Tesla color 416 - teletext

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

Tesla color 416 - teletext

#1 Příspěvek od nxn »

Zdravim nemá někdo schéma teletextu pro Color 416....?Je to schéma asi tak 20 let starý....dělala se nějaká stavebnice.Učitel to má ve svojí telce ,ale je to takovej sysel ,že mě nechce dokumentaci poskytnout... (pořád mě řiká :já to nemůžu najít...příště a podobný výmluvy...)
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#2 Příspěvek od jave »

Kdysi jsem to jednomu cloveku delal. Sezen si schema od Color 430TXT, tak davali teletext tovarne a podle toho jsem to tenkrat delal. Ja ale to schema uz nemam. Zustalo v byvale praci

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#3 Příspěvek od miroja »

Pokial si spominam, tak boli v byvalom Ceskoslovensku tri sposoby ako doplnit TV typovej rady C416 o teletext.

1, pouzit modul T z TV COLOR 428, dosku medzistyku pre TV COLOR 430 TXT, vsetko od Tesly Orava. K tomu existuje kompletna technicka informacia.
2, pouzit vyrobok tusim od JZD Bilovice (dokumentaciu ma mozno Hill, skus ho poprosit).
3, pouzit vyrobok fy. "Sluzby - Medvedzie" - dedinka na Orave. K tomu by som nieco na papieri tiez mal. Je to riadene procesorom MHB8748, dalej su tam standardne IO ako na module "T" z TV C428.
Přílohy
TXT1.jpg
Modul "T" a modul medzistyku, ako to vyrabala Tesla Orava a montovala do C 430TXT
(22.3 KiB) Staženo 266 x
TXT2.jpg
Teletext od JZD
(16.82 KiB) Staženo 261 x

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od toom »

miroja píše:Pokial si spominam, tak boli v byvalom Ceskoslovensku tri sposoby ako doplnit TV typovej rady C416 o teletext.
Tak jak vidim, ja pouzil 4. zpusob :-) Narouboval jsem do C439 modul teletextu z Videotonu. Bylo potreba jen dodelat prevodnik ze sbernice MI-bus na I-bus pro obvod U806. Je uvedeny i v amaru B2/88. Ovladani uni ovladacem Laudmann L-896

Uživatelský avatar
tonyab
Příspěvky: 129
Registrován: 08 kvě 2006, 02:00

#5 Příspěvek od tonyab »

5. Kdysi dávno jsem přidělával dálkové + teletext do 419. Komplet připravený k montáži vyráběla firma Atoll s.r.o. z Havířova. Je to super a funguje dodnes... Na tu 416 by se použil jen ten modul teletextu, ovládání původním dálkovým.
Zdarec, T

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#6 Příspěvek od miroja »

tonyab píše:5. Kdysi dávno jsem přidělával dálkové + teletext do 419. Komplet připravený k montáži vyráběla firma Atoll s.r.o. z Havířova. Je to super a funguje dodnes... Na tu 416 by se použil jen ten modul teletextu, ovládání původním dálkovým.
Zdarec, T
To bol zrejme tiez len klon tej ver.2 (alebo 3)co som popisoval. Niekto to vymyslel a potom sa to s malymi zmenami len kopirovalo, nakoniec, co tam navymyslals ked je to v podstate katalogove zapojenie IO.
Tato verzia (ovladana procesorom 8048) vedela o dva ci tri povely menej nez to, co vyrabala Tesla ako Color 430 TXT .

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#7 Příspěvek od nxn »

Ještě jeden problém řešim mam nabodlou telku na kompa a jde do zelena (jen když je přeplá do AV když je na ní počítač s videem to nedělá a na kompu to nejde nastavit)....tak jsem si myslel na RGB modul dát tři trymry na doladění barev který by fungovaly jen při zapnutém AV modulu....ale nevim jestli by to fungovalo...a hlavně nevim jestli je řízená barva podle amplitudy nebo podle čeho......prosím o radu.díky
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jef111 »

Do takových úprav v TV bych se nepouštěl. Pokud jde TV s videem dobře, je jistě chyba buď v propojovacím kabelu od PC k TV nebo je chyba v PC, buď softwarová (nastavení ovladačů či nesprávné ovladače) nebo v samotné grafické kartě. Chyba se vždycky musí odstranit, ne obcházet! Jakým kabelem to propojuješ a co máš za grafickou kartu (+ ovladače)? A zkoušel jsi to také na jiné TV?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#9 Příspěvek od nxn »

chyba je v PC skoušel jsem na AVvstup připojit video v poho...na video připojim PC a už je zeleno (propojuju to normálnim koaxem...)......grafiku myslim GeForce4 MX 440
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#10 Příspěvek od nxn »

Kdybych aspoň věděl jak ty barvy jdou potom kabelu ....ty jdou asi na různejch frekvencích né (je to jen moje doměnka)?Tak ji odfiltrovat,utlumit a poslat dál....
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jef111 »

A víš Ty něco o barevném systému PAL, o kódování, přenosu a dekódování barev, fázové modulaci atd? V kompozitním signále (který tam předpokládám máš) jednu barvu jen tak nepřidáš nebo neubereš. Doporučuji zkusit přeinstalovat ovladače, nebo nejdřív jen zkusit změnit normu (systém) výstupního signálu z grafiky, není PAL jako PAL, jsou různé verze tak to vyzkoušej. Pokud vím, u novějsích Nvidií jde regulovat jednotlivé barvy na výstupech zvlášť, u MX440 by to už mělo jít. Jinak pokud se to nepodaří opravit softwarově, budeš muset dát jinou grafickou kartu.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
MrWifiHifi
Příspěvky: 15
Registrován: 04 říj 2019, 02:00

#12 Příspěvek od MrWifiHifi »

Zdravím
Viem že je to starší príspevok, no má niekto k tomu Teletextu z JZD nejakú dokumentáciu?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“