Chladnička Haier

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

Chladnička Haier

#1 Příspěvek od jirkati »

Dopoledne jsem tu začal psát dotaz na zkušenosti s chladničkou HAIER B3FE742CMJW. Žena se mezi tím vrátila z Liberce a oznámila, že chladničku přivezou ve 14 hod. Už stojí na místě, a protože ji přivezli už předchlazenou, tak je i naplněná. Nákup už tedy neovlivním, ale přesto bych se zeptal na zkušenosti s tímto typem tzv. americké chladničky, ať vím, co mě čeká.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od sis2 »

Hm, to potěší! :D

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Kdyby ses před koupí zeptal… taky mám s Hujerem jen samý "příjemný" zkušenosti :D
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#6 Příspěvek od jirkati »

No jo, já se chtěl dnes tady zeptat a případně po neděli nakupovat. Jenže "krční opora" hlavy rodiny byla rychlejší než já. A její zdůvodnění bylo jednoduché - stejně to půlka lidí doporučí a druhá půlka poplive. Prostě se ženě zalíbila varianta se dvěma mrazícími šuplíky, ke kterým se nemusí zaklekávat jako ke dvířkům, aby člověk viděl, co je kde uvnitř. Inspirována byla i naší kuchyňskou sestavou, kde celá spodní část je taky šuplíková, bez dvířek.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#7 Příspěvek od Milan_F »

MetalGod píše:... jen samý "příjemný" zkušenosti :D
Jojo, za pár let kompresor. Vyměněn.... pak už jsem se ani neobtěžoval a šla z baráku směr SD.

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#8 Příspěvek od Vlafig »

Pokud nemá kompresor zn. JIA XIPERA, mohla by snad vydržet. Toto jsou nejhorší kompresory, vyráběné byly původně pro nejlevnější modely Haier, Candy, Guzzanti, Goddess a další podobné. Dneska už jsou všude napříč všemi značkami, vč. Beko, Whirlpool i Liebherr a viděl jsem ho i v Siemensu. Hodně rádi se zadírají a je radno ledničku s tímto kompresorem nekupovat. ACC, tedy Electrolux jsou výrazně lepší a nejlepší je statisticky Danfoss. Samozřejmě existují výjimky, jako u všeho. Výsuvné šuplíky jsou praktické, to se musí nechat. Doporučuji dokoupit prodlouženou záruku, pokud je to ještě možné. Tady by se mohla i vyplatit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ked sa nezadrie kompresor, tak sa vyserie nieco ine, napriklad elektronika.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#10 Příspěvek od jirkati »

Kompresoru bych se zase až tak nebál, má to invertorový systém se zárukou na 12 let. Ale dobrý nápad, zkusím dokoupit nějaké roky záruky. Uvidím, jak se budou v prodejně tvářit.

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#11 Příspěvek od wlezley »

U souseda běží tahle "Amerika" čtvrtý rok a klekl "jen" ventilátor. Čistokrevný ojeb na lidi. Jeden kompresor pro mrazák a lednice se z něj prohání studeným vzduchem. Paradox je, že brushless motor je Swiss made-MES za mrzkých 700.-Kč. Další perlička, v lednici jsou dvě 15W žárovky, které umí krycí sklo rozehřát tak, že vás popálí, navíc tam rostla námraza po každém otevření. Vyřešeno LED žárovkama ale i tak Haier nebo Whirlpool, pokud nemá dva kompresory je to předražený krám.
Přílohy
Brushless_ventilátor_3.jpg
Brushless_ventilátor_2.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Ventilator sa zadrel mechanicky alebo odisla ta zaliata elektronika?

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

#13 Příspěvek od wlezley »

Elektronika. Ty ložiska by nebyl problém udržovat (vlhký vzduch tomu moc nesvědčí) ale asi odešel ten Hallův senzor. Motor se sám nerozběhl, s pomocí jel jen tak, tak. Takže mrazák fungoval a v lednici topily žárovky. Za 25 kilo kukuřice? nekup to :-)

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#14 Příspěvek od jirkati »

Tak po třech dnech provozu můžu konstatovat:
- Osvětlená je po otevření skoro cela zadní strana lednice, 10 W LED podle manuálu
- Nastavené teploty +5/+5 v My zone/-18/-18 podle teploměrů drží bez výkyvu
- po každém zavření dveří nebo některého z mrazících šuplíků slyším tichoučký rozjezd kompresoru na cca 1 min.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Zatial dobre. Zaruku mas uz predlzenu? :D
Pri invertorovych motoroch byva casto dlha zaruka na motor, ale na elektroniku (ktora je radovo poruchovejsia) uz nie.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“