Cena oleje ve značkových servisech

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od Hubert_79 »

hafca píše:Začínám řešit to samé. Kde si nechat vyměnit donesený olej.
Vyměnit samo-domo a je po problému.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#92 Příspěvek od hafca »

Kdyby bylo kde, tak to neřeším. Ještě před čtyřmi roky kde bylo a dělal jsem si to sám, ale teď už jen parkoviště před panelákem a to by asi neprošlo. :(
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#93 Příspěvek od Hubert_79 »

U paneláku je to blbý, no. To někdo hned zavolá čerty... My máme zahradu, tak není problém. Na vypuštění oleje je dobrá taková ta plastová nízká přepravka, jak se v tom třeba expedují chlebíčky. Šroub klidně nechám spadnout do oleje, pak ho vyndám. Sleješ do kanystru a šup s tím do sběrného dvora.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#94 Příspěvek od Kremik »

A co jako? To se na parkovišti nesmí vyměňovat olej? Nebo by čerti přijeli pomoct?
Když jsem měl své první auto, Š100, tak jsem na parkovišti dělal všechno, i hlavu sundával, a nikomu to nevadilo. Pak jsem si tam postavil ještě jednu stovku, bez SPZ, na díly, a to už jsem pak byl po čase vyzván k odstranění vraku :-)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#95 Příspěvek od Habesan »

Hubert_79 píše:Šroub klidně nechám spadnout do oleje,
PixelOrgy píše:postup od vyrobce, a spunt i s podlozkou vymenit s olejem
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#96 Příspěvek od witt »

p32 píše:Jistě, že existuje zákon na ochranu spotřebitele. Je to asi jak jsem kdysi tady žádal na konkrétní odkaz na záruční dobu podle NOZ - odpověď žádná, ale každý věděl, jak je dlouhá. :lol:
V zákoně o ochraně spotřebitele o tom není ani slovo. Takže googlujte dál...

Jinak s tou "záruční dobou" je problém ten, že tento pojem zákony tak nějak neznají. Proto se ti těžko mohlo dostat odpovědi. Běžně se setkáváme s :
a) "zákonnou odpovědností za vady" - je daná zákonem a to je oněch v základu 6 měsíců, které se mohou protáhnout až například na 24 měsíců u spotřebního zboží (viz § 2165, občanský zákoník).

b) "zárukou za jakost" a ta je smluvní, strany si ji mohou (ale nemusí) dohodnout - § 2113 až § 2117, občanský zákoník.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#97 Příspěvek od p32 »

To máš fakt špatný, ale něco najdeš. Já si to vyměním sám a nemusím takové ptákoviny vůbec řešit. :lol:
Jinak zkus sem okopírovat znění, kde je konkrétně ta délka. Že se tomu dnes říká tak nebo jinak, to ví každý. Může neznamená musí, takže podle takového zákona je to pak sranda.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#98 Příspěvek od Hubert_79 »

Kremik píše:A co jako? To se na parkovišti nesmí vyměňovat olej?
V zásadě smí, ale určitě by se našel nějaký PSVB (dříve "pitomec stojící vedle blbce") v důchodu, který by měl potřebu přivolávat čerty. I kdyby přijeli a neshledali nic protiprávního, tak by šlo o zdržení a určitý diskomfort.
Šroub spadnout do oleje a následně z toho vyjetého oleje vyndat, to jsem měl na mysli.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#99 Příspěvek od witt »

p32 píše:To máš fakt špatný, ale něco najdeš. Já si to vyměním sám a nemusím takové ptákoviny vůbec řešit. :lol:
Jinak zkus sem okopírovat znění, kde je konkrétně ta délka. Že se tomu dnes říká tak nebo jinak, to ví každý. Může neznamená musí, takže podle takového zákona je to pak sranda.
Prd se najde...
Základ záruky za vady při převzetí je v tomto (důležitá je ta doba prvních šesti měsíců (§ 2161, ods.2), kdy se fakticky přesouvá důkazní břemeno z prodejce na zákazníka):

§ 2161Jakost při převzetí
(1) Prodávající odpovídá kupujícímu, že věc při převzetí nemá vady. Zejména prodávající odpovídá kupujícímu, že v době, kdy kupující věc převzal,

a) má věc vlastnosti, které si strany ujednaly, a chybí-li ujednání, takové vlastnosti, které prodávající nebo výrobce popsal nebo které kupující očekával s ohledem na povahu zboží a na základě reklamy jimi prováděné,

b) se věc hodí k účelu, který pro její použití prodávající uvádí nebo ke kterému se věc tohoto druhu obvykle používá,

c) věc odpovídá jakostí nebo provedením smluvenému vzorku nebo předloze, byla-li jakost nebo provedení určeno podle smluveného vzorku nebo předlohy,

d) je věc v odpovídajícím množství, míře nebo hmotnosti a

e) věc vyhovuje požadavkům právních předpisů.

