Obnovení cartridge

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Krakis
Příspěvky: 226
Registrován: 12 lis 2013, 01:00
Bydliště: ...ten od Bílé Hory

Obnovení cartridge

#1 Příspěvek od Krakis »

Ahoj,mám tiskárnu MG 7750 a dlouho jsem jí nepoužíval.Myslel jsem si , že už budou všechny cartridge vyschlé,ale test ukázal,že je tam ještě dost inkoustu.Provedl jsem i hloubkové čištění trysek,ale nic.Někde jsem slyšel,že se tam dá něco kápnout a ono se to oživý.Zkoušel jsem všechny barvy vyndat a prstem otestoval-všechny mažou,ale netisknou.Nevíte někdo,jak je oživit? Nerad bych dával něco přes 1000.-za nové,když je tam jak vyzuálně,tak podle testu barvy dost.Díky za rady.
Krakis

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Klasicky problem inkoustovek kvuli cemuz jsem vsechny vyhazel.
Muzes zkusit polozit kazety na chvili do teple vody (jen tu tiskovou hlavu), nekdy se to uvolni, ale vetsinou je to na vyhozeni.
Osobne jsem nakoupil laserovky (nektere za 5 let jeste nevytiskly ani ten zakladni toner co se k tiskarnam pribaluje) a od te doby nemam problem s nejakym zasychanim apod.

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#3 Příspěvek od GeXeS »

Já u starého inkoustového Lexmarku oživoval zaschlé kazety pomocí odličovacího tamponu [vatového smotku/čehokoli savého] namočeného v lihu. Přitisknout, pošudlat, opakovat.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Uvoľniť zaschnutú farbu nie je problém. Problémom môžu byť zničené piezo elementy. Vraj keď vyschnú, tak sa rozsypú. Možno reakciou so vzduchom, možno pri pokuse o tlač nasucho.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#5 Příspěvek od MetalGod »

Zprovozňoval jsem to teplou vodou. Ale taky jsem se inkoustovek zbavil, mám 2 barevný laserovky a termotiskárnu.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Buď teplá voda a nebo jsem kupoval nějakou kapalinu v lahvičce určenou pro povolení zaschlé barvy, nakapal na čtvereček papírové utěrky a nechal uležet. občas jsem kapátkem pár kapek přidal. je to už dávno a přešel jsem na laser. Poslední laser tiskárnu mám určitě přes dva roky a furt jedu na startovací toner. Až si říkám že to musí někdo potajmu doplňovat :)

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#7 Příspěvek od misocko »

suhlasim s robom
po tom co som pravidlene minul toner na dve stranky A4 koli cisteniu trysiek , som to hodil do kosa a kupil laser. zakladna napln mi tiez dala asi dva roky , aj ked nova sada v cene tlacky, mne sa to rozhodne na doma vyplati.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Na cenu spotrebky se musis mrknout hned pri koupi tiskarny. Ja mam neorigo toner na 5000 stran za cca 130-150 kacek. Taky neni spatne se podivat jakym zpusobem se resi ostatni spotrebka jako zapekacka, pas apod. U me tiskarny se jen prepali dratova pojistka. Staci dat novou a jede se dal dokud dana vec skutecne neodpadne.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Zkoušel jsem vícekrát , ale nikdy úspěch . Po půl roce nepoužití vyhodit . Také mám ještě jednu inkoustovku , ale již jen jako scaner . Náplně to píše půlku . Ale je to z počtu tisků , které si dnešní dreky pamatují , aby mohly stávkovat .

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“