Snimac AM2311A (DHT22) uroven log. 0

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Dybbuk
Příspěvky: 17
Registrován: 11 zář 2020, 02:00

Snimac AM2311A (DHT22) uroven log. 0

#1 Příspěvek od Dybbuk »

Ahojte,
neviem ci mi nieco uniklo z datasheetu, alebo niekde, ale snimac DHT22 mi dava vystup 3.3V ako log1 a cca 1.9V ako log 0, vid obrazok.

Na zaciatku je 1ms GND nastavena mikropocitacom a nasledne je odpoved z DHT22.

Nema s tym niekto skusenost, nejak tomu nerozumiem, testoval som to nezavisle na dvoch snimacoch a oba davaju takyto vystup.

Zapojenie datovej linky mam priamo na vstup mikropocitaca + na linke je 10k pull-up rezistor voci 3.3V.

Vdaka.
Přílohy
AM2311A.png

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

To vypadá, jako když výstup MCU se "nepřepne" do vstupního režimu. Změní se to při odstranění pullupu?
:wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Schválně jsem si nasimuloval snímač v Proteusu a zjistil jsem, že i schopnost modelu táhnout výstup k úrovni Lo je mizerná. Viz průběhy při Rpull 10kΩ vs 4k7.
Takže už mi to "nenormální" nepřipadá. Je třeba zvýšit pullup. Třeba až na 100kΩ.
:wink:
Přílohy
pullupy.png

Uživatelský avatar
Dybbuk
Příspěvky: 17
Registrován: 11 zář 2020, 02:00

#4 Příspěvek od Dybbuk »

masar píše:To vypadá, jako když výstup MCU se "nepřepne" do vstupního režimu. Změní se to při odstranění pullupu?
:wink:
Prvy dojem si mal spravny,
odpojil som procak, spustil som komunikaciu manualne a vsetko fungovalo spravne, co znacilo, ze problem bude robit procesor.
Prepinal som PORT0.6 ako vstup, hoci snimac mam pripojeny na PORT1.6...
Tentokrat zvitazila ludska hlupost, no v kazdom pripade aj tak vdaka za navedenie k zdroju problemu. :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#5 Příspěvek od masar »

Byl to tedy jen omyl. No hlavně, žes na něj přišel.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“