(2) Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že věc byla vadná již při převzetí.

§ 2165

(1) Kupující je oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od převzetí.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#100 Příspěvek od Kremik »

No, takoví ti jak říkáš, PSVB, opravdu existují. Kdysi mi jakýsi feťák ukrad auto, tu zmíněnou škodovku. Než jsem to zjistil a nahlásil poldům, už o ni věděli a měli ji zajišťenou. Botičkou. Řekli mi kde je (nedaleko bydliště), že tam kohosi pošlou sundat tu botu a že si ji můžu odvézt. Když jsem k němu přišel, bota už tam nebyla. Bylo zepředu trochu bourané, tak, že nárazník trošku dřel o pneu. Vzal jsem tedy kladivo a trochu ho vybouchal mimo ať můžu odjet. Za chvíli přijeli poldové a hned na mě, kam jsem dal tu botu. Prý mě kdosi nahlásil z paneláku. Tak jsme trochu pokecali a zas odjeli. Aktivní hlásič byl asi zklamanej :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#101 Příspěvek od EKKAR »

Podobná postava pořád ještě žije a udává ve vedlejším baráku. Když jsem si před léty zabouchnul klíče a doklady ve svojí šáde a jen v tričku a kraťasech jsem ji otevíral kusem ohnutýho drátu, zavolala na mne ta "dobrá duše" chlupatý v domnění že to auto kradu - naštěstí si to nechali vysvětlit, dovolili mi auto otevřít a prokázat se, nčež zas odjeli. Ale do dneška jsou koloritem telefonáty na Městápo, oznamující kdo zase podle mínění tohoto individua špatně zaparkoval - oni bohužel mají v předpisech, že na každej takovej telefonát musejí přijet a "vyřešit" oznámení - nejčastějc zastrčením lístku za stěrač s výzvou k "dostavení se za účelem podání vysvětlení" na místní městapárnu, kde dotyčnej musí vysolit 200,- pokuty za zaparkování v místech, kde to není povoleno, neb celý sídliště je "zónou" se zákazem parkování jinde než na vyznačenejch parkovištích. Bohužel pro množství i služebních aut už léta je o parkovací místa těžkej boj a dotyčná osoba tak má pořád koho udávat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#102 Příspěvek od milosak »

OT
Tak před 15 lety jsem udal velkej kus plechu co vlál ve Veleslavíně při velký
vichřici ze starý budovy přímu u silnice a hrozilo, že někomu uřízne hlavu.
Za hodinu mně volala MP, že plech nikde nenašla, tudíž mě nechá zaplatit
něco kolem 7,5 k za marný výjezd záchraných složek, no nedalo mi to
a ještě jednou sem tam zajel, plech byl nedaleko zapíchlej v pangejtu.

Ta MP jsou hrozný ho_vada !! :evil:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#103 Příspěvek od Habesan »

A uříz ?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#104 Příspěvek od milosak »

Neuříz nic, tabule 2x1 m

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#105 Příspěvek od PixelOrgy »

Tak to cumim, to by me teda nenapadlo, ze kvuli nechuti vzit dil (olej) od zakaznika bude tento hned mobilizovat COI :-D Jeste, ze nemusim v ramci prace resit "koncovy zakazniky" :-))))

Jinak s tim olejem - je to proste tim, ze se to da jednoduse o.j.e.b.a.t - a tim nemyslim si dat vyssi marzi (to na jednu stranu chapu - bez te marze na material by ten olej menili v podstate zadara, prace je tam skoro zadna),
ale treba tam nalit neco jinyho nez je na fakture apod. To tezko zakaznik pozna/dokaze.

Aktivni hlasic jednou volal cajty, kdyz jsem s kymsi z tohoto fora (tusim, ze zdenoeddie) u baraku menil nejaky elektro - oba auta vedle sebe a otevreny kufry.
Nejakej balkonovej aktivista pak hlasil, ze si tu nejaka mladez vymenuje drogy :-D :-D
Kluci prijeli, a jeste nez pozdravili, tak se zacali omlouvat :-D

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“