Kamera do auta

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Kamera do auta

#1 Příspěvek od p32 »

Poslední dobou je stav na silnicích takový, že mi připadá, že kamera do auta bude za chvíli nutností. Naposledy minulý týden osobák v protisměru najednou zajede ze své strany doleva, tzn. do mého pruhu a v klidu si couvne a pak dokončí otáčení bez nějakého blikání atd. Po asi 100 m si najede do levého pruhu a pak bez jakéhokoliv blikání zabočí doprava na parkování. Kdybych neměl už předtím pocit, že to řídí nějaký mentální kripl a nedával bacha, tak už bych byl v něm. Jednoznačně měl dávat přednost, ale když už je to jednou nabourané, tak to jen nasere. No a proto si myslím, že kvůli takovým mladým řidičům by se kamera do auta už hodila.
Máte nějaké zkušenosti? Co jsem se díval, tak u některých vychvalovaných nešlo rozeznat ani SPZ auta před váma (v tom záběru) a jiné zase za tmy nemá snad smysl ani zapínat.
A pro jistotu, aby měla i zadní kameru pro záznam těch buzíků, co se lepí na vás neumí předjet. Cena nerozhoduje, ale samozřejmé je lepší nižší. Což u kvalitní asi nebude, když to má být i na větší karty (myslím 64GB, 128 GB).
Díky za příspěvky. Zatím jsem našel jen DOD RC500W+.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#2 Příspěvek od jardafiala »

Taky o tom přemýšlím. Jinak platí, že bys měl předpokládat, že všichni ostatní jsou dementi, tím nic nepokazíš. A kolikrát se mi to vyplatilo. Ono je občas na výběr, mít přednost nebo zůstat naživu....

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Nehled jen na elektricke parametry, ale i na to jak je kamera ke sklu pripevnena. Pokud je tam ta prisavka s monstroznimi klouby, muze to dost prekazet ve vyhledu. Zalezi jake mas auto, ale mi i zpetne zrcatko zasahuje pri vyhledu do poloviny vysky predniho skla, pres ty kloubove monstra bych nevidel nic.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Umístění není problém. Teď se mi jedná o to, jestli jsou nějaké podobné a jaké máte zkušenosti i s těmi, co máte. Jak jsem zjistil, tak prioritní je, aby se dala přečíst značka auta přede mnou a to i v noci, WDR a clona proti slunci, čitelný displej ke kontrole a slušný přístup ke kartě kvůli výměně, aby se to vše nemuselo znovu štelovat.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#5 Příspěvek od sr71 »

pár lidí v mém okolí má tuto https://www.aliexpress.com/item/3287974 ... 4c4d5vmTXI a jsou spokojeni (ty ale asi hledáš nìco ve vyšší kategorii)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Hledám právě něco s displejem. Přehrávat něco na rozbitý telefon není nic dobrého. Taky jsem tam neviděl nikde ukázku natočení kousku jízdy.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Na displej se vykasli, ja mam s displejem a nikdy jsem ho na prehravani nepouzil.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

No a k čemu ti to je bez displeje? Bouchne někdo do tebe a jak to budeš na místě prokazovat, když mobil máš na zemi a rozbitej?

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#9 Příspěvek od petrfilipi »

Kdysi jsem chtěl jít do XIAOMI YI DASHBORD CAMERA (třeba zde).
Teď bych koupil spíše MIO MiVue 792 Wifi (třeba zde).
Trochu mi vadí, že obě mají akumulátory, takže asi není dobré je nechávat za sklem v parném dní.

PF

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#10 Příspěvek od dj_Paul »

můžu doporučit viofo A129

Mám to včetně filtru na obou kamerách, rozšířenou napájecí sadu pro parkovací režim a 128GB kartu

Kamera nemá akumulátor, má superkond.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Confirm DJ-Paul - mám starší typ, Viofo A119 = jen přední cam, mám v ní 64GB kartu, při rozlišení FullHD a 30fps snímkový frekvenci má 1 sekvence trvající 10 minut zhruba 1GByte objem. Taky nemá baterku, ale supercap. Je zajímavý, že v době tvrdýho rozmachu konektoru USB-micro má ještě USB-mini ...

