Databáze (sklad) pro domácnost - nejen součástek

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#16 Příspěvek od silas15 »

Já se o něco takového taky pokoušel. Vydrželo mi to cca masiv. Když něco vyrábíte, máte otevřený schéma, desku, popř data sheet a do toho ještě vyplňovat, že mi jeden 805 spadnul a dal jsem tam novej. Fakt ne. Vyřešil jsem to šupliky z hadexu. Za pár Kč, stohovatelné. Mám kategorie součástek. V suplicich jsou pytlíky z tme a vetsinoum mají dobrý popis, případně doplním lihovkou. Když něco vyrábím a sháním součástky, proudu konkrétní šuplík a je to. Když vidím že je tam málo součástek, jde to v tme na parkoviště. Základ je v tom mít to roztrizeny a popsaný.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Najlepšie sú zápalkové krabičky zlepené do väčších blokov. Lepší (lacnejší, kompaktnejší a prehľadnejší) spôsob som zatiaľ nevidel.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#18 Příspěvek od mirku »

tak to je naprostá zoufalost a nepraktická ...
už vidím, jak tam cpeš výkoňák v TO3 ... :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

V robote mam jednu kartonovu krabicu a v nej nahadzane "pytliky", vacsinou z TME. Su tam hlavne elyty, ktore kupujem typicky po 50 alebo 100 kusoch. Nijako to neevidujem, ked je niecoho malo, tak objednam.

Na veci, ktorych som opravoval vela a bolo tam potrebnych vymenit viac suciastok (typicky odpalene zdroje), som vytvoril "kity" - vacsie vrecko a v nom niekolko mensich so vsetkymi potrebnymi suciastkami (poistky, odpory, diody, FETy, IO). Kit som postupne doplnal, ked v dalsom kuse bolo odpalene nieco ine. Takze po niekolkych opravenych kusoch bol kit natolko kompletny, ze pri dalsich opravach stacilo bez rozmyslania premerat vsetky suciastky z kitu a podla potreby vymenit.

Uživatelský avatar
silas15
Příspěvky: 90
Registrován: 09 úno 2013, 01:00

#20 Příspěvek od silas15 »

teď jsem se k tomu dostal. Takto to u mě vypadá viz obr. Součástky nacházím poměrně rychle. Ještě bych do šuplíků v budoucnu chtěl dodat oddělovače. U THT kondíků oddělit elyty od svitků a keramik. Na obrázku je jen část šuplíků, za nimi je další řada. Třeba pokud mám aktuální projekt, tak mám šuplík jen na něj a tam mám vše. Na žluté pásce je pak napsaný lihovkou o co jde. To práci ještě víc urychlí.
Přílohy
obr_eb.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

No nevim, prehrabovat se v desitkach sacku s odpory, lovit z nich odpurek apod mi moc rychle neprijde. Ja zkousel kde co, vcetne tech sirek a nakonec jsem skoncil u techto krabicek na smt https://www.ebay.com/itm/50Pcs-Green-SM ... SwJ3dfKCBU
Je to rychle, pohodlne, nic se nevysype apod.
Na tht odpory pouzivam takovy poradac na CD. https://kultura.hyperinzerce.cz/hudba-c ... -praha-15/
Neni to kdovijaka vyhra, ale vzhledem k tomu jak malo je dnes uz pouzivam, jsem se nedokazal dokopat k necemu lepsimu. Ty krabicky z ebay se delaji i ve vetsim provedeni, ale na celou radu E12 uz se mi to zdalo prilis drahe.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#22 Příspěvek od samec »


Odpovědět

Zpět na „Software“