak opravit. Už jsem dědkem a může to být pro ně zajímavá hračka. Nevíte jak by se to dalo opravit nebo kde pohledat ten ocelový drát od volantku ke kolům?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ocelová lanka v kluzném plastovém potahu se dají sehnat v rybářských potřebách. Pokud je ten plast na závadu, dá se opálit bez poškození lanka.

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od eleferner »

Ten drat do bowdenu se dal driv koupit v cyklistickych obchodech. Pokud si pamatuju, tak bylo par ruznych prumeru, je lepsi s sebou vzit na ukazku ten puvodni.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

To je 0,3 až 0,5 mm hrubý drôt. To v cyklo obchode nemajú. Struna na gitaru je zrejme krátka.

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#5 Příspěvek od JoDiK »

samec píše:To je 0,3 až 0,5 mm hrubý drôt. To v cyklo obchode nemajú.
Tak to by to rybářské lanko mohlo fungovat (mají různé průměry)... Až na tu cenu...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#6 Příspěvek od MiraSt »

No každý veterán něco stojí. Uvidím. Poptám se v rybářských potřebách. Potřeboval bych jenom drát protože ten bowden je zatavený v plastu a pod tím plastem jsou drátky. Ale děkuju za tipy. Jestli se mi to podaří opravit tak to tu napíšu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

no to se ví...podobnej byl retro autobus (mechanická hračka) ŠD11 - na ovladací skříňku operátora, ocelový drát jsem získal rozpletením důlní zelené dvojlinky k trhacím pracím, obsahovala 4-5 smotanejch fousů Cu a dva ocelové jenom Φ byl menší než uvádíš, struna do elektrické basy je též dobrý nápad - bývá delší než kytarová
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#8 Příspěvek od MiraSt »

Tak to je dobrý tip. Jelikož se pohybuju na šachtě tak..... Ale taky mě napadnul zelený telefonní kabel, Pé Káčko jsme tomu říkali na vojně. Ten měl taky ocelovou dušu. Možná to doma někde mám. Z vojny. :-) Byl jsem u spojařů jako řidič.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#9 Příspěvek od samec »


Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Najdi si ve svém okolí výrobce pružin a zkus u nich poptat pružinový drát. Pokud v okolí nikoho nemáš, tak Pérovna Hostivař. Je to tam trochu jak za socíku, ale domluvit se s nimi dá.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#11 Příspěvek od MiraSt »

Zatím všem děkuju za rady. Uvidím co bude schůdnější. Pak dám vědět jak to dopadlo.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Možná bys to mohl nahradit tím, co nabízejí modeláři. Třeba tady je několik bovdenů a struna k nim.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#13 Příspěvek od Ruprecht »

Modelářské bowdeny jsou tvrdé, rovné a neohebné
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#14 Příspěvek od kbulda »

Před 50 lety jsem pracoval ve družstvu pro výrobu a opravy hraček a hudebních nástrojů IGRA. Opravna hraček byla v Praze na Biskupském dvoře. Opraváři hraček tuto strunu fasovali v opravně pian a klavírů, kterou též firma provozovala. V této opravně pian mělli všechny struny v metráži. Struny do pian si vyráběli sami na míru.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#15 Příspěvek od oravan »

Určite nie lebo by sa to tak nelámalo pri spoji kde bolo lanko ukončené vymeň celý boulend či ako sa to píše aj z lankom a ak nie tak modelárska predajňa alebo ešte lepšie nejaká stránka o modelároch Ti poradia ako to opraviť ja som mal tu buginu a odyšla po necelom mesiaci .

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“