CB Danita 440 kmitá..

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#16 Příspěvek od SIDTIM »

Přátelé, jak to tady pročítám, jsem rád, že nejsem se svými zkušenostmi a názory sám. Taky jsem si od r. 1990 prošel značnou řadou staniček, abych si utvořil názor, že ne vše, co je nové, je kvalitnější, než to předchozí. Dodnes vzpomínám na nějakého Middlanda Alana, tuším 44, kterého jsem měl na opravu. Sice zapeklitá závada, nakonec výměna IO syntézy to vyřešila (RX v pořádku, TX o MF níž :-( ). Vnitřní provedení - drátárna, ale mohutný přepínač na subtilním panelu, opravdu design a lá U.S.A kamión. Albrechtíky, Danitky, Staba, DNT, aj, ty se dodnes vždy vyplatí renovovat a opravit. Jak už jsem tady před časem napsal a v podstatě se i s vámi ztotožnil, současné moderní krámy se spoustou "důležitých" fcí, megadispleji, pronikajícími produkty procesoru do MF a NF, atd, atd, jsou jen hezkým obchodním artiklem, který je srovnatelný s komerčními mikrověžemi, kde na vás z regálu obchodů z jejich obrovských displejů bliká kdeco a hlavně na sebe upoutává.. O zvuk už tady vůbec nejde... Smutné u hifi techniky, že?
A podobně je to u současných CB. Běžně opravuji starší přístroje, ty si to zaslouží. Ty nové ani mnohdy opravit nejdou (v rozumné ceně). Oboustranná deska, SMD, ošizené VF. Taková Fiormelka je rozhodně větší držák (až nešťastnou elstat. citlivou syntézu)
Ten, který tvrdí, že jen to jeho nejnovější je nejlepší, je obyčejný ješitný snob. Tak, přátelé, "73" ! :) :) :)

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“