Nádoba mixeru ETA MIRA

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaja4
Příspěvky: 437
Registrován: 28 zář 2008, 02:00
Bydliště: kraj olomoucký

Nádoba mixeru ETA MIRA

#1 Příspěvek od kaja4 »

Odkoupím tuto plastovou nádobu a víko.Na netu jsem ji již nikde neobjevil,pouze s pohonnou jednotkou a ty mám dvě.
Pokud ji může někdo nabídnout,jeho cenu respektuji.
Přílohy
DSC03822.jpg
DSC03820.jpg

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#2 Příspěvek od kejki »

Mám několik, ale musím pohledat a vyfotit.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Trošku OT, ale mě překvapilo, že nádoba k ETA Miře se někdy dělala i s uchem na uchopení - já vlastním tenhle mixér s rokem výroby snad ještě starším než 1970 (vím že ho máti dostala od své tchýně = mojí bábinky údajně když jsem se narodil - akorát na ten přesnej rok výroby bych musel prozkoumat výrobní štítek) a mixovací nádoba je bez ucha. Přitom vše plně funkční, dokonce jsem si do něj před pár lety v prodejně v Holešově na náměstí sehnal i nové silonové unášeče mezi výstupní hřídel motorku (4-hran) a náhon mixovacích nožů (kulatina s příčkou do "T"). Rozhodně u tý Miry nemám strach, že se odporoučí stejně jako ani ne půldruha roku starej tyčovej mixér Sencor - taky dárek, bohužel dárce už si nevzpomněl kde ho koupil, takže ani nešel vyreklamovat - namísto toho skončil v červeným kontejneru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

EKKAR píše:Trošku OT, ale mě překvapilo, že nádoba k ETA Miře se někdy dělala i s uchem na uchopení
Tahle nádoba (a nejen ta) se dělala hned pro několik modelů, osobně jsem ji viděl (s uchem) u modelů 012 a 022 (tam byla hnědá).
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 14 srp 2020, 12:00, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Mě v tý Eta Miře popraskala destička s ložiskem a ucpávkou vrtule. Náhradní už nějak nebyla k sehnání, i Nadeta zklamal. Jestli to neskončilo v SD tak se to někde doma možná ještě válí.
Ale koukám, že ji Nadeta zase má včetně tý spojky na hřídel motoru.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Trojúhelníkové byly s uchem .

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#8 Příspěvek od kbulda »

Jo, byly z namodralýho plexiskla, nebo kouřový nádech.
Lepší byly ty skleněný. Měly větší obsah a hlavně se v nich dalo mixovat i vařící jídlo. Používáme to hlavně na svíčkovou omáčku.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#9 Příspěvek od kokun »

ETA 012 je až následník ETA MIRY:

Obrázek

A nádoba k ní je ještě bez ucha.
ETA Miru má manželka (taky ji používá především na mixování svíčkové) ještě po své matce (tchyni), která už téměř 20 let nežije. Bohužel na ní není žádný typový štítek (kromě toho kovového-Al s typou - přinýtovaného dvěma dutými nýtky), abych zjistil jeho rok výroby. Ale bude taky zřejmě z nějakých 70. let :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Já si právě myslím, že ETA Mira byl původní výchozí typ, designově posazenej právě do těch 60. let (zakulacený křivky á la embéčko "tisícovka" - a jeho nádoba NEMĚLA UCHO, zatímco pozdější typ ETA 012 už byl designovanej do 70. let (hranatější obrysy, kolmý rohy prolisů na uchopení atd. - prostě něco jako byla po tisícovce následující "stovka/stodesítka") i když uvnitř to byl mechanicky pořád stejnej stroj - no a v rámci nějakejch vyslyšenejch připomínek se k nádobě udělalo ucho, aby z ní bylo možný namixovanej obsah jednoduše nalívat jako ze džbánu nebo konvice. Práce takový doplnění formy moc nedá a užitku to přitom přidá 6 půlek - daleko složitější je následně vychytat technologii vstřikování takový inovovaný nádoby, aby výlisky nepraskaly podél moc brzo schladnutý linie spojování hmoty ve formě a aby se forma rovnoměrně plnila a nevznikaly nadměrný otřepy/přetoky na výlisku. Ništ, nebudem to tady zbytečně plnit, že ty nádoby navzájem pasovaly i během cca 20 let postupně inovovaný výroby je i dneska obrovský plus - proti všem těm dnešním kurwítkama přeplněnejm číňanskejm šmejdům, co v 90% případů ani nepřežijou záruku a u kterejch navzájem nepasuje ani FŇ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

No nwm - přirovnávat mixer k "tvým škodivkám" ... - ale budiž :lol:

https://www.eta.cz/tadyjedoma/retro/kde ... -historie/

Obrázek

Taky jsme měli začátkem 80. let kafemlýnek ETA MOKA 065 (pos. 4) - ten se ale moc "nevydařil". Funkčně výborný (mlel dobře), ale měl moc křehkou nádobku na namletou kávu (z kouřového plexi - ulamovaly se "panty" víčka) a taky moc malou násypku - jen na 50gr kávy (bylo třeba pořád dosypávat) :wink:

Moje mamka zase měla ruční šlehač ETA 016 (už plastový - vpravo):
Obrázek

- naše sousedka ještě jeho kovového předchůdce (opět vpravo):
Obrázek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

ETA 012 je až následník ETA MIRY:
Ani ne tak následník jako spíše inovace. Ty plastové krámy se daly přešroubovat z nového na starý a obráceně.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

kaja4 píše:Odkoupím tuto plastovou nádobu a víko. ...
Tady by něco bylo, ale je kruhová a navíc na Slovensku 8O :(
Obrázek
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Ten (opět vpravo) provozuji dodnes . Ten kávodrtič k němu nechával v namletém půlky i celá zrna . Byla k tomu i skleněná šlehací nádoba s plechovým krytem držákem . "misku" používám dodnes .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

Ta kruhová nádoba tam byla taky a na něco jiného, ale určitě ne jak nádoba mixéru. Už proto, že byla menší výškou i průměrem a obsahem.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“