instalace scaneru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

instalace scaneru

#1 Příspěvek od Superpavel »

Čau mám notebook kde není DVD mechanika. A koupil jsem si nový scaner kde je instalace pomocí instalačního DVD. Potřeboval bych poradit jak mám scaner nainstalovat jinak než přes instalační DVD. Díky

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#2 Příspěvek od JoDiK »

Superpavel píše:Potřeboval bych poradit jak mám scaner nainstalovat jinak než přes instalační DVD. Díky
Zkopírovat instalační CD na USB Flash na jiném počítači?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Není spustitelný soubor ovladače ke stažení na webu výrobce?

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#4 Příspěvek od MetalGod »

Tutově bude instalační binárka na webu výrobce (odjinud nestahuj).
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak, ze stránek výrobce. Není-li to tam k dispozici, tak na jiném PC zkopírovat obsah placky na flashku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Superpavel
Příspěvky: 374
Registrován: 20 pro 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Superpavel »

Tak scaner mám nainstalovaný. Funguje to. Když skenuji jeden obrázek je to ok. Jak to mám ale udělat když si chci naskenovat několik stránek z časopisu tak aby se vtom dalo listovat otáčením kolečka na myši ?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#7 Příspěvek od Kvicala_r »

Nevím co máš za značku. Canon se po scanu první strany zeptá, jestli je to poslední a když ne, skládá je za sebe (do PDF). Tohle se mi fakt líbí...


Je trochu škrábání za druhým uchem, ale můžeš v podstatě cokoliv dnes naskládat třeba do wordu a uložit jako PDF. Nebo uložit jako obrázky a listovat v rámci adresáře (mezerník v irfanview). Těch možností bude spousta.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

Word je dobrý v případě, že je tam hodně textu, obrázky alejen ilistrační, dost jejich kvalitu zparchantí. Ještě jsem nepřišel na to, jak ve Wordu zvýšit kvalitu vložených obrázků, takže na nějaké přesnější grafy k odečítání přestávají být přesnější. Ale zase do něj jde doinstalovat PDF plugin.
Zo je pak ale lepší rovnou do počítače nainstalovaz PDF Vreator (zdarma), on si ho i Word umí použít.
Jde to ale i bez Wordu, tento postup používám nejčastěji:
naskenovat jednotlivé stránky, je dobré je v nějakém obrázkovém editoru vyčistit, upravit kontrast, případně srovnat horizont atd., pak je vybereš v prohlížeči a pravým dáš Tisknout. V tiskárnách vybereš PDF Creator (je zdarma u Adobe ke stažení), zvolíš velikost "papíru", orientaci a způsob vyplnění, a pak už tomu dáš jen jméno a kam uložit.

A poslední možnost - pohledej v obslužném programu skeneru, jestli v něm není volba "vícestránkový PDF", zatím totiž držíš v tajnosti, co že to máš za skener, a zdaleka ne každý tuto funkci podporuje. Třeba takový Umax Astra už nepodporuje žádnou, Epsony mají Scan'n'Stitch, umožňující poskládat skeny na jednu "větší plachtu" atd.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Superpavel píše:Tak scaner mám nainstalovaný. Funguje to. Když skenuji jeden obrázek je to ok. Jak to mám ale udělat když si chci naskenovat několik stránek z časopisu tak aby se vtom dalo listovat otáčením kolečka na myši ?
Dost nejasná otázka. Co vlastně chceš? Jenom prohlížet už naskenované obrázky v NB nebo mít automat na skenování obrázků z časopisu nebo knihy?
Něco ti poradil už Hill. Všeobecně bych to bral tak, že se musíš umět v tom trochu vyznat. Potom nemá vliv ani to, jaký máš skener.
a) do zvoleného adresáře naskenuješ obrázky tak, že mají nějaký společný název a přidané číslování - to je u každého skeneru nastavitelné
b) případně je v grafickém editoru potom upravíš (jas, výřez, kontrast, ostrost, velikost)
c) spustíš prohlížeč obrázků, který má i více náhledů např. ACDSee v3.1 (plně postačuje) a označíš si obrázky, které chceš vytisknout. Buď zaráz, když mají stejný název a číslování, nebo s výběrem do seznamu pro tisk po jednom atd.
d) dáš je tisknout přes tiskárnu PDFCreator a vytvoří se ti soubor PDF, který můžeš otevřít v prohlížeči PDF souborů a můžeš je prohlížet pomocí kolečka na myši atd.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

Pokud to chces mit jako obrazek, muzes to ulozit jako vicestrankovy tiff.

Uživatelský avatar
geograf
Příspěvky: 169
Registrován: 15 čer 2004, 02:00
Bydliště: tade na Hané (JN89OK)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od geograf »

... nebo na skenování použít nějaký univerzální program který umí rovnou ukládat do PDF, např. https://www.naps2.com/

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“