Jinak má jednu výraznou vadu - samotnej snímač s optikou je uloženej ve 2-osým kloubu s příšernou vůlí, takže třeba při přejezdu čiči-stouns příšerně hrká a když je zapnutej jen vnitřní mikrofon, na záznamu je jen hrkot ... Vyřešil jsem to vycpáním bezprostředního okolí objektivu Mirelonem a stažením všeho dohromady průhlednou izolepou, aby se ty vložky nevyklepávaly za jízdy ven. Podobně hrkají i všecky tlačítka, jejich lepší upevnění by si zasloužilo ze strany výrobce přehodnotit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od termit256 »

Na tom malym displeji s nizkym rozlisenim stejne prd vidis.
Supercapy taky nejsou zadna vyhra, v tom horku mi po cca 4 letech odesly, kamera se zacla cim dal casteji resetovat, az to skoncilo cyklickym zapinanim a vypinanim. Oproti akumulatoru se hur meni. Jeste jsem se k tomu nedostal, ale nejakej zlutak je na youtube menil a rikal ze to pak facha zas dobre. Co naopak doporucuju, je GPS. Mas v zaberu aktualni pozici i rychlost. U me kamerky to funguje i pod pokovenym sklem.

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#13 Příspěvek od 007 »

Používám Navitel R1050. Vcelku kvalitní záznam (full HD), GPS, WIFI, základna se na sklo nalepí pomocí samolepky 3M (drží jako čert, když jem ji potřeboval přestěhovat, tak jsem ji musel odříznout). Kamera se do základy přicvakne magneticky a rovnou se přes kontakty napájí, takže sundání a nandání kamery je velmi jednoduché a rychlé.
Zápory: výdrž baterie je u nové kamery cca 7 minut, napájecí adaptér je neforemný (nepoužívám ho, vestavěl jsem si USB modul do stropního světla), "mlsnost" na paměťové karty (Sandisk OK, Kingston problémy).
Na display lze zobrazit rychlost, má databázi stabilních radarů s varováním (v Praze to funguje, jinde to zatím nevarovalo).
Předtím jsem používal předchůdce této kamery, model R1000. Po třech letech baterie vydržela cca 30 sekund (tak akorát na uložení záznamu na kartu po vypnutí zapaluvání). Kamera jde relativně snadno rozebrat a baterii vyměnit. Použil jsem LIPOL aku do mikro RC vrtulníků, vybral jsem ji dle rozměrů, náhradní baterii Navitel nedodává. Než jsem se dokopal k opravě, tak jsem mezitím koupil kameru novou, tak jsem tu opravenou věnoval a stále slouží.
007

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Měl jsem tu xiaomi YI a teď mám MIO MiVue 792 WiFi Pro. Pro změnu jsem se rozhodl že ta MIO má GPS a i aplikaci pro wokna. A taky to bylo za cenu kdy se nedalo říci ne. Trochu se rozchází v synchronizaci rychlostí a místem. Že by ses podíval jako rychlostí jsi projížděl zatáčku tak přesný udají nedostaneš. Srovnával jsem rychlost jízdy s gps v mobilu a mio reaguje na změnu rychlosti s drobným spožděním. Xiaomi jsem měl na skle přes oboustranou pásku a po roce jsem myslel že ten držák snad nikdy neodlepím. Nakonec to šlo ale byl to boj. Ta Mio tam je na přísavku a ta mě pro změnu na skle nechtěla držet. Odmastit moc nepomohlo. nakonec se taky nějak povedlo ale držák má kolejničku se západkou a navi v té kolejničce moc nedržela, pomohla až papírková metoda. Ta mio má přenos dat přes wifi ale to se mě nepovedlo rozchodit. Teda jednu chvíli to fungovalo, pak přišla nejaká aktualizace obsl. app na android a od té doby jsem to už nerozchodil. Tel mám SGS9 Na to že to je MIO, tedy značka tak ten přenos wifi nějak nezvládli. Už je to asi rok co jsem to zkoušel možná to zas funguje. Kvalita obrazu je u obou dobra, když si dáš trochu práce najdeš videa na trubce a můžeš si to srovnat sám.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

to 007 , prosím Tě , má to češtinu ? Jakou jsi koupil zadní kameru pokud ? Zkoušel jsi již aktualizaci , funguje jim to ? díky

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“