Výměna ložisek v pračce Zanussi F802V (Aquacycle 800)

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#16 Příspěvek od davemh »

Kolega posílal kamsi do Ostravy, a platil přesně to co bylo v ceníku, chtěli ale samotnou vanu v krabici. Jede půl roku a spokojenost.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#17 Příspěvek od sr71 »

tak to posílal nejspíš sem http://www.loziskapracky.cz/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#18 Příspěvek od p32 »

davemh píše:Kolega posílal kamsi do Ostravy, a platil přesně to co bylo v ceníku, chtěli ale samotnou vanu v krabici. Jede půl roku a spokojenost.
To bylo teda sakra předražené jen za samotnou výměnu ložisek za půl hodiny. A kde je cena práce za vydělání vany, poštovné a montáž vany?
To už mohl tu výměnu ložisek udělat jako drabek06.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od drabek06 »

Paradox byl, že tý pračce odešel do dvou měsíců od výměny ložisek motor. Takže šla . . .

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#20 Příspěvek od davemh »

Demontáž a montáž proběhla v práci (jeden člověk to těžko udělá sám), a vana byla lepená. V ceně tedy bylo rozříznutí vany, výměna ložisek a zavaření plastovou elektrodou. Kolik stála doprava nevím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Tak na to rozříznutí a slepení jsem pozapomněl. Já měl u pračky vanu, která se rozdělal normálně sundáním asi 7-9 ocelových svorek a dělal jsem to vždycky všechno sám. Poprvé mi ale trvalo než jsem pochopil jak si to usnadnit, abych to sám zvládl. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

drabek06 píše:Paradox byl, že tý pračce odešel do dvou měsíců od výměny ložisek motor. Takže šla . . .
Smůla, ale to nikdy nevíš u žádné opravy, jestli se to ještě dá. :wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#23 Příspěvek od tatramacek »

p32 píše:
davemh píše:Kolega posílal kamsi do Ostravy, a platil přesně to co bylo v ceníku, chtěli ale samotnou vanu v krabici. Jede půl roku a spokojenost.
To bylo teda sakra předražené jen za samotnou výměnu ložisek za půl hodiny. A kde je cena práce za vydělání vany, poštovné a montáž vany?
To už mohl tu výměnu ložisek udělat jako drabek06.
Vem si, že mechanik si vezme i 3000 CZK

Já jsem s touhle firmou spokojený. Když mám tři bubny, vyplatí se mi sednout do auta a navštívit je osobně. A to mám do Ostravy cca 110 km, než platit za dopravu tří bubnů k nim přes kurýra. Tak dám 500 CZK za naftu a ještě ušetřím.
Audaces fortuna iuvat

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Však jsem snad psal, aby se nedivil, když by chtěl až 3500 Kč. :lol:
Ale s tím, že se nebudu kromě sháněním mechanika o nic jiného starat. Stejně vezmou flexu s úzkým kotoučem a mají to rozdělané za chvilu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#25 Příspěvek od Kremik »

drabek06 píše:Paradox byl, že tý pračce odešel do dvou měsíců od výměny ložisek motor. Takže šla . . .
Nechápu. Výměna motoru je snad mnohem jednodušší a levnější než výměna ložisek u nerozebíratelné vany. To je jako zgenerálkovat motor v autě a pak ho sešrotovat kvůli sjetým pneumatikám...

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od drabek06 »

Bohužel byl v háji rotor. A v tu dobu jsem ho nikde nesehnal za rozumnou cenu. A čekat až bude někde levnej motor bylo nereálný, protože prát se musí . . .

